Каква навигация е необходима за Истанбул

  • 6 803
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Момичета, предстои ѝ ми престой в Истанбул и съм много притеснена как ще се оправим с движението и търсените места. Ще бъдем със собствен транспорт. Та се чудя каква навигация да си закупим, такава че да става и за Истанбул. Моля, който е ползвал навигация в този град да се включи и помогне. Доколкото разбрах от ходенето ни по вериги и магазинчета и ровенето из различни форуми, повечето навигации са с карти за Европа, а други които имат за Турция - с тях се стига до центъра и оттам нататък се спасявай... Ако някой има опит, да сподели...  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 771
Били сме в Истанбул с различни навигации, да не ги цитирам.
Garmin се справя.
Ако разчиташ да вкарваш улици и адреси на момента, не ти препоръчвам.
Имената на улиците се повтарят и не се знае къде ще ви изпрати.
По-добре ги търси като POI, повечето ги има.
А най-добре да ги маркирате предварително и да ги запомните в навигацията.
Поне така правим ние, ако мястото не ни е известно.

# 2
  • Мнения: 10
Bled, много много ти благодаря!!! Предварителното запомняне на адресите е ценен съвет, това ще го направим. Но, моля,  Praynig напиши ми точния модел на Garmin, който ползваш, защото вчера всички от тази марка, които гледахме в Техномаркет, нямаха карта за Турция и не можаха да ни обяснят кои стават да се качи такава и кои - не! 

# 3
  • Мнения: 401
Nikolllll купените навигации много рядко имат карта за Турция. Трябва да си платиш отелно такава (приготви си около 100лв gps6.bg/306-city-navigator-turkey-nt.htm ) Ако не сте слагали сами до сега ще ви е малко трудно да я качите. Зависи колко разбирате от навигации и колко сте ползвали.  Аз съм ползвала Igo също имат много добри карти. За Истанбул е много важно да имаш GPS координати на обектите не само адрес. Препоръчвам да ползваш и приложения на телефона за града (има много добри, които не ползват интернет). Ако не сте карали до сега в Истанбул (Лондон, Токио или подобен град), препоръчавам разглеждане и придвижване в града с градски транспорт.
Ако имаш конкретни въпроси питай Simple Smile Истанбул ми е от любимите дестинации. 

# 4
  • Мнения: 10
Олелелеее, benite, от кога те търся, знаеш ли?!  Hug Точно такъв човек ми трябва - познаващ Истанбул и готов да помогне на прохождащите като мен. Не, нямаме опит в подобни мегаполиси. Със собствен транспорт сме били само в Кавала и Букурещ. Затова сме и толкова притеснени. Пък и с навигациите сме зле, нищо не разбираме и незнаем каква да си купим. Така, да видим правилно ли съм те разбрала - трябва да си купя някаква навигация, отделно да си купя карта за Турция и да намеря кой да ми я качи. Но все пак предполагам не всяка навигация на Garmin ще стане за такава карта. Може би трябва да задам въпроса в сайта им. Напиши ми, ако ти е на лесно, каква е твоята. Значи преди тръгване трябва да си набавя GPS координатите на всички обекти. Сигурно си права за градския транспорт, но ми се ще да не пропуснем и грам емоция, а доколкото разбирам, четейки из форумите, шофирането в Истанбул си е незабравимо преживяване. Смятам, че така ще се потопим по-реално в ориента. А относно въпросите за Истанбул, имам мноооого и ще се възползвам от предложението ти на лични. Благодаря ти!   bouquet

# 5
  • Мнения: 401
По принцип ако купиш навигация на Гармин, няма проблем да качиш карта на Гармин на нея. Разликата в навигациите е качеството на чипа, размера и функции от сорта на блутуут и подобни, които не са нужни. Изберете си размер, подходящ за вас (препоръчвам среден, за да можете да ползвате и за пешеходен режим). Копуваш детайла карта на Турция и някой ви я качва на навигацията. Вкарваш всички координати предварително + си ги имаш на телефона, листче или някъде на удобно ако нещо стане с навигацията. Имаш имената на всички дестинации на 2 езика английски и турски (ако се наложи да питаш някого, най вечроятно няма да можеш да произнесеш правилно името, затова го показваш Simple Smile .

За шофирането в Истанбул : атракция е да. За града си има зони и съответно на места се плаща, няма къде да паркираш - препоръчвам паркиране САМО в големи молове и магазини или платени паркинги. Задръстванията сутрин почват около 6ч и са доста големи. Стои се по час, два може и повече, зависи колко познаваш града и можеш да обикаляш. Ни или ходим с автобус или паркираме в хотел аи ползваме метро и лодки. Метрото им е супер развито. Шофирали сме ама .... ММ се изнервя заради паркирането. Имайте в предвид, че карат доста агресивно ( по-зле от Букурещ) и глобите са им огромни, така че много внимавайте с нарушенията.
Питай на лични няма проблем Simple Smile .
Относно навигацията, телефона ми има GPS чип и съм си качила на него ( ако се спрете на този вариант можеш да питаш и за него).

