На море в Турция - тема 38

  • 123 739
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
А тази снимка знаете ли от къде е:

# 211
  • Мнения: 310
RIXOS SUNGATE PORT ROYAL 5* KEMER
Здравейте,
Избрахме за почивка хотел Риксос Сънгейт за 10 нощувки, на отиване с автобус, на връщане със самолет. Пътувахме с Емералд. Пътуването до Белдиби беше с автобус. Много пъти съм чела, че пътя независимо от многото часове не се усеща. Е усеща се и то доста осезаемо. Автобусът не беше от тези модерните с монитори на седалките, но това едва ли щеше да промени неудобството от седенето толкова часове на едно място. Изобщо мисля, че този вариант с комбинирано пътуване и повече нощувки е доста удачен. При нас цената при този вариант беше с около 300 лв повече отколкото 7 нощувки със самолет, на който по принцип се бях спряла. И да вметна за ранните записвания - при нас цената се повиши с 800лв
И така вече сме в хотела около 6:30 сутринта. Регистрирахме се (няма гривни в хотела) за около 5 минути, пихме по кафе в пиано бара и закусихме . Настанаха ни в стаята около 11:30. Стаята е стандартна двойна. Размерът и обаче е много голям, като основната част - спалнята е отделена от детската част със завеси и все едно са две стаи. Банята също е забележителна, има както вана, така и душ кабина и могат да се къпят двама човека едновременно. Мини бара се зарежда всеки ден безплатно - вода, сода, кола, фанта, спрайт, студен чай и бира. Има и не малък балкон с маса и столове. Единствено би било добре да има и кана за кафе / чай, според концепцията се предлагат за лукс стаите.
Хотела е с огромна територия - като малък град е. Няма да ви изброявам ресторантите и басейните, може да се проверят от концепцията на хотела. Такова изобилие и разнообразие от всевъзможни храни, че е абсолютно невъзможно да се опитат и една десета  от нещата, които се предлагат. Голяма лудница е в основния ресторант, докато обиколиш всичко което се предлага и се умориш. Много сме странни хората - при толкова много храна и места, някои се държат все едно е въпрос на живот и смърт да минат преди теб и да си сложат повече от теб.
Много впечатляващ е централния бар Лотус. Сервитьорите са на ролери, коктейлите са отлични. И марковия вносен алкохол също е безплатен. Мохитото определено е най-поръчваното питие (а и го правят страхотно). Има и безалкохолен вариант за децата.
На доста места на плажната ивица има хладилници, от където може да си взимаш вода в бутилки и кола, фанта, спрайт или студен чай в кенчета.
Много ми хареса това че все едно си в гора. Много е зелено. Големите борови дървета правят чудесна сянка и имат прекрасен аромат. Навсякъде има цъфтящи храсти. Ароматът, особено рано сутрин е неописуем. Там, където беше нашата стая беше буквално като в гора - големи хубави борови дървета, птички пеят, тишина. Много ми хареса съчетанието от море, гора и висока планина зад хотела.
Плажът е пясък с чакъл (и си мисля аз как хората са насипали пясък, да не е само чакъл и морето е с камъни, но е чисто и прекрасно, а нашите хубави плажове изчезват бетонирани). На места спокойно може да влизате в морето без аква обувки, на други места е по-добре да сте с обувки. Водата в морето е кристално чиста. Има и два пирса. Единият е платен - вип зона. Другият е безплатен, на него също има шезлонги и шатри. Любимо ни беше да се къпем на края на пирса. Пълно е с риби и е страхотно удоволствие да плуваш сред тях.
Относно аква парка - не е като в Аква Фентъзи. На снимките изглежда доста по-впечатляващо. Проблемът му обаче  са момчетата които би трябвало да грижат за сигурността и по-точно липсата им. В един момент има някой, после изведнъж изчезва. Аз лично се сблъсках с един човек на една от пързалките, добре че не се пребихме.
Гостите са може би 90% рускоговорящи - включвам и тези от републиките. Има и турци, румънци. Обикновено се оплакват хората от руснаците, ние пък си имахме неприятна случка с македонци. Ставаше въпрос за една от осемте шатри които си бяха резервирали с хавлии. Нямаше места и от персонала едно момче събра хавлиите от едната шатра и ни я освободи. Голям проблем стана.
За децата има огромна територия за детски център. В нея има басейн с пързалки, зоокът, ферма с растения, ресторант детски, зали за игри, пързалки, люлки, въжен мост, шезлонзи и шатри.
Всеки ден в дискотеката има концерт или представление на някакви известни групи. Хванахме представление на Тодес, както и на разни руски поп звезди.
Интернет има навсякъде, безплатен е, макар и да е малко бавен.
Гордостта на Риксос Сънгейт е атракцията Зиплайн. Това е спускане от покрива на хотела до плажа по въже, като си седнал на нещо като алпинистко столче. Емоцията е невероятна.
От алакарт ресторантите посетихме егейския - гръцкотърска кухня. Просто беше прекрасно и храната и обслужването.
Изобщо обслужването беше на много високо ниво. И всичко беше на много високо ниво. Чистота, спокойствие, имаш всичко което би могло да ти хрумне и много много високо качество.

