Помощ КОЛИКИ!

  • 2 177
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
mimi.m  - в лъжичка преди кърмене - зависи от силата на коликите може да давате до пълната доза 20 капки преди всяко кърмене.
може да ги капеш и направо в устата, но на мен това не ми е мн удобно Simple Smile

# 16
  • Мнения: 10 614
Ние открихме, че Еспумизан не действа, когато забравихме да му го дадем Simple Smile. Помоган ни друго - чай от копър, но го пия аз  по 2-3 литра на ден и няма колики. Иначе и ние опитжахме всичко.Топлите кърпи помагаха за кратко. Дано по-скоро минат и при вас!!!

# 17
  • Мнения: 468
Освен капки /някакви/, топло на корема, чай от семена на копър /за бебето и за теб/ и диета за мама - без бобови, зеле, много млечни, газирано и още куп други /не е много лесно, но понякога е единсвен вариант/. Има и едно кремче за коремче на Дентинокс /1-2лв./, може да го ползваш за масажа на корема /специално с/у колики е/.

# 18
Здравейте, мами. Да се включа и аз. И ние имахме проблем в началото. Коликите на Беатрис започнаха през втората седмица и бяхме се побъркали направо от безсъние. Започнах да давам Еспумизан пълна доза от 20 капки, но от тях получаваше още повече газове и още повече я болеше коремчето. Пробвах и чайчето на Хип, но от него също нямаше подобрение. Тогава една приятелка ми каза, че доктор й е препоръчал да намали дозата на еспумизана - по 1 капка на кг тегло. Така започнах да давам по 4-5 капчици преди всяко кърмене и сега сме далеч по-добре. Плаче по-кратко през деня и обикновено вечер преди ние да си легнем - 22-23 часа. Но все пак това се понася по-добре, отколкото да не спим по цяла нощ. Давам й капчиците с лъжичка. Вярно, че се губи материал понякога, защото още не знае как да пие от лъжичка и затова понякога накапвам 2-3 капки повече. И, както казаха и другите майчета, диета от страна на майката - без нищо газирано, без кафе (въпреки, че аз пия по едно сутрин след като я нахраня), без варива, без подправки като черен пипер или нещо подобно.
Успех, дано всичко да влезе в ритъм още малко като поотраснат бебоците. Аз се надявам да започнем да пропускаме нощното хранене и така да е по-спокойна, когато не работи стомахчето.
Кураж! Ще го израстем. Hug

# 19
  • Мнения: 351
Аз все още не мога да преценя дали са колики или се глези, но май са колики. 10, 15мин след кърмене започва да се свива и да плаче, но като го взема на ръце и започна да го разнасям из стаята спира. Има и газове newsm78. А относно чая от копър за мен, някакъв специален ли е и от аптека ли се купува? Ако има ефект съм по-склонна аз да пия чай и да спазвам диета, отколкото да давам капки на бебето.

# 20
  • Мнения: 1 370
Sab Simplex  - това ползвахме ние. Много бях доволна

# 21
  • Мнения: 177
Саб симлекс, Еспумизам, чайове, сшуари, копър, анасон - нищо не ни помогна, единствено капките Бебинос - 3 пъти по 6 капки. А личните лекари не ги изписвали, е били много горчиви и с неприятна мирима.

# 22
  • Мнения: 7 430
Ползвах всичко това, което е писала liddia , а също и затоплях кърпи и слагах на коремчето, слагах го на краката си - но уви, не отминаваха Sad
Дано при вас не е така Peace

# 23
  • Мнения: 307
newsm10. infacol. Трябва да се поръча от Великобритания. Съвсем различно е.  . Ако не си пробвала тези капки опитай - струват под 4 лири там и заедно с транспорта ни излезнаха 5.50 лири.  Според брат ми те лекуват коликите, а не ги "заглушават". Той не е лекар, така че това може да не е вярно. Но те са страшно доволни.
Ние също сме страшно доволни от Инфакола.

# 24
  • Мнения: 106
Никакви капки не ни помагаха. Напълни едно малко шише от минерална вода с топла водичка и го слагай на коремчето, става и с топла хавлиена кърпа. Също така слагай го на коленете си по коремче или на едната си ръка, като юмрюка ти трябва да е върху коремчето му. Това определено помага, освобождава стомаха от газовете, изпръцква се и се облекчава. newsm78

# 25
  • Мнения: 574
От баба знам ,че една миниатюрна люспичка индийско орехче дадена в устичката помагала, но не съм го пробвала. Така им казвали лекарите по тяхно време.

# 26
  • Мнения: 138
Включвам се сега и дано да помогна. Ние пробвахме със Sab Simplex за около седмица-ефект почти нулев. След това от форума научих за Disflatyl (Дисфлатил). Купихме го и положението се промени коренно. Впрочем малко аптеки го продават(в някои дори не са го чували) и се наложи да го поръчват. Цената е по-висока - м/у 13 и 14 лв., но пък си заслужава. Точно за три дни коликите намаляха, да не кажа че почти изчезнаха. Бебка си спи по цяла нощ без да се буди откакто стана на месец и половина, а и през деня е спокойна. С две думи с Дисфлатила се родих. Препоръчвам го защото помогна и на други мои познати. Ако решите да го ползвате дано има същия ефект и при вас. Успех!

# 27
Мнооого Благодаря на вси4ки!Ние сме на изкуствено хранене от болницата още(малкия нещеше да су4е марзи си го)та аз немога да прилагам методи на себе си като не кърмя.Мисля 4е засега Бебинос-а има някакъв ефект и анасона.Саб Симплекса изобщо не ни действа.(Джи пито ни каза да го разтворя във вода но той не пие много вода.Вие къде го разтваряте?(Жалко 4е няма кой да ми помага живея сама със мъжа ми а той работи по4ти денонощно да сваржем двата края и ми е съвестно да го будя 4е и той спи 4-5 4аса)но няма как.Дано се оправим някък си. LaughingОще веднъж благодаря на вси4ки ще пробвам методите ви.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
Насси - след като сте на АМ разтваряй капките в млякото или ги давай преди ядене с лъжичка - както ти е по-удобно - саб са доста гъсти така че ако даваш с лъжица може да капнеш няколко капки вода, че да не осанат половината по нея неизпити, но мисля, че е по удачно направо в млякото във вашият случай. Simple Smile

# 29
До сега пищеше цяла нощ(и знаех 43е е колики),но напоследък запо4ва да пищи веднага след хранене или даже по време на хранене-това дали е колики?

Общи условия

Активация на акаунт