Прованс, Франция

  • 7 870
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 609
 Hug Не видях друга такава тема във форума, затова си позволих да създам нова, надявам се, че не се припокрива.
Моля за съвет относно пътуване в Прованс, което искам да организирам сама. Двойка сме, не цяла компания. Не сме били никога във Франция до сега, не говорим френски и основно идеята ми е следната: края на август, началото на септември, като бих искала да съчетаем разглеждане на Ница, Кан, Марсилия, със спокойно летуване в хубава виличка или хотелче с басейн. Не бих искала да е препускане от място на място, тъй като това ще е цялата ни лятна почивка и наистина..не бих искала да липсва напълно елемента на почивка. Въпросите са ми: със самолет до Милано и от там с транспорт или с автомобил е по-удачно? Бих била благодарна за съвети от всякакво естество: кое не трябва да пропускаме? Иска ми се да видим и самите малки селца с автентична атмосфера. Ако някой е пътувал и има примерен маршрут, ще съм много благодарна. Колко дни смятате, че биха били достатъчни за подобен тип пътуване? Как са цените там, отделно от хотелите? Самата храна, напитки, сувенири и т.н.
Благодаря предварително на всеки, който ще се включи!
  bouquet

# 1
  • Младост 4
  • Мнения: 91
С удоволствие се записвам да следя темата Peace

Планирам и аз подобно пътуване, но за две семейства с деца. Идеята е същата - десетина дни в къща под наем и обиколки на градчета и селца.

И да питам запознатите - по кое време да планирам, за да видим лавандуловите полета цъфнали?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 841
Захир, доколкото разбирам ти желаеш повече да е почивка по Лазурния бряг, а не обиколка с кола из Прованса Simple Smile.
Затова можеш спокойно да постнеш въпросите си в актуалната и към момента тема във форума, където всъщност има и отговори на всичките ти въпроси
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=586399.0;topicrefid=19
Ние ще почиваме по този начин тази година през юли. Вече резервирахме апартамент в Ница за 14 дни, откъдето ще обикаляме градовете и селата наоколо. Ще пътуваме със самолет до Милано, а оттам с влак до Ница.

# 3
  • Мнения: 3 609
Не,  бих искала да разгледам Кан, Ница и т.н, но само това..лъскави курорти не обичам. Представям си го по-скоро като транзитно преминаване от там, и после хубава виличка (каменна, с много цветя в моята представа) от където да разглеждаме типичните провански селца, да ядем местни храни, да се скитаме из лавандуловите поля...  Heart Eyes Нещо такова!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 841
да, хубаво е това, което сте намислили Simple Smile, тогава вече ще Ви е необходима кола под наем, защото Ница всъщност е мястото, откъдето човек може да обикаля навсякъде с влак или автобус.
Затова и всички използват града, за да отсядат в него, а и той съвсем не е лъскав курорт, а много красив град със старинна част, малки улички, хубава архитектура, и възможност да наемеш жилище на поносима цена.
Ако отседнете в някое малко селце няма да можете да ползвате обществения транспорт, а и не мисля, че цените ще са по ниски, предвид ограниченото предлагане и голямото търсене...
Можеш да погледнеш за цените на жилищата в сайтовете, за да се ориентираш по-добре кое ще Ви е  по-изгодно. Примерно погледни в Airbnb Simple Smile

# 5
  • Мнения: 642
Миналата година бяхме в Марсилия и Авиньон по време на круиз: Марсилия си заслужава за един ден заради катедралата и замъка Иф (от романа Граф Монте Кристо), центърът не е нищо особено, а останалите квартали са мръсни и може да е опасно. Авиньон обаче е вълшебен, реката, мостовете, старият град с папския дворец те пренасят с няколко века назад, много усмихнати и симпатични хора по улиците. Кафе и десерт за двама струваха към 20 евро, цените в заведенията са като тези в цяла Централна Европа, не намирам разлика с Германия например... Сувенирите са по-скоро скъпи, ние купихме подправки, марципанови сладки и някакви неща с лавандула за подаръци. Ако се интересувате от история, влезте в двореца на папите, през лятото там се правят и различни фестивали и концерти. Иначе аз искам да посетя селата в околността, например Арл, известни с художниците като ван Гог, които са живели там. За полета си се ориентирала правилно - най-евтино идва до Бергамо с Уиз еър и после с влак или кола.  Peace

# 6
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Интересна тема за мечти  Peace
От Букурещ до Бергамо и обратно, за двама сме летели за 60 евро.

