прекратяване на договор с Мтел

  • 4 056
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
здравейте, абонат съм на мтел от много години, лятото преподписах договор за 2 години, който беше изгоден сравнение с предлаганите тарифи на пазара, но сега има мн по- добри оферти,от мтел не ми дават право да се прехвърля на друга оферта и исках да мина на Боб, но предполагам неустойките ще бъдат много високи. Запознати ли сте, дали може да се прекратяват договорите с мобилните оператори предсрочно?

# 1
  • Мнения: 6 271
Може,но трябва да си изплатиш всички дължими такси напред до  втората година.

# 2
  • Мнения: 7 779
предполагам ,че вече се досещате защо искат да се подписват договори.  Laughing  за това се и пускат много изгодни оферти.  за неустойки не съм чувал. просто си плащаш каквото ти е написано в договора и за времето на неговото действие. не е трудно да се разтълкува това.

# 3
  • Мнения: 5
Как да си прекратите договора преждевременно и без неустойки!
При всяко известие за промяна по договора ви от страна на оператора, без значение кой е той,
можете в рамките на 30 дни да подадете заявление, че се отказвате от договора, тъй като
страната по договора променя условията по него. Без значение какви са промените.
Промените напоследък не са рядкост, поне два пъти годишно се пращат известия за някакви промени на потребителите.
Просто вижте правата си в законите, цитирам:
Прекратяване на договора едностранно и без неустойки, съгласно Директива 2002/22/ЕО
на Европейския парламент и на Съвета от 7 март 2002
година относно универсалната услуга и правата на потребителите във връзка с електронните
съобщителни мрежи и услуги, а именно:
Глава ІV от посочената директива е озаглавена „Интереси и права на крайните потребители“ и
съдържа по-специално член 20, параграф 2, който предвижда:
2. Държавите членки гарантират, че абонатите имат право да прекратят договорите
едностранно и без неустойки при получаване на предизвестие за изменения в договорните
условия, предложени от предприятията, предоставящи електронни съобщителни мрежи
и/или услуги. Абонатите получават подходящо предизвестие със срок не по-кратък от един
месец преди извършването на промените и същевременно са информирани за правото си да
прекратят своите договори без неустойки, ако не приемат новите условия. Държавите
членки гарантират, че националните регулаторни органи са в състояние да определят
формата на тези предизвестия“.

Другото, което е заблуда, е че трябва да подадете предизвестие точно месец преди изтичане на договора.
Това не е вярно. Аз съм подавала предизвестие за прекратяване на едногодишен договор в два екземпляра,
подписан и подпечатан /единия за мен/, в деня на сключване на договора, тоест за след година, за да не се разкарвам.
Просто не се връзвайте, че трябва да спазвате срокове. Можете да подавате заявления когато ви хрумне,
само си изисквайте входиране с печат. Електронния подпис също е напълно валиден и можете да подадете
заявление от всяка точка на света. Пак от един от операторите твърдяха, че не можела да се прекрати с електронен подпис,
но естествено че може, казаха от КРС и договора беше прекратен със задна дата, при това, от момента на подаване на заявлението.

Още варианти. Договорите могат да се прекратяват 3 месеца преди изтичането им. Вижте си общите условия.
От тази година мернах, че при прекратяване най-много 3 месечна такса неустойка се дължи. Проверете за това в нета.
Като цяло не сключвайте 2 годишни договори. Нали виждате с каква скорост се менят таксите,
и когато другите плащат 20 лева, за същото, за което вие плащате 40, е някак си некомфортно.
И ... четете внимателно.
Успех

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт