БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 43 128
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Замразявали ли сте чийзкейк?Този,който е без печене... Thinking
Не съм, но чета една рецепта на GoodFood оставам с впечатление, че може.
http://goodfood.bg/?go=recipes&p=detail&gf_recipeId=1672

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 40 920
Ами...турнах го вече,че гостито се отложи чак за петък Laughing
 Peace

# 47
  • Мнения: 2 826
Малко по спомен ще я карам, но...
Мисля, че саламурата за сирене беше 10-12% сол, което значи 100 гр. сол в 900 мл. вода се разтварят. Добре е водата да е предварително преварена и охладена. С цел да се запази сиренето твърдо, ако е склонно да се разпада е добре да се добави към саламурата лимонена киселина, за да и се повиши киселинността /тук не помня точната мярка/. Това е начина по-който се приготвя саламура за съхранение на сиренето в мандрата, в която аз работех. Въпросното съхранение се извършва в кутии и тенекии, след като сиренето е предварително осолено, като прясно в сиренарските вани.
Това е много ценен за мен съвет, защото и аз се интересувам от направата на саламура. Скоро купихме сирене в пластмасова кутия и в саламура, но след няколко дена престой в хладилника отворено, капака взе да се надува. Явно саламурата нещо се е прецакала, а и друг път сме купували от същото сирене и не е имало проблем. Даже сме я прецеждали и сме я ползвали и за друго сирене.

# 48
  • Мнения: X
Каква подправка подхожда на агнешки ребърца?

# 49
  • София
  • Мнения: 10 825
Пека 4 кг агнешко бутче, което обаче (по неясни причини) е нарязано на няколко парчета. Запечатала съм го в гювеч с тесто и не ми се ще да го отварям преди да е наближило времето за запичане. Бихте ли могли да ме ориентирате за колко време горе-долу би се изпекло?
Първоначално беше на 220 градуса докато го чух че завря, а сега е на 150.


Каква подправка подхожда на агнешки ребърца?

червен пипер, калоферче, джоджен, девисил, розмарин.


# 50
  • Мнения: 7 779
подхожда всичко , което ти хареса.  Laughing
за мен са напълно достатъчни сол (на вкус), червен пипер - да се разтрие по месото и джоджен.
ако ще да ми прибавят още 100 подправки за мен месото вече става безвкусно.

# 51
  • Мнения: 7 779
Пека 4 кг агнешко бутче, което обаче (по неясни причини) е нарязано на няколко парчета. Запечатала съм го в гювеч с тесто и не ми се ще да го отварям преди да е наближило времето за запичане. Бихте ли могли да ме ориентирате за колко време горе-долу би се изпекло?
Първоначално беше на 220 градуса докато го чух че завря, а сега е на 150.

2.40 мин е достатъчно.  но като гледам тежината на бутчето много ме съмнява да е агнешко.  отива към шилешко.  за това добави още 30-на мин.

# 52
  • под тепетата
  • Мнения: 9 446
Пеп-чо,благодаря за отговора и съвета! Ще ги спазя, но не можах да намеря салвия. Ще заместя с джоджен.

# 53
  • Мнения: X
Благодарности, аз самата предпочитам по малко подправки да се смесват, за да има открояване, а не обезвкусяване.
 Накрая за глазура да намажа ли  ребърцата с мед, или за агнешко в никакъв случай? (Свинско с малко мед накрая при запичане става уникално.)

# 54
  • София
  • Мнения: 152
Италианският магазин се намира точно до ХЕИ на Опълченска - на улица Враня. От ХЕИ наляво по уличката. Но нямало тиквени ньоки, само картофени. Но това е инфо отпреди време, защото моята роднина вече не работи там.
Най-добре е да се провери на място.  Peace

6tastliva Много ти благодаря а информацията,  Simple Smile ще посетя магазина

# 55
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета, неделята имаше празнинство вкъщи, от което ни останаха супер много дребни сладки. Тъй като едва ли така изобщо ще успеем да ги изядем се чудих дали не мога да ги оползотворя в някакъв сладкиш. Супер много ще съм ви благодарна за идеи и предложения.

# 56
  • Мнения: 2 204
Зависи от вида на сладките. Ако са тип маслени бисквити може да направиш крем от заквасена сметана, кисело мляко, маскарпоне, редиш в чашки на пластове с малко ягоди за разкош...Аз лично бих ги сложила във фризера.

# 57
  • Мнения: 341
За първи път ще правя пилешки руладини. Притесняваме, че няма да се изпече
добре месото и ще остане сурово. Може ли  съвет на какъв огън и по колко минути да
ги пража и въобще има ли някакъв друг трик, така че да не останат сурови?  bouquet

# 58
  • Мнения: 9 144
запечатваш ги по 1-2 мин. от всички страни в тигана.
И ги прехвърляш в тавичка да се изпекат. Завити с фолио и малко вода или бяло вино. Ама мааалко.  - първо на силна фурна, като чуеш, че къкрят - намаляваш на 160-170* и печеш ок 30-40 мин.

# 59
  • Мнения: 9 144
Зависи от вида на сладките. Ако са тип маслени бисквити може да направиш крем от заквасена сметана, кисело мляко, маскарпоне, редиш в чашки на пластове с малко ягоди за разкош...Аз лично бих ги сложила във фризера.

и получаваш десерт с хубавото име трайфъл  Laughing Точно така правя с всички оставащи. Виж кои сладки ти имат по-голяма трайност и ги остави, сега започват сезонните плодове, ще правиш такива десерти.

Общи условия

Активация на акаунт