Каква ваничка взехте?

  • 3 110
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте!Искам да попитам каква ваничка взехте за бебо -  анатомична или обикновенна.Аз купих ваничка на Бертони-100см. и ми предложиха поставка към нея но тя не пасва.Какво ще ме посъветвате да купя друга поставка или за тази ваничка поставките не стават?Ваничката е тази:http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1067

# 1
  • Мнения: 94
Ние ползваме  анатомична и сме много доволни.Може да се  сменя  положението в зависимост колко е голямо детето.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Тъкмо имам въпросче за тези ванички.
Може ли някой да ми каже, къде в София мога да си купя съвсем обикновенна ваничка, по-голяма само с поставчиците за сапунче и шампоанче, без други екстри на нея ?

# 3
  • Мнения: 1 014
Аз не исках анатомична вана, защото е трудно да се къпе бебето докато е още съвсем малко. Затова купих обикновена ваничка на OK baby с допълнителна приставка (пак на същата фирма), която я прави като анатомичните. Приставката (във вид на мече - повърхноста е не хлъзгаща) започнах да я ползвам когато бебчо стана на 2-3 месеца. Сега вече сме на 13 месеца и още си ползваме приставката.
Трябва да потърсиш - все някоя приставка ще стане. Има и едни български с хавлиен плат на една рамка, не знам колко са удобни, обаче. Ако има мами, които са ги ползвали да кажат.

# 4
  • Мнения: 539
И ние ползваме същата, която е на сайта + стойка за нея (метални крака) пасва идеално. В началото вътре слагахме пеленка и възглавничка, а сега вече хавлиен шезлонг.

# 5
  • Мнения: 2 407
Aнатомична на Чиполино и съм много доволна!

# 6
  • Мнения: 3 537
Нашето е обикновенно коритце. Peace

# 7
  • Мнения: 601
  Умишлено не взех анатомична,мисля че с обикновената ще ми е по-удобно да го къпя Peace   

# 8
  • Мнения: 86
Ами ние имаме обикновена, от която сме много доволни и е много по-практична. Има ги в Пинокио в Дружба и е два размера само с отделение за сапунче и гъбка

# 9
  • Мнения: 4 668
Ние взехме на "Бреви " , със шкафове отдолу , коритце и повивалка върху коритото . Дадохме 300 лв. и мога да кажа , че не ми беше удобна . Да не говорим , че нещо се разкриви още на третия месец . Не беше анатомична , къпехме го със възглавничка . От четвъртия  newsm37 месец го къпем във ваната със анатомична стойка .

# 10
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Ние имаме анатомична и съм много доволна.Особено ако къпеш бебето сама е много удобно.Поне на мен ми е удобна.

# 11
  • Мнения: 107
Съвсем обикновена! Без приставки, поставки и всякакви подобни екстри! Демек - традиционното коритце! Доволна съм и без значение дали я къпя сама или с таткото ми е удобно и се справям!

# 12
  • Мнения: 46 518
Обикновено бебешко коритце  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 849
Анатомична . Peace

# 14
  • Мнения: 1 878
Анатомичните ванички са удобни, но за много кратко време после умаляват  Mr. Green, затова ние този път си взехме обикновенна на стойка и мисля съм по-доволна

# 15
  • Мнения: 498
анатомична ваничка вградена в шкаф за повиване- много е удобна Grinning
от премаман я взехме- не съжалявам въобще Joy

# 16
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз си купих съвсем обикновенна ваничка.Мисля да си взема и една възглавничка за къпане и това да е.

# 17
  • Мнения: 3 356
Нашето е обикновенно коритце. Peace
И нашето,но върши чудесна работа.

# 18
  • Мнения: 1 210
Тъкмо имам въпросче за тези ванички.
Може ли някой да ми каже, къде в София мога да си купя съвсем обикновенна ваничка, по-голяма само с поставчиците за сапунче и шампоанче, без други екстри на нея ?

В Пинокио в Дружба 1. Във всеки един магазин за домакинска пластмаса има най-обикновени ванички. Успех в избора

# 19
  • Мнения: 2 959
Ами, нашто е обикновено коритце, едиствените му екстри са дюшече отдолу, вграден термометър и поставки за сапун и шампуан.

