Искам да кажа ... (34)_27.04-03.05

  • 35 229
  • 985
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 22 036
Ще има да почака дъщеря ми да й мъкнем гаджето.  Mr. Green
Уф, не се заричай Simple Smile. То ми е хем смешно, хем не, защото едни родители и нас ни мъкнеха по морета, за да е синът им с гаджето и компанията, а те да са по-спокойни. Хубаво беше де Simple Smile.

# 286
  • Мнения: 22 450
Плюшени играчки имам в поне 3-4торби и то големи.
Нашите обаче са като нови, а поне половината от тях и с етикетите.

# 287
  • Мнения: X
Аз се върнах и то доволна. Мина добре интервюто, поне според мен. Другата седмица отивам да поработя пробно.
Благодаря на всички за стиснати палци. Hug
За награда си купих едно малко сладоледче. Grinning  Стана ми и доста топло, де. Сега се връщам да ви изчета.

# 288
  • Мнения: X
Другата седмица отивам да поработя пробно.


Какво точно значи това?

# 289
  • Мнения: 12 993
Цвети, браво, дано е твоето място и да се чувстваш добре Hug
Аз съм тотално отчаяна с този Рим, прегледах 10 сайта и не намирам нищо подходящо:( Ако ми харесва и е с ОК локация е или зает или по 300 лв на вечер, само нощувка Crazy Не хотел, апартамент! Б@си!
Или май е много голяма заетостта или аз късно се сетих...

# 290
  • Мнения: X
Другата седмица отивам да поработя пробно.


Какво точно значи това?

Да преценя и не само аз ами и главните дали ставам за въпросната длъжност. Дали мога да се справя, тъй като не съм работила в тази сфера до сега.

Мерси, Жаки. Hug

Стигнах до плюшените играчки- запазила съм си няколко зайчета от детството. В добро състояние са и сърце не ми дава да ги хвърля. Това са ми единствените плюшки.

# 291
  • Мнения: 6 395
Вече времето не е хубаво, както беше топло и готино, вече не е Tired


За деца на годинка , най-подходящи според мен са занимателните игри. Сестра ми подари ринговете на фищър праис, много ги реди  Heart Eyes Реди и кубчета /кули/ има също на фишър такива , шарени и различна големина  Peace

Ние бяхме с розова рокличка със сакенце, бяла лента за косата и бял чорапогащник, та да има нещо беличко  Wink

# 292
  • Мнения: 22 036
Жаки, не си спомням дори името на хотела. но бяха два, точно до гарата.
Аз го избирах по локация и да има закуска, защото иначе се почва едно.... хайде да спрем за кафе, за кроасан и пр.
Ако искаш ще преглътна и ще звънна на почти бившия да го питам как се казваше хотела.
Не беше нищо особено - късен соц, да речем, но беше чисто и тихо, а и имаше прилична закуска ( яйца, кроасани и подобни, които н държаха сити докато маахме гащи).

# 293
  • Мнения: 4 892
Герри  Joy
И аз така правя с дъщеря ми, но съм до нея като отделя и не спирам да говоря за деца, дето нямат. Удрям го на чувства и тя разбира и дава. Също и обяснявам и други неща. Може и манипулация да е, не знам, но вярвам в нещата, които й говоря. Тя вече и доброволно дава.

Днес с малката сме на лекар. Очертават й се доста ходения на различни доктори и ще се поизмъчи, но няма как.

# 294
  • Мнения: 12 993
Даун, би било чудесно, локацията е ОК, а след всичко изчетено съм подготвена за соца:)
Ако няма да ти скапя деня, попитай го, че вече ми омръзна да търся.

# 295
  • Мнения: 9 475
Нино, какво и е на дунда? Защо по лекари?

# 296
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Искам да кажа, че си мислех, че днес ми е много кутсуз ден - каквото похвана, нещо изпортвам, обаче влязох тук и на страницата, на която бях, какво да видя - две прекрасни, пухкави, сладки-сладки сладурчета - Пухчето на Прахчето и малкия спящ мъж на Белла! Е това ако не е късмет - веднъж да вляза ненавреме и да не са изтрити. Прахче, тези пръстчета на крачетата ме размазаха! То цялото бебе е бонбон, обаче пръстчетатааа....Мед ми капе на едри капки на душата. А на Белла тоя сладък спящ локумчо с тая извивка на устичка - леле, Белло, отсега те мисля - ще трябва да разпъждаш момите с пръчка (лаф на баба ми е това) като порасне.

Искам всъщност да кажа на начинаещите градинарки да внимават с многогодишните растения. Като купувате нещо, питайте колко голямо може да стане в зрелостта си и колко се рапространява. Казвам го от болезнен личен опит и от прясно затормозение от "почивните" дни - такава неравна битка водя с храсти и други многогодишни, които се разпространяват със скоростта на вятъра и завземат все по-големи площи и все по-трудна става битката с тях, че се питам къде ми е бил умът и защо не съм задала тези въпроси Овреме.
Сега съм го се докарала дотам, че както Малкият принц бдеше да изкорени навреме баобабите, така и аз - обаче при мен са много повече "завоевателите".
Та съветвам да НЕ си засаждате:
Хиперикум - в НИКАКЪВ случай, не се полъгвайте по невинната му въздушна красота - това е супернахално и агресивно растение, няма спасение. Много трудно се изкоренява, а много бързо завзема всичко наоколо.



Също: акебия
С нея водя неравна битка - като трифидите на Джон Уиндъм е - имаш чувството, че накрая ще посегне на живота ти.



Това животно пуска лиани по 20-30 м, които плъзват навсякъде, където опре в почва се вкоренява, оттам тръгват нови разклонения и накрая ти идва да се гръмнеш.

Имам и други предупреждения, но спирам, да не отегчавам тези, за които тази информация не представлява интерес.

# 297
  • Мнения: 4 892
Нино, какво и е на дунда? Защо по лекари?

Дунда днес е на ортопед, че баща й е дюстабан, едната баба също. И ми се ще периодично да я водим. Макар да знам , че плоскостъпие на толкова малко не се диагностицира, ама да го чуя Алексиев какво ще каже. Че видимо, ама може да си внушавам, крачоците й са като джапанки  Laughing

После ще я водим на гинеколог  Tired тия дни, де.

Нокътчета на едното краче и се бяха оправили, ама сега пак ми оранжавеят, та и на дерматолог.

Искам да и видят и бемката на ръката. Тя е като гривна. В болницата като я родих и се шегувахме, че няма как да я сбъркам никога вече и може дори да не и слагат гривна с номер. Действително петното е като гривна и е голямо. Не мога да я сбъркам никога. Обезателно трябва да я види онкодерматолог.

И накрая - изостава с ваксините, завалийчето, че у нас нали сме сто човека и все някой е болен и пропускаме.


Дребни неща, ама разправия.

# 298
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Нино, наистина е много мъничка още за плоскостъпие. А Алексиев е ларж - ще каже, че нищо й няма и да ходи боса  Wink.
За бемката - по повод една разкървавена бемка на щерката, джипито ни каза, че чак след пубертета имало възможност да се развие  рак на кожата. Не знам защо.

Светалчо, много е красива тази акебия /за първи път виждам/, що така не я харесваш. Дълго ли цъфти?
У нас едната стена на къщата е в бръшлян - влиза под покрива, вкъщи се промъква, сега превзема и оградите. Това, защото мъжете ни са много работливи и няма кой да се хване да го поореже, а бръшлянът е доста здрав и висок, не бих се справила сама.

Последна редакция: вт, 28 апр 2015, 15:40 от Айяла

# 299
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Мър, давам ти най-лесната и вкусна рецепта за ципура (а и за почти всякаква друга риба):

Разделяш рибата на две по гръбнака - получаваш две филета.
В незалепващ тиган размазваш една единствена капка зехтин, загряваш тигана и слагаш рибата първо с отрязаната страна надолу, след няколко минутки я обръщаш, още 5-6 мин. до красив и апетитен загар и готово! Без сол, без нищо. После си слагаш сол, пипер, лимон, каквото искаш. Тази "рецепта" ми я каза преди много години един рибар и оттогава най-често така я правя - и лаврак става, и пъстърва, и прясна скумрия, и сьомга също, но без олио. Аз направо си поръчвам в магазина да ми я направят на филета, да не се занимавам вкъщи. И става много бързо, лесно и вкусно и най-важното - не усмърдява половината блок.  

Общи условия

Активация на акаунт