Искам да кажа ... (49)_10.08-16.08

  • 36 308
  • 711
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 892
Чек, баба всичките такива ги гледа. И за чистенето кат майка ти, да ги сприятелим  Flutter
Тестото омесих, то това най-лесно, продукти набавих, а сега ако дойде и тока, може и да си изпека пиците  Crossing Arms

# 181
  • Мнения: X
Чек, баба всичките такива ги гледа. И за чистенето кат майка ти, да ги сприятелим  Flutter


Може. Ама моята пуши цигари, пие вино и се гримира, та сприятеляването е на твоя отговорност. Flutter

Нино, наскоро един италианец ми демонстрира как се пекат пици на сач върху барбекю с капак. Страхотни станаха. Той разбира се не знаеше, че това е сач. Иначе сигурно знаеш, че пиците се пекат за кратко (4-5 минути) на много висока температура. Ако не си сложила зехтин в тестото зехтин, сложи малко отгоре преди соса.

Последна редакция: вт, 11 авг 2015, 19:41 от Анонимен

# 182
  • Мнения: 14 342
Допи ми се маргарита  Twisted Evil

Мен ме обезцветяваха и после ме боядисваха. Нямаше много поражения, не знам дали защото косата ми е много здрава или заради модерната терапия, която ми направиха при изсветляването. Малко ми беше по-суха от обикновено в краищата, но с олио се оправя. Корените ми ги правят само с боя, силно изсветляваща, но се оказа, че моята коса хваща лесно. В началото ме предупредиха, че може и да стана като морков  Laughing

Излизахме с дружките, уж на кафе. Преминахме на вечеря с бира. Така се натъпках, че се не трая.  ooooh!

# 183
  • Мнения: 4 892
Чек, и в тестото слагам зехтин Simple Smile много добро тесто. Пиците почти ги няма. Опапахме ги. Но ги пека повечко,  до се запече съвсем леко  моцарелата. На фурна и по рецепта - 20 мин.

# 184
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Нино, дай го това тесто! Аз напоследък само с готово тесто си правя пиците, ама си събирам иначе хубави рецепти за такова. Някой ден ще му дойде ред.  Laughing

Искам да ви кажа, че Цвети* е голяма хубавица и има много хубава коса!  Heart Eyes

# 185
  • Мнения: 4 892
Елени, елементарно е:  300 гр. брашно,  150 мл. хладка вода, 4 с.л. зехтин, 1 ч.л. сол и 5 гр. суха мая.
Правиш кладенче от пресатото брашно, слагаш всичко и накрая постепенно водата, месиш и оставяш 30 мин. да "почине". Simple Smile

# 186
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Ех, дойде ред да седна пред компютъра...
Ами нека да я видим Цвети* дее... Гледам - за прически и цветове си говорите.
Алечка много ми харесва така, страхотна е!
Аз съм предвидила следващия месец пълна програма за косата. Иначе съм на червени и руси кичури, но за момента съм дала почивка на косата  Grinning , скоро не съм ги подновявала.

# 187
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Мерси, Нино! Звучи лесно, като отминат жегите, ще го пробвам!

Бях се настроила да се срещна със съфорумка тези дни, ама нещо не се справих с организацията. Станала съм много ... хм, нерешителна, отпусната и неорганизирана.

Тази вечер мъжът ми закъсня от работа и не можах да ида на тренировка. Утре ще ходим на Иракли и пак няма да мога. Не мога да повярвам, колко ме ядосва това! Мен, която през живота си не бях спортувала и половин час...  Joy

# 188
  • Мнения: X
Елени, а ти си мила и красива. Hug

На живо не съм виждала никого от форума. Но бих пила кафе (или Маргарита) с доста хора. Grinning Да не изброявам, че списъкът няма да е къс.

Смятам да си пусна "Умирай трудно" и в леглото.

# 189
  • Мнения: 22 473
Аз от повече от месец готвя само за децата....
Днес обаче реших да си направя вечеря...дробчета с лук и домати. Simple Smile
И се започна с каръщината. Simple Smile
Чукам едно яйце...то мухлясало...хайде на боклука. Simple Smile
После тръгвам да нарязвам домата...и като го стиснах и забих ножа...навсякъде се разхвърча сок и семки.
Изтърсих един дроб в обелките от лук....и накрая си изгорих езика като опитвах дроба. Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 1 590
И аз най-накрая да е добера до форума, много работа БРЕЙ Laughing

Чек, те тези предавания много ги гледат, ама съдебен спор е наистина отврат Sick, веднаж попаднах на него и то се оказа най-култовото издание Joy ... една побесняла циганка гонеше да трепе с някакъв клон зет си ... и го обиди на "млад МЕРИНДЖЕЙ",  направо се напиках от смях hahaha

Нино, сега заради теб хем ми се припи, хем ми се прияде Маргарита Crossing Arms

Днес ми се случи тревожен казус : обадиха се от Първа инвестиционна банка, за да ми кажат че ми блокират картата превантивно Shocked защото съм теглила пари от някакъв банкомат в Слънчев бряг, който имал скимиращо устройство, и данните ми били дръпнати!
До тук добре... ама аз исках да имам повече кеш и непосредствено след първото теглене изтеглих от същия банкомат и от картата ми Булбанк, веднага след другата карта.
Обадих се в Булбанк, те ми викат "няма страшно", пък аз точно в тази карта имам по-голяма сума ... и сега се чудя дали да не я блокирам и нея по мое желание newsm78, как така от едната карта са дръпнали данните, пък от другата една секунда след това не са?
Хвърлиха ме в рязмисъл Thinking

# 191
  • Мнения: 4 892
Луси, блокирай си картата и си преиздай нова.  bowuu

# 192
  • София
  • Мнения: 1 590
Луси, блокирай си картата и си преиздай нова.  bowuu
Hug
Така и аз си мисля да направя, покритото мляко ...
Айде, леки сънища Hug

# 193
  • Мнения: 4 569
Искам да благодаря на една съфорумка от темата за подаръка, който ми направи!   bouquet

Стискам палци на Нино, Мър и другите момичета, които чакат резултати от гинеколог.

Имам чувството, че Цвети ми е астрална двойничка от темата - черното (на косата), Властелина, мразенето на климатиците ... Какво още имаше общо? И комшийка ми е, ако правилно съм запомнила.

Та за черното ... Ох, сага мога да напиша.  ooooh!
Естествената ми коса е кестенява, като кестен е точно - нито прекалено тъмна, нито прекалено светла. Вече ми е трудно да си спомня точния нюанс.
Започнах с червено. Банята беше като илюстрация на ''шест кокошки съм заклала''. Бързо падаше та се налагаше да се боядисвам на три седмици.
После по настояване на бивше гадже станах черна. Добре изглеждам, отива ми на очите и кожата, харесвам се най - много така.
Разделихме се и аз реших, че ще се боядисам както АЗ искам. Исках рижо. Първо трябваше да махна черното. Ползвах ремувъра на Престиж. Бях взела една опаковка, но не ми стигна. Боядисвам се с една опаковка боя та мислех ремувъра да стигне.
След няколко дни взех две и се намазах хубаво. Грешката беше, че сложих много в корените, а по краищата по-малко. След време от фризьорката ми разбрах, че трябва да е обратното - наслояванията на боята са по краищата и там се маже повече.
В резултат косата ми се накъса здраво. Цвета стана оранжев, като морков. Два - три пъти се боядисвах с някаква боя. Не помня Престиж ли беше, някакво медено май. Падаше по-бързо и от червеното.
Мислих, мислих и пак черна си станах. Така се харесвам най-много, а и подръжката е най - лесна.
Ако пропусна месец боядисване ми избива червено.
В момента съм черна, а (без)формата на прическата ми е като на аватара - различните кичури са с различна дължина. То, вярно, героя броди из Пустошта и сигурно се подстригва с нож ама аз ...
Най - късите кичури са ми до брадичката, останалото е до презрамката на сутиена. Нито е да се подстрижа, нито е да ходя като дивак.
Руса не съм била ама като знам през какво трябва да премина и се утешавам, че няма да ми отива.

# 194
  • Мнения: 5 940
elleni, тренировките май са си пристрастяващи. Най-вече усещането след тях. Ние с приятелката ми не можахме да се организираме тази сутрин, но не издържах и тичах на полето. Големият ми син ми пази страх от кучета Laughing Чувството след това е страхотно. Ти можеш да вземеш сутрин детето на плажа и да тичате. Като за залата няма възможност. Хем е и полезно да дишате йодни пари.
А за Иракли ти завиждам.

Последна редакция: ср, 12 авг 2015, 08:43 от valerie

Общи условия

Активация на акаунт