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
да се скитаме из лавандуловите поля...  Heart Eyes Нещо такова!
Не искам да те разочаровам, но лавандуловите поля в края на август/началото на септември ще са окосени (косят ги в средата на юли). Ние преди 2,5 години втората половина на август ти заварихме доста пооплешивели  Mr. Green

Иначе, за региона определено ще ви трябва кола, особено ако искате да обикалята по малки селца.
За мен от големите градове най-много ми легна на сърцето Екс-ан-Прованс, а от малките селца едно на име Lurs (но то е по-на север, към т.нар. "висока Прованс").
За настаняване може да погледнеш и в този сайт: http://www.abritel.fr/

Иначе в районе има какво да се види - Екс-ан-Прованс, Ним, Оранж, Арл, Авиньон, Грас, Сен-Пол-де Ванс, Кавайон, Карпентра и т.н. Ние навремето останахме две седмици и ми се видяха малко  Laughing

П.П. Иначе има и тема, посветена на Франция извън Париж - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=631817.0;topicrefid=20

# 8
  • София
  • Мнения: 1 841
Захир, ето една тема в най-популярния руски форум за пътешествия, която ще ти даде отговор на всички въпроси, свързани с мечтаното от теб пътуване, включително и програма за пътуването, карти на местата, които можете да посетите и още хиляди подробности за пътешествие в Прованса и Лавандуловите полета Peace.
http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=542&t=256633

# 9
  • Мнения: 642
Роже Това, което си пратил е чудесно, обаче за тези, които не сме учили руски е направо кошмар, ще трябва майка ми да ми превежда  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 609
 Hug Благодаря на всички включили се, аз съм вече в жестока дилема  Mr. Green Линка ще го погледне мъжа ми, той е руснак, така че супер! Просто ума ми не побира колко дни трябва да отделя за подобно пътуване, защото аз ще искам да видя всичко!!! И колко пари...  ooooh! познавайки се каква съм сврака...

# 11
  • София
  • Мнения: 10 330
Задължително един следобед на Пон дю Гар! С удобни обувки.  Laughing
От 17 години ходя почти всяко лято в Южна Франция и мога да кажа, че не я познавам още. Отделете колкото можете време, все няма да ви стигне за всичко. В Марсилия яжте буябес Simple Smile Иначе ние и с кола сме ходили, от тука. Най-добре е с поне едно спане по пътя, например във Венеция... Wink

# 12
  • Мнения: 3 231
Авторке, много въпроси си задала, но отговорите им зависят от парите. Дай някакъв индикативен бюджет. Едва тогава ще стане ясно как ще се пътува, къде ще се спи и колко дни ще се спи....

Това пътуване и с 1000 евро се прави, и с 2000 и с 10 000....

# 13
  • Nice
  • Мнения: 946
Ако имате възможност хванете полет от София до Ница (няма директни, със сигурност ще е с прекачване). На летището може  да наемете кола, но ако не искате има директни автобуси към града, който не е никак далече, към гарата и към други градове като Монако, Кан и тн.
От гарата може да хванете влак до малки селца или до по-големите градове, от центъра тръгват страшно ного рейсове в различни дестинации и по всяко време на деня.
Ако все пак искате да летите до Милано от там трябва да вземете влак за Сан Ремо и след това да се прехвърлите във влака за Ница. Директен влак Милано-Ница няма, но Сан Ремо е съвсем близо до Франция.

Както са обяснили другите потрбители ако отсядате в по-малък град по-добре си наемете кола, има градски транспорт, но ще трябва да прекарвате времето си по рейсове вместо да се наслаждавате.
Препоръавам ви да посетите Езе, Оранж, Антиб, Сен Тропе, Сен Максим, Мантон, Кап Ферра.
За региона около Марсилия не мога да ви посъветвам, само съм минавала от там.
За къщи и апартаменти под наем много зависи какъв бюджет сте си отделили. Селските къщи са сравнително скъпи. За апартамент в града цените започват от около 500 евро на седмица, става въпрос за съвсем непретенциозни апартаменти за двама като цената зза къща може да надмине 1000-1500 евро за седмица. Резервирайте възможно най-рано.

# 14
  • Мнения: 197
От 5 години всяко лято съм в Ница за 2-3 седмици. 1000Е ще ти трябват минимално за 2 седмци.
Аз пръскам долу- горе  толкова без да ходя по яхти и ресторанти с Мишлен звезди, за хотел не плащам също. Реторантите в тази част на Франция са скъпи.
Най- евтино съм яла 25-30 с чаша вино.
Около Ница има много красиви места. Препоръчвам ви да разгледате Antibes и повечето селца до Sant-Troupеs си заслужават да се спре за по няколко часа.
В обратна посока  Saint Jean Cap Ferrat; Beaulieu sur Mer; Villefranche sur Mer до Монако...даже до San Remo... да изядете по един италиански сладолед.
Нещо важно, във Франция магистралите са с тол такси, ако имате кола, го имайте предвид.
Ако ходите по барове мога да ви препоръчам.

Общи условия

Активация на акаунт