# 212
  • Мнения: 24
minkovai,
И аз благодаря за споделеното!
Може ли само да дадеш информация и за алакартите? Постихте ли някой и кой би препоръчала?

Не сме посещавали алакарт ресторант и не мога да дам информация.
Синът ми и детето на нашите приятели играеха футбол до късно на футболното игрище в хотела и не искахме да се отдалечаваме много.

# 213
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
nadjusha, чудесен разказ. Направо си представих всичко. Звучи страхотно по думите ти.

# 214
  • Мнения: 2 018
Ще разгледам. Сега ни хрумна идеята, че бихме могли да разнообразим. Но големите градове, затворени хотелски комплекси не са за нас. Търсим по-спокойни местенца (дори да сме в хотел, то да е на място, което няма прекалено много туристи...). 

Виж в Каш, там е по-спокойно и не толкова комерциално. Примерно http://www.elenihotel.com/
Или Финике.

мм, че красиво.. Simple Smile пак ми се почива  Whistling

# 215
  • Сoфия
  • Мнения: 295
nadjusha - честно ви завидях... най-искрено  Hug Хотела изглежда божествено - все едно си в рая  Embarassed Embarassed Heart Eyes

# 216
  • ВАРНА
  • Мнения: 210

nadjusha Страхотен разказ   bouquetАз също ,ще почивам в Риксос Сънгейт от 31август и ми беше много полезно и приятно да прочета споделеното от теб мнение за хотела.Искам само да те попитам каква е цената на  атракцията Зиплайн и към хотела има един голям скутер с надпис Риксос, с който се правят разходки,води се като водно такси,ако знаеш цена и за него,може и на лични.

# 217
  • Мнения: 132
Благодаря nadjusha за споделения опит. За миг се пренесох на това прекрасно лято.

# 218
  • Мнения: 5
Здравейте!
Моля да ми помогнете! Понеже тази година сме решили да ходим в Турция на море началото на септември, за 1-ви път, а сме с куче (което лае по хора и е малко дивичък) и ни трябва някакъв плаж, където да няма много хора по възможност. А и не искаме да сме в хотел, може би нещо като вила, къща за гости? Ако можете да ми препоръчате нещо ще съм изключително благодарна! Извинявам се предварително ако някъде е писано по подобен въпрос, не съм много ок с форумите!

# 219
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И аз се чудих скоро по темата, понеже бяхме на палатки в Гърция с приятели и куче . То не е куче де, в смисъл Голдън е Mr. Green Не лае, гушка се, слуша и изобщо е доста послушна,мила и атракция за деца, ама все пак ...
Та някой има ли информация дали хотели в Турция, които приемат с домашни любимци ?  Crazy

# 220
  • София
  • Мнения: 9 517
В Батихан се подвизаваше куче, пудел, среден, обаче като имам предвид, че го разхождаше персонала, предполагам, че е било кучето на някой от собствениците или важните гости  Peace

# 221
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
В Батихан се подвизаваше куче, пудел, среден, обаче като имам предвид, че го разхождаше персонала, предполагам, че е било кучето на някой от собствениците или важните гости  Peace

Викаш трябва да се класираме първо за важни гости и след това за куче  Mr. Green Mr. Green

# 222
  • Мнения: 5
И аз се чудих скоро по темата, понеже бяхме на палатки в Гърция с приятели и куче . То не е куче де, в смисъл Голдън е Mr. Green Не лае, гушка се, слуша и изобщо е доста послушна,мила и атракция за деца, ама все пак ...
Та някой има ли информация дали хотели в Турция, които приемат с домашни любимци ?  Crazy
В booking.com има опция като си избереш къде искаш да ти търси хотели, да цъкнеш да търси само такива разрешаващи дом.любимци.

# 223
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И аз се чудих скоро по темата, понеже бяхме на палатки в Гърция с приятели и куче . То не е куче де, в смисъл Голдън е Mr. Green Не лае, гушка се, слуша и изобщо е доста послушна,мила и атракция за деца, ама все пак ...
Та някой има ли информация дали хотели в Турция, които приемат с домашни любимци ?  Crazy
В booking.com има опция като си избереш къде искаш да ти търси хотели, да цъкнеш да търси само такива разрешаващи дом.любимци.

Вярно  Mr. Green Пък уж не съм блондинка   Laughing Ние така търсим за Бг, ама кой да се сети  Blush

# 224
  • Мнения: 5
И аз се чудих скоро по темата, понеже бяхме на палатки в Гърция с приятели и куче . То не е куче де, в смисъл Голдън е Mr. Green Не лае, гушка се, слуша и изобщо е доста послушна,мила и атракция за деца, ама все пак ...
Та някой има ли информация дали хотели в Турция, които приемат с домашни любимци ?  Crazy
В booking.com има опция като си избереш къде искаш да ти търси хотели, да цъкнеш да търси само такива разрешаващи дом.любимци.

Вярно  Mr. Green Пък уж не съм блондинка   Laughing Ние така търсим за Бг, ама кой да се сети  Blush
Радвам се, че помогнах  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт