БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 43 103
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 93



Двама приятели си говорят и единият казва:
- Жена ми твърди, че е по-полезно плодовете и зеленчуците да се ядат сурови.
- И моята я мързи да готви.



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!


Добавяне на картинка към профила, в подписа или в мнение, намаляване на картинка

# 1
  • София
  • Мнения: 3 760
Интересува ме как приготвяте сьомга?Аз я запържвам за малко и след това на грил-тигана.Обаче мазалото е пълно.Цвърчи,хвърчи,пука...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Интересува ме как приготвяте сьомга?Аз я запържвам за малко и след това на грил-тигана.Обаче мазалото е пълно.Цвърчи,хвърчи,пука...
....и умирисва целия дом ooooh!
пробвай във фурната,в/у хартия за печене

моя позната я пече във фурна като я залива със сос от бяло вино,чесън,сол,зехтин,орехи,босилек,черен пипер,копър/всичко се пасира/

по тв гледах  приготвяне на сьомга във фолио в...съдомиялната Wink ест.без да има мръсни съдове и препарат... Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 04 май 2015, 16:39 от Doli

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Интересува ме как приготвяте сьомга?Аз я запържвам за малко и след това на грил-тигана.Обаче мазалото е пълно.Цвърчи,хвърчи,пука...
А защо я запържваш? Аз - директно на грил-тиган, или запечена на фурна.


Благодаря за темата!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 4 142
Интересува ме как приготвяте сьомга?Аз я запържвам за малко и след това на грил-тигана.Обаче мазалото е пълно.Цвърчи,хвърчи,пука...

Аз я правя в фолио в фурмата. Овкусявам я по мой вкус, слагам резен лимон, увивам я в фолио и я пека. Става много вкусна и без да цапа.

# 5
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 875
Във фурната - върху шайби лимон. Подправки - според вкуса; може да добавиш малко вино или бира (пак според предпочитанията).

# 6
  • София
  • Мнения: 327
Бях извън София на гости и ни почерпиха с козуначени кифлички - пиленца. Жената показа, как прави фитилче от тестото и го връзва, подпъхва единия край под другия. Доста тъпичко го обясних, някой ако се сеща за какво става въпрос да даде рецептичка?

# 7
  • София
  • Мнения: 10 944
Бях извън София на гости и ни почерпиха с козуначени кифлички - пиленца. Жената показа, как прави фитилче от тестото и го връзва, подпъхва единия край под другия. Доста тъпичко го обясних, някой ако се сеща за какво става въпрос да даде рецептичка?

Заповядай: Козуначени пиленца

# 8
  • Мнения: 9 123
Интересува ме как приготвяте сьомга?Аз я запържвам за малко и след това на грил-тигана.Обаче мазалото е пълно.Цвърчи,хвърчи,пука...

на сух тиган; на плочата, на грил тиган, във фурната  на мах върху хартия за печене - или само маринованата  за кратко риба,  или с малко от марината - за фурната. Много е нежна и не и трябват повече от 10 мин готвене на тая риба.

Маме   bouquet Hug

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Баница с лапад вкусна ли е?

# 10
  • Мнения: 7 779
Интересува ме как приготвяте сьомга?Аз я запържвам за малко и след това на грил-тигана.Обаче мазалото е пълно.Цвърчи,хвърчи,пука...
прескокни пърженето и няма да има цвърчене.
тая риба и сурова се яде така че приготвянето и отнема минути.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
трябва да мине термична обработка,рибите са пълни с паразити

# 12
  • Мнения: 7 848
Баница с лапад вкусна ли е?

Да, много. Ама и със сирене.

Маме,   bouquet

# 13
  • Мнения: 6 059
Маме  Hug
Има ли точни пропорции на сол за печене на месо ? От вчера се ровя навсякъде пише посоляваме , ами при мен обикновено е малко винаги, ако реша да добавя става солено, а за агнешкото не искам да става грешка .Имам 3 кг бут.

# 14
  • Мнения: 7 779
сол - на вкус.
след като става солено когато посолваш  какъв е проблема да намалиш солта  newsm78
другото правило е  ,че сол се добавя , а не се отнема

Общи условия

Активация на акаунт