Спечелете двойна покана за виненото събитие Fors Vinalia

  • 4 760
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 182
През 45 г. от н.е. римляните от VIII Августовски легион основават древния град Нове – там, където днес е град Свищов. Те избират най-южната точка на река Дунав поради доброто разположение на мястото и благоприятния климат.
Няколко години по-късно, през 69 (70) г. от н.е., в римския военен лагер "Нове" се установява I Италийски легион (Legio I Italica). Легионът е част от отбранителния пояс по река Дунав, известен като Дунавски лимес, който пази тогавашната римска провинция Долна Мизия от нашествията на племена от север. Цели четири века легионът охранява дунавската граница на Римската империя.

Виното и римляните
Древните римляни смятали виното за ежедневна необходимост, затова го "демократизират" – то е било на разположение на всички, от робите и простите селяни до най-висшите аристократи. Това води до разпространението на винената култура до всяко кътче на Римската империя, включително и на територията на днешна България, където култът към еликсира на боговете вече е положен от тракийските племена.
Изградените основи от траките и римляните са толкова силни, че много от принципите и техниките, разработени от тях, могат да бъдат открити в съвременното винопроизводство.

Fors Vinalia и "Легио Прима"
2000 години по-късно "Винпром Свищов" продължава древната традиция, завещана от траките и римляните, създавайки с много страст вина, които носят специфичния характер на лозята oт южните склонове до голямата река.


Вината от линията Legio I
 
Виното е основен елемент на събитието Fors Vinalia, на което "Винпром Свищов" ще представи последната си колекция от изтънчената линия вина "Легио Прима" (Legio I).
Заповядайте на 25 юни (четвъртък) от 20:00 ч. в хотел "Хилтън" – Атриум в София, за да съживим заедно легендата за римския военен  лагер "Нове" и I Италийски легион.
Покана може да заявите на: http://forsvinalia.bg/


Включете се в играта и двама от вас ще имат възможност да спечелят двойни покани за събитието.
За да участвате, напишете като коментар в настоящата тема кое е предпочитаното от вас вино през лятото – шардоне, совиньон блан или розе и защо харесвате именно него.


На 22.06.15 г. ще бъдат изтеглени на случаен принцип двама от коментиралите, които ще получат по една двойна покана за Fors Vinalia.

Последна редакция: чт, 25 юни 2015, 10:59 от Адри́

# 1
  • Мнения: 31 340
Харесвам Совиньон Блан, защото са ароматни бели вина със забележителна свежест и хубав плодов, муксусен или билков аромат.

# 2
  • Мнения: 4
Харесвам най- много розе, заради лекия, плодов вкус.

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 605
Розе, защото букетът и вкусът му наподобяват белите вина, докато оцветяването и плътността го приближават към червените.

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
И трите вида ценим и консумираме, зависи от настроението, компанията, колко е топло, каква е храната, дали е ранен следобед, вечер и в по-късните часове. В никакъв случай не бихме се ограничили до един вид и да се лишим от удоволствието да консумираме и останалите Simple Smile

Аз не пия бира, а концентрат рядко и съвсем малко и разнообразието, което имам в избора на вино ми е ценно  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 806
И трите вида ценим и консумираме, зависи от настроението, компанията, колко е топло, каква е храната, дали е ранен следобед, вечер и в по-късните часове. В никакъв случай не бихме се ограничили до един вид и да се лишим от удоволствието да консумираме и останалите Simple Smile


Абсолютно съм съгласна и ние така процедираме.  Simple Smile

Мъжът ми сам прави вино и му се получава доста добре - няколко пъти вече е печелил грамоти и награди от конкурси, провеждани на територията на гр.Варна.

Сега лятото предпочитам бяло вино - шардоне или совиньон блан, не е от голямо значение, важното да е качествено и да се консумира с мярка!  Wink

Наздраве с едно бяло вино наше производство!  Flutter


# 6
  • Мнения: 1 265
През зимата предпочитам червено вино-мерло, но в умерени количества.
Бяло вино и розе ги консумирам на вечеря с десерт или риба. Розето е с богат аромат и вкус и си остава моя фаворит.

# 7
  • София
  • Мнения: 964
Като цяло от алкохолните напитки,любимо ми е бялото вино.Предпочатам шардоне-за мен то е синоним на хубавото бяло вино.Качествен вкус-Царят на белите вина!  Grinning

# 8
  • Мнения: 376
Харесвам най много розе вино. За лятото в добра компания с лед. Розето е плодово и свежо питие за горещите дни.

# 9
  • Мнения: 718
едно студено розе как добре ще ми дойде. Simple Smile

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 609
Определено, лятото обичам изстудено бяло вино или розе, така че и трите асортимента са за предпочитане от мен. Но ако трябва да избирам бих избрала Шардоне поради лекия вкус.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Каквото и да напиша, то ще бъде някаква вариация на мнението на a.l.e.n.a.
Вкъщи ценим хубавите вина и винаги с удоволствие ги консумираме

# 12
  • Мнения: 655
Харесвам бялото вино, както и розето, защото са леки, ненатрапчиви, идеални за топлите месеци и много ароматни.

# 13
  • Мнения: 2
За лятото предпочитам Совиньон блан защото страшно добре се връзва на плаж с много лед и малко спрайт. Леко и нежно е и е перфектно за летните жеги. Обичам да го съчетавам също с разни плодови концерти, а и чудесно пасва за най-различни коктейли 🍸

# 14
  • Мнения: 2 998
През лятото предпочитаме розе, тъй като е леко, ароматно и е приятно да се консумира охладено.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт