Дискриминация към децата и родителите им или не?

  • 30 973
  • 650
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 483


Как ви се струва?

Последна редакция: нд, 07 юни 2015, 09:00 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 565
Според мен не е дискриминация. В заведението би трябвало да можеш да налагаш свои правила, ти продаваш някаква услуга и който е съгласен с условията й, си я купува. Така например сега се сещам, че още от стъпването си в България в Макдоналдс беше забранено да се пуши, много много години преди да влезе официална забрана. Не смятам, че това е било дискриминация за пушачите, въпреки че по закон можеше да се пуши в заведения, просто правилата на веригата са такива.

Между другото и в чужбина съм виждала заведения, забранени за деца, даже ако не се лъжа има и хотели, които са забранени за деца

# 2
  • Мнения: 4 500
Не смятам, че е дискриминация. Има и хотели, в които лица под 16 год не се допускат.

# 3
  • Мнения: 7 779
а деца у бара как ти се струва ?
има тема , в която това се дискутираше. на едни не им пречи да се мяткат деца из масите докато си пият/хапват.  на други им пречат.  и в тази тема ще е така.  Laughing
все пак човек отива в заведение за да хапне и пийне на спокойствие. в никакъв случай това не е дискриминация. и мен не ме пускат у женския кенеф , но не се чувствам дискриминиран.  hahaha

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Би следвало на вратата да пише, че е забранено.

# 5
  • Мнения: 10 993
това е правилно, така няма да има недоволни - искаш спокойствие отиваш в заведение без деца, а не после да се оплакваш по форумите от чуждите невъзпитани деца. дано има повече такива заведения и по малко теми с оплакване от децата.

# 6
  • Мнения: 10 691
Аз не откривам никаква дискриминация.
Щеше да има, ако беше написано, че не се допускат деца в заведението.
В случая не се толерира детската игра, което е съвсем друго.

# 7
  • Мнения: 54 464
а деца у бара как ти се струва ?
има тема , в която това се дискутираше. на едни не им пречи да се мяткат деца из масите докато си пият/хапват.  на други им пречат.  и в тази тема ще е така.  Laughing
все пак човек отива в заведение за да хапне и пийне на спокойствие. в никакъв случай това не е дискриминация. и мен не ме пускат у женския кенеф , но не се чувствам дискриминиран.  hahaha


Ама ти пробва ли? Mr. Green

По темата - не, не мисля, че е дискриминация.
Няма нужда навсякъде да има пищяши деца. Peace

# 8
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Не, не е дискриминация, не всеки обича щъкащи деца наоколо. Някои деца определено правят лудница. Моето е кротко и срамежливо, затова и не е обикаляло никога между масите в заведения, освен в капанчета на плажа, но това, като е било на 2г. и всички са го закачали, включително персоналът.

# 9
  • Мнения: 25 641
Трябвало е да уточнят, че не се допуска игра на деца между масите, притесняваща останалите посетители.
Защото така е доста двусмислено - ако детето си цъка игрички на телефона, ще ги глобят ли, или не?

# 10
  • Мнения: 12 993
Хубаво е да има заведения с различни таргет групи. Има предостатъчно такива, в които децата могат да тичат на воля, също и със специални детски кътове. Понякога човек иска да изпие чаша вино спокойно, и ако аз не съм взела собствените си деца по тази причина, не искам да слушам писъците на чуждите.
Не смятам, че е дискриминация. Само е добре да е указано това правило на входа по някаъв начин, за да не изпадат хората в конфузна ситуация, сядайки и ставайки след, като погледнат менюто.

# 11
  • Мнения: 2 141
Аз също не мисля, че има дискриминация. Никак не ми е приятно да изляза на заведение и в стола ми да се блъскат гонещи се деца. Е, вече имам дете и го взимам с нас само ако има детски кът за игра и в никакъв случай не бих му позволила да създава дискомфорт на останалите посетители на заведението Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз не го възприемам като дискриминация. Моите деца са от шумните и търчащи екземпляри.
Трябва обаче да е упоменато още на входната врата, щото да те изненадат с надписа на менюто няма да е много приятно.

Идеята за заведения без деца е добра, но тук изпълнението определено куца - имам предвид заплахата, че ако децата все пак си играят, ще ме глобят с 50% надценка или минимум 20 лв. Shocked Тъпо, та чак вдлъбнато. Никога не бих им платила, не виждам законен начин да ме принудят.

# 13
  • Мнения: 24 355
Не знам дали е дискриминация, но е неприятно така написано, че и глоба ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 28 603
Не виждам проблем в такава забрана. Ако съм без сина ми, бих предпочела да отида в такова заведение.

ПП Оф, то не било в София. Засилих се прибързано.

Общи условия

Активация на акаунт