# 6
  • София
  • Мнения: 3 771
Nikolllll, benite е права, Истанбул не е от градовете за разглеждане с личен транспорт.
Километрите, които сме навъртели в него пеша са много.
И всичко останало, което казва е точно така, ако не ви е сложно.

Относно навигацията, в момента сме с вградена фабрично, която е с голям екран, 3D/не е Garmin/.
Ако искаш ще ти дам модела, но няма смисъл...

Купуването на нисък клас навигация/евтина/ е свързано точно с това, което казва benite...
Непрекъснато обновяване и съответно плащане или способности да си ги търсите сами, като ги качвате по втория начин.
Висок клас навигация/тоест скъпа/ ви дава възможност, в нея да има нужните карти.
И най-важното, доживотно безплатно обновяване, тоест нито лев и нерви повече.
Има такива и на въпросната фирма. Може да платиш повече, но не мислиш за нищо.
Влизаш в сайта добавяш и обновяваш всички карти. Което е крайно наложително, непрекъснато има нови неща.

Относно това как да си качиш обектите, щом ти харесва...
Сядате на компютъра в къщи и си набелязвате всичко, което искате да видите, спокойно.
След това сваляте GPS координатите и ги вкарвате в навигацията.

Но нали разбираш, че на всяко място трябва да паркираш, което в случай е по-сложно от намирането на обекта. Тогава може да ти помогне POI на паркинги, най-близки до мястото.
Но при всички случай, обикалянето с кола ще ви отнеме много време и нерви, отколкото по-друг начин.

Относно телефона, много по-добре при ходене пеша, ако има солидно приложение и издръжлива батерия.

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 17:37 от Bled

# 7
  • Мнения: 12
Не се хващайте да се движите с кола из Истанбул.Ще си скъсате нервите,няма места за паркиране,обикаляте като луди докато стигнете до един обект.Вземете си по една "Истанбул карт",заредете си по40-50 ТЛ /6 ТЛ. остават депозит,който ще ви върнат при връщане на картата/  извадете си карта на метрото и действайте.С тази карта се пътува със всички видове транспорт,вклч.на лифта за Пиер Лоти.Все пак отивате да се кефите,а не да берете ядове.В БГ мама има много за Истанбул.Ние всяка година ходим до Истанбул и с метро,трамвай ,ферибот и корабчета обикаляме където сме си набелязали.Приятно прекарване и без кола!!!!

# 8
  • Мнения: 10
Страхотни сте! Почерпих много полезна информация.  Hug
Bled, benite, BOGIVARNA, убедихте ме. Вероятно най-разумното решение е с кола до хотела и оттам нататък обществен превоз. Единствено съм посещавала Турция с организирана екскурзия и явно не съм преценила адекватно ситуацията. Проблема с паркирането наистина ни притесни. А относно навигацията, ще трябва да се купи една - с ваша помощ се спрях на Garmin с карта на Европа с доживотно обновяване, ето тази - http://www.garmin.bg/?s=5&i=922  Ще се радвам, ако някой си даде мнението за нея.
 benite, този GPS чип ме заинтригува, но никаква идея нямам какво представлява. Ако имаш нерви и търпение би ли ме "осветлила", че явно съм в пълно затъмнение. 
Ще се опитаме да си изкараме приятно и без кола! А на Вас, момичета, прекрасни слънчеви дни!!!  dance

# 9
  • Мнения: 401
Nikolllll ако имате смартфон на най-много 3-4 години, най-вероятно имате и вие такъв чип. Ако кажеш вида на тел ммога да проверя.

# 10
  • Мнения: 10
Да, benite, Galaxy A 5. Рових, но нищо не намерих... може би, защото незная какво точно търся... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 660
Били сме в Истанбул с различни навигации, да не ги цитирам.
Garmin се справя.

+1

# 12
  • Мнения: 401
Nikolllll имаш GPS. В настройките си трябва да имаш опция Навигация или Местоположение.От там се включва - включваш да не ползва трафик. Можеш да погледнеш тук http://androidmir.org/android/8167/ на руски е , но има картинки и ще е по-лесно.

# 13
  • Мнения: 10
Благодаря ти, benite!!!  Hug  Hug   Hug Страхотна си!!!   261uu

# 14
  • Мнения: 306
Искам да Ви попитам, навигация на Гармин, с карта на Европа версия 2015 - в нев има и цяла Турция, включително и азиатската част. Някой ползвал ли я е и може ли да сподели дали е добра или е постна за същата азиатска част. Визирам пътя до морските им курорти - Кушадасъ, Мармарис, Бодрум и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт