Искам да кажа ... (52)_31.08-06.09

  • 35 807
  • 606
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Много го бива, аз нали напоследък откачам от летни круши и се чудя какво да ги правя и изпробвах 10тина рецепти с круши. В този дух да кажа - клафути с круши не се прие добре у нас.

Какво е клафути?   Thinking
Отново е френски сладкиш с круши, ама е един по-течен, някак кремообразен. И у нас не се прие.

Мерси. Оригиналът е с череши обаче. Или май вишни (Гугъл ме осведоми). Май съм яла клафути.
Да, знам за черешите, ама аз имам круши в излишък и са летни, не траят повече от 3-4 дни, трябва да се консумират и правя каквото ми дойде на ум с круши.

# 526
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 413
Вал, тя е почти като на твоя сладкиш, само вместо захар се слага 1ч. солена плънка по желание. След малко ще опиша по-точно все пак де!  

Значи:
2 яйца
1ч.ч кисело мляко с 1 ч.л сода за хляб (ако предпочиташ бакпулвер, може да се замени предполагам, аз не съм пробвала)
1/2ч.ч олио
2ч.ч брашно
1ч.ч плънка - натрошено сирене, настърган кашкавал, шунка, маслини - каквото решиш.
Аз ги правя комбинирано със сирене и малко кашкавал, а отгоре към края на печенето поръсвам леко с пармезан.
Много са бързи и лесни и са супер и за закуска!  Аз дори не ги бъркам с миксера, а с бъркалка за яйца или лъжица. Peace

Последна редакция: сб, 05 сеп 2015, 21:41 от elleni

# 527
  • София
  • Мнения: 23 107
само Тонка да не се отегчи с готварските теми Laughing/.
валери, споко бре, рецептите задължително ги пропускам.  Grinning
А и сега съм отпочинала, заредена с нови сили... Ето, дори се зарадвах на Каси, че е правила толкова дискутираните това лято тиквички.  Peace Къде другаде, ако не във форума, може да се изпишат 10 страници с обяснения за приготвяне на едни прости тиквички!

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Аз съм изтървала рецептите с тиквички!  Sad Cry

# 529
  • Мнения: 5 940
 elleni, много благодаря.
Тонка,  вчера тъкмо бях решила да споделя каква страхотна салата със сурови тиквички и лешници спретнах и се сетих, че вече книга пишем - 101 рецепти с тиквички на "Искам да кажа".

# 530
  • София
  • Мнения: 23 107
Янтра, падаш ми в очите! Това бяха поне 10 страници в 5 поредни летни теми. Отивай да се срамуваш в ъгъла! Като видех някъде тиквички и получавах начални позиви на паническа атака.  Joy

# 531
  • Мнения: 10 874
Аз съм изтървала рецептите с тиквички!  Sad Cry
hahahaХайде сега бързо да се изпишат още 10 страници! Joy

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Янтра, падаш ми в очите! Това бяха поне 10 страници в 5 поредни летни теми. Отивай да се срамуваш в ъгъла! Като видех някъде тиквички и получавах начални позиви на паническа атака.  Joy
Ми к'во да правя, признавам си, че като не съм влизала и видя 100 и отгоре мнения и пропускам страници Laughing Laughing Laughing Laughing Ама споко - аз за рецепти с тиквички мога собствена готварска книга да напиша Simple Smile

# 533
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...тиквички и получавах начални позиви на паническа атака.  Joy
Joy Joy
Дъщеря ми се завърна(беше в странство с лелята на мъжа ми) и тази вечер в нейна чест съм направила фрикадели. Много ги обичаме вкъщи.
А тиквички на обяд сама хапнах задушени с други зеленчуци. Някой да иска рецепта и начин на приготвяне? Wink

# 534
  • София
  • Мнения: 23 107
Ей, ще се ядосам и ще ви отнеса с една рецепта за панирани тиквички с корнфлейкс! Не ме подценявайте.  Mr. Green

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Днес нали не е никакъв празник? Защо в Пловдив има фойерверки, ама обилно, 15 минути трещят?!

# 536
  • Мнения: 9 574
Днес нали не е никакъв празник? Защо в Пловдив има фойерверки, ама обилно, 15 минути трещят?!
Ха  newsm78 И тук някаква заря имаше преди малко,а не се сещам за повод и аз Thinking

# 537
  • Мнения: X
Днес нали не е никакъв празник? Защо в Пловдив има фойерверки, ама обилно, 15 минути трещят?!

15 минути е някакъв колеблив опит просто. Ела да видиш час-час и половшна заря, често посред бял ден и винаги гарнирана с гърмежи от топове. Всичко това в условията на състезание между два-три съседни квартала.  Whistling

# 538
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Днес нали не е никакъв празник? Защо в Пловдив има фойерверки, ама обилно, 15 минути трещят?!

15 минути е някакъв колеблив опит просто. Ела да видиш час-час и половшна заря, често посред бял ден и винаги гарнирана с гърмежи от топове. Всичко това в условията на състезание между два-три съседни квартала.  Whistling
Stop А, не, и 15 минути ми стигат Simple Smile

# 539
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Утре е шести, Янтре. А в Пловдив си имате паметник и площад Съединение. Честването винаги е в навечерието.

Общи условия

Активация на акаунт