Искам да кажа ... (49)_10.08-16.08

  • 36 312
  • 711
  •   1
Отговори
# 705
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ами да ти кажа, не съм виждала където съм била досега. Със сигурност има някъде, но не както рапицата, която е просто навсякъде Sick Европейски субсидии все пак.

# 706
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мястото, където почивахме имаше домати, чушки и разни зелении и си беряхме за салата. Много е приятно така.

# 707
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Специални субсидии за отглеждане на рапица няма никъде. Има изкуствено завишено търсене на маслото й (заради изравняването на цената му с дизела), но аз помня полета с рапица още когато могъщият СИВ не беше съвсем виц. Беше напредничава култура - то за силаж, то за зелено, то за зърно, то за масло и мед.

Едри арендатори от Северна България си карат машините с слънчогледово олио, вместо с нафта. Собствено производство. Няма лошо.

А гадни домати могат да се произведат навсякъде, аз лично често успявам, хем не си го поставям за цел. То е като стиховете - пише им се искрено - а излиза боза.

Доматът е една от най-лесните за гледане култури. Трябва човек да е забележително ръкогъз, че да не се справи.

# 708
  • Мнения: 4 892
Ние чушки нямаме в градинката. Само домати, много тая година, краставици,  зелен фасул, моркови и подправки.  На село дядо гледа и други работи и страхотен чесън.

# 709
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Не знам, Куркума, освен да ме лъжат тук, че се наливат по еврофондовете пари точно за рапица. Но е факт, че е навсякъде жълтата гад, а чехите със зеленчуци не се пънат- всичко се внася, най-смешното е, че от северната Полша основно.

# 710
# 711
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
еХО! Hug

За зарзават ли си хортувате? Вчера до като бяхме не сваБда, на милото майка му на вилата, докато гледаше малката Grinning, направила 20 буркана с домати и няколко с чушка. Машинка! Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт