На море в Турция - тема 39

  • 129 655
  • 747
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 841
След голямото чакане и нашият ред дойде,утре тръгваме за Анталия.На всички на които им предстои почивка пожелавам лек път и само положителни емоции.Обещавам когато се върна да имате богат снимков материал от Риксос Сънгейт.
Каквото и да си говорим това е истината Peace. Един от любимите ми хотели в Анталия Simple Smile
Лора, направо ти завиждам за него Hug
Всъщност ти и семейството ти всяка година ходите все в страхотни хотели в Анталия. Ще чакам с нетърпение мнението ти за хотела и снимките Simple Smile
Пожелавам Ви страхотна почивка в Риксос Сънгейт Simple Smile

# 271
  • Мнения: 132
  На отиване спахме  в хотелче на самия път с басейн и закуска за 30 евро- 2 възрастни и дете. Искахме да има топла вода, климатик и да е сравнително чисто. На връщане в мотел за 50лири без закуска. Трябва да си вземете от техните пощи винетка. Лепят се на предното стъкло.

Moжеш ли да дадеш адресите.
GPS изобщо не е задължителен , табели бол.При десетината ни ходения с кола хартиената карта ни е била достачена (друг е въпроса , че при първите ни пътувания преди 30 г. нямаше още GSM kамо ли GPS).

На отиване спахме в Hotel Gultur. На брошурата пише Kucukkuyu 17980 Canakkale-на самия път е и регистратурата. Ето и страницата www.clubgultur.com.  На всички ни беше трудно да разберем в кое градче се намираме. Не видиш ли някоя малка табела отминал си 2-3 градчета - на много места преливат от едно в друго. На връщане нощувахме в мотел според мен около този на отиване. Atila Motel
İzmir Çanakkale Yolu17980 Küçükkuyu/Ayvacık/Çanakkale. Лек път!

# 272
  • Мнения: 4 500
Имаме цели 6 дни до тръгването, а все едно са 6 месеца  Crazy Имам чувството, че никога няма да минат  Blush Преди седмица-две изказах притеснение за времето в Анталия  Crazy Пускам линк за месец септември

http://www.accuweather.com/en/tr/antalya/316939/month/316939?monyr=9/01/2015

Ще борим тия градуси с ледено амарето на плажа и на аквапарка  Mr. Green

# 273
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Благодаря ви,живот и здраве,когато се върна,ще споделя подробно за хотела,но от сега усещам,че много,ще ми хареса.Желая ви страхотни почивки,а за времето го дават доста топличко.Вече съм нетърпелива още 1 час и тръгваме.    Зомбайо ,лек път и весело изкарване.      Роже,благодаря ,ти също ходиш на страхотни места!

# 274
  • Мнения: 262
Нося Ви поздрави от гореща Алания. Горещ както въздуха,така и морската вода-направо чай..и много чиста.... Пълно е по хотелите с почиващи,купона тече на макс.,не виждам кой знае какъв отлив от руснаци. А хотелите Ефталия направо се пръскат от хора...Много добри отзиви от Grand Santana ,Mahberi,Inova Beach,Sea Planet,Cristal Admiral и Euphoria Palm/последните 3 в Сиде/. Simple Smile

# 275
  • Мнения: 4 500
Въпрос пак имам аз  Mr. Green
Чува ли се да вилнее там нашият черноморски вирус? Като чета за БГ и лошо ми става, а съм с 2 деца  Confused

# 276
  • Мнения: 3 021
Не знам за тази година, но за последните 8 г. и около 11-12 почивки, само един път хванах някакъв вирус, но от 6 човека компания само аз го получих - т.е. не е било от храна... Е, не знам дали категорията на хотелите е от значение за хигиената.

# 277
  • Мнения: 140
Някой да знае туристически и рент-а-кар агенции в Дидим ?  car003  grinning039
от коя дата ще сте там?
21.09- 03.10. Достатъчно време, според мен да пообиколим тук- там Simple Smile

# 278
  • София
  • Мнения: 1 422
Някой има ли координати, телефони, фейсбуци, сайтове на тур агенция в Кушадасъ, за да си организираме самостоятелно екскурзия до Ефес и Памуккале.