# 20
  • Мнения: 1 489
Обикновено бебешко коритце  Grinning
И аз така,защото като е малко детето не може,а като порасне пък ептен.

# 21
  • Мнения: 379
Ние купиме анатомична ваничка на neonato, много съм доволна Peace

# 22
  • Мнения: 4 155
И ние бяхме с обикновенно коритце. Много добра работа свърши. Има ги и по пазарите, къдеот продават легени. Струваха към 10-12 лв.

# 23
  • Мнения: 3 447
Анатомична OK Baby, със стойка. Много съм доволна, още я ползваме Peace

# 24
  • Мнения: 3 478
Анатомична. Стори ми се , че ще е по-удобна, дали ще е така се надявам да разбера скоро.

# 25
  • Мнения: 3 042
Най- обикновенно коритце.   PeaceДопълнително си купих една най-обикновенна поставка /жилязна рамка с надяната хавлия на нея/, на която слагах малкия полегнал.

# 26
  • Мнения: 4 362
Обикновено бебешко коритце  Grinning

И ние си взехме същото,мисля ,че няма нужда чак от такива екстри Peace

# 27
  • Мнения: 10 758
Обикновено бебешко коритце  Grinning

И ние си взехме същото,мисля ,че няма нужда чак от такива екстри Peace
И аз използвам най-обикновенно коритце.Върши същата работа, като анатомичното. Peace

# 28
  • Мнения: 3 760
Анатомична.

# 29
  • Мнения: 8 917
Анатомична Peace

# 30
  • Мнения: 7 430
Анатомичните ванички са удобни, но за много кратко време после умаляват  Mr. Green, затова ние този път си взехме обикновенна на стойка и мисля съм по-доволна

И аз съм на това мнение  Peace
И за големия и сега и за малкия ще си ползвам най-обикновено коритце Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Анатомична - много съм доволна от нея. Купихме я за каката и сега я ползваме за беба.

# 32
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Най-обикновено бебешко корито и допълнително купихме шезлонг за къпане;
много сме доволни:)

# 33
  • Мнения: 11 547
Най-обикновена ваничка от преди 10 години-"эавещана" от баткото.Само си купихме шезлонг за къпане.Едва след като го използвах разбрах колко лесно и удобно може да се къпе бебе. newsm37

# 34
  • Мнения: 992
в началото с обикновено коритце но с него не можех да е къпя сама и все се съобразявахме с татито ква смяна е на работа та да е къпем но като стана на 2 месеца и оп в анатомичната много е удибна и си е къпя сама бе страхотна е

# 35
# 36
Тъкмо имам въпросче за тези ванички.
Може ли някой да ми каже, къде в София мога да си купя съвсем обикновенна ваничка, по-голяма само с поставчиците за сапунче и шампоанче, без други екстри на нея ?
Ние си взехме ваничка с поставка за сапун, подвижен душ и чучур за изтичане на водата от "Штъркел" (бул. ''Стамболийски'' №188). От същият магазин си купихме и метална поставка за корито и анатомична лежанка за бебето. Всичко ни излезе 59 лв., като металната поставка струваше 27 лв., а анатомичната лежанка мисля, че беше 15 - 17 лв. Може да закупиш само това, което ти е необходимо.

# 37
  • Мнения: 252
анатомично

# 38
  • Мнения: 670
Използвам коритото в което е къпан таткото на Ния. Обикновено, дълбоко, широко и удобно коритце.

# 39
  • Мнения: 1 147
Ами, нашто е обикновено коритце, едиствените му екстри са дюшече отдолу, вграден термометър и поставки за сапун и шампуан.

От къде може да се вземе такова коритце и колко струва горе-долу?

# 40
  • София
  • Мнения: 44 115
имаме и обикновенна и анатомична. Докато беше по-малък го къпехме в нормалното коритце, другото не му беше комфортно, като стана на около 3 месеца почнах да го къпя в анатомичното и се чувства прекрасно детето (а и аз) и в него мога спокойно да си го къпя сама, а в др-то ми трябваше помагач задължително.
Като порасне повече вероятно ще се върнем към обикновенната, но докато бебето не седи стъбилно мисля, че тази е по-удобна, а и бебето може да се завърти от др-страна като порасне малко та не мисля, че ще му омалее толкова бързо, засега още му е доста широчко.

Rossi - нашата я купих за 12лв. от един магазин за домашни потреби.

# 41
  • Мнения: 181
И ние сме с такава. В началото ми беше трудно, тъй като беше голяма за новородено, но пък все още си я ползваме, въпреки че напоследък започнахме да я поизпълваме Flutter. Аз лично я слагам на маса, защото винаги ме е било страх да не се обърне от стойката, особено като стане по-голямо бебочето и започне да играе вътре newsm78 . Иначе като ваничка ми е много удобна. newsm10

# 42
  • Мнения: 3 216
Ами от както са ни изписали се кьпем в анатомична ваничка и го кьпя самичка ,тьй като мьжото е до кьсно на работа.

# 43
  • Мнения: 134
Ние сме с обикновено коритце, само от единия край има поставка за шампоан и сапун. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 5 296
 Sad Ние сме с анатомична ваничка със стойка на Чиполино. Страшно не удобна е. Слагам дунапрен под гръбчето.

# 45
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние взехме анатомична, но по добре обикновенна с отделна анатомична стойка

# 46
  • Мнения: 6 164
? Защо да е по-трудно да се къпе в анатомична съвсем малко бебе?
И на мен ми предстои да купувам и се изненадах на тези отговори?

# 47
  • Мнения: 4 155
предполагам, че му убива.

# 48
  • Мнения: 5 296
Права си, Stryper !Освен това скоро ще седнем, а с тези пластмасови чупки ще остане много малко място за бебе.

# 49
  • Мнения: 1 410
Аз съм много доволна от съвсем обикновена ваничка. Сега вече дъщеря ми е голяма и седи, стой прави какво ли не във ваничката  и ако е анатомична не си го представям как щеше да стане. Моето детет не е от тези дето просто може да си ги оставиш да лежат във ваничката.

# 50
  • Мнения: 1 426
анатомична, направо се чудя на акъла си защо слушах изкукалите баби за обикновена ваничка, че чак като стана на 3м първото купих такава ваничка, можех сама да го къпя. При анатоничните ванички, когато детето започне да се къпе седнало се обръща срещу легналото положение и не му е тясно и може да си рита колкото си иска.

# 51
  • Мнения: 1 059
Ние купихме най- обикновена. Докато беше малко бебе ползвахме шезлонг за къпане и сме много доволни

# 52
  • Мнения: 1 284
обикновенна

# 53
  • Мнения: 6 164
Какво му убива на новороденото от анатомичната? newsm78

# 54
  • Мнения: 1 873
С анатомична ваничка със стойка на Чиполино.Много е удобна и практична.Става за бебета от 0 - 6 месеца и от 6 - 12 месеца.

# 55
  • Мнения: 1 561
Ние купихме обикновенна със стойка, но ни стана малка много бързо, сега сме с една от Метро, като круша, но е по- дълга и няма проблем.Зависи колко голямо е детето.

# 56
  • Мнения: 6 472
Имаме 3 ванички - 2 анатомични и 1 съвсем обикновена. Гласувам с 2,3,4 и нагер ръце за ОБИКНОВЕНАТА. Първата анатомична беше със стойка, плот за повиване и рафтчета. Супер неудобна се оказа тази анатомия. Втората е по- голяма, пак анатомична, но е с по- различна форма. За новородено не мисля че става, а за по- голямо много бързо се израства и му става неудобно. В моменат си донесах от вилата старата ваничка на голямата ми дъщеря + 1 хавлиена стойка. За мен е много удобно, а бебето направо се роди. Има много повече свобода на движенията и не го ръби пластмасата. Като го извадех от анатомичните ванички и цялото му гръбче и дупе бяха червени.

# 57
  • Мнения: 2 242
анатомична и сме много доволни

# 58
  • София
  • Мнения: 626
Ние бяхме с обикновена от начало, но после стана невъзможно да го къпем в нея-то беше въртене и ритане, баща му едва го удържаше . После взехме анатомична и се родихме.

Общи условия

Активация на акаунт