# 279
  • Мнения: 52
Здравейте. Ще споделя накратко за почивката ни в хотел "Веноса" - Дидим. Пътувахме с "Дорис" - много отговорни и коректни. Освен това ни дадоха  най-добрата цена на ранни записвания. Автобусът бе широк и удобен, с шофьори, които си вършеха перфектно задълженията, подреждаха багажа на пътниците и бяха много любезни. Водачката на групата Ивелина е симпатична млада дама, за което невъзможни неща няма. Комуникацията с нея преди отпътуването бе бърза и коректна, а по време на пътя тя бе организирана и вечно усмихната. Просто екипа беше страхотен. Хотел Веноса е най-хубавия хотел от малкото, в които сме почивали /Батихан и Сюрмели/ . Нов, поддържан, с приличен пясъчен плаж и море чисто и с малко камъни. Бяхме настанени на последния етаж по наше желание и пред нас се разкри невероятна гледка от терасата към морето. Тези тераси са плътни и не се притесняваш от присъствието на хора от съседните стаи. Не сме усещали шум или миризма от вентилационната система /както някой беше писал/. За добре дошли в стаята ни чакаше бутилка вино и плодове. Не сме ползвали басейните, а само плажа, но музиката от анимацията е достатъчно силна и се чува, ако ти се слуша... Аз се включвах в гимнастиката. Гости на хотела бяха основно турци /разбираемо/ , англичани, поляци, чехи и словаци. Мисля че българи сме били около 6-7 души. Вечерните програми бяха разнообразни, някои със заря и много танци. Имаше няколко пъти и жива музика на пуулбара и дискотека на открито на бара на басейна. Храната бе много разнообразна, но аз се впечатлих от ежедневното предлагане на рибни ястия - няколко вида и различни. А имаше и специална рибна вечер ... Тематични кулинарни вечери имаше често - аз опитах за първи път суши на азиатската вечер / не че ми хареса - лично мнение/. На екскурзии на сме ходили - така решихме. В самия град ходихме да разгледаме за 2 часа центъра и да напазаруваме подаръчета. Няма какво особено да се гледа. В хотела всичко се поддържа много чисто , персонала е любезен и усмихнат. И за първи път пристигайки ни настаниха веднага - в 11 часа. Препоръчвам го на всеки и мисля че това е най-хубавия хотел в който сме почивали.

# 280
  • Мнения: 136
Ха сега де! newsm78
Ново пет... Току-що говорих с мой познат, който често пътува в Турция с кола. Та той ми каза, че ми препоръчва да не минаваме през Истанбул за Алания, а през Дарданелите (стандартния път към Егейските курорти). Като пусна маршрута през Гугъл Мапса, ми го изчислява, че е с около 50 километра по-дълъг, но пък като време го дава с 2 часа и половина повече...
Не мога да си обясня, ако действително е по-добре да се минава през Измир, защо автобусите пътуват през Истанбул (дали е само заради фериботните такси?). Някой ходил ли е в Анталия по този маршрут и какво би ме посъветвал, че с този трафик в Истанбул между 17,00 и 20,00, взех да обмислям и други възможности?

# 281
  • Мнения: 2 666
 Ах VENOSA - ти си едно райско кътче на земята . Да наистина този хотел е невероятен . Просто се върнах 2 години назад когато и ние бяхме там ...   bouquet  Пишете ,че не остана ...

# 282
  • Мнения: 262
Ха сега де! newsm78
Ново пет... Току-що говорих с мой познат, който често пътува в Турция с кола. Та той ми каза, че ми препоръчва да не минаваме през Истанбул за Алания, а през Дарданелите (стандартния път към Егейските курорти). Като пусна маршрута през Гугъл Мапса, ми го изчислява, че е с около 50 километра по-дълъг, но пък като време го дава с 2 часа и половина повече...
Не мога да си обясня, ако действително е по-добре да се минава през Измир, защо автобусите пътуват през Истанбул (дали е само заради фериботните такси?). Някой ходил ли е в Анталия по този маршрут и какво би ме посъветвал, че с този трафик в Истанбул между 17,00 и 20,00, взех да обмислям и други възможности?
Всяка седмица пътувам до Анталия и наистина трафика в Истанбул не е шега работа. Но вярвайте,че оттам е най-прекия път за Ривиерата. През Фетие и Каш /Ег. Турция / пътя значително се увеличава като времетраене. Разковничето е да се влезе в Истанбул или преди 18 ч или след 22 ч. Иначе пътя е прекрасен като качество на магистралите и се пътува бързо. Особено за хората със собствен транспорт,защото автобусите спират на всеки 3 часа примерно за почивки на туристите.

# 283
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Поздрави от слънчева Анталия,днес беше много топло,водата в морето 27-28градуса.Риксос Сънгейт е огромен хотел,много зеленина,красиво  съчетание на море и планина,спокойно е и не е лудница,може би заради голямата територия и не се усеща,че е пълен.Снощи в Истанбул трафика беше ужасен,в този град не се спи.Влязохме в града след 22.30 часа.

# 284
  • Мнения: 152
Някой за Бодрум на 04.09. с Турс клуб?

Общи условия

Активация на акаунт