Искам да кажа ... (52)_31.08-06.09

  • 35 813
  • 606
  •   1
Отговори
# 510
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, Янтра, не съм се съмнявала, че ще ги ошеташ училищните покупки бързо.

За големия смятам да пусна една поръчка с два чифта дънки и една риза, друго си има, а и свекървата допринесе не малко. С малката ми предстои обаче обикаляне малко, за нея в поръчката може само едни маратонки да вмъкна.

Още не са ми платили от проверяването на външното за седми клас. За 15 септември пак пари обещават, ама ще ги дадат на 15-ти. Къщата и тя не спря да гълта...

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Янтра, напиши рецептата.
http://recepti.--reklamen-spam--/r-17910-%D0%A4%D1%80%D0%B5%D0%B … D1%83%D1%88%D0%B8 Тоя, ама нарязах крушите как да е и ги обърках с тестото Simple Smile

Явно няма да стане.

Необходими Продукти

    круши - 3 - 4 бр. узрели средно големи
    брашно - 150 г.
    захар - 100 г.
    яйца - 2 бр.
    прясно мляко - 100 мл
    олио - 3 с.л.
    бакпулвер - 1/2 пак.
    сол - щипка
    за заливката
    масло - 80 г
    яйца - 1 бр.
    захар - 3 с.л

Приготвяне на Френски сладкиш с круши

Крушите се срязват на две, почистват се от семките и се нарязват на тънки филийки. Двете яйца се смесват със захарта и 1 щипка сол и се разбиват с миксер до получаване на пищна пяна. Брашното се пресява с бакпулвера и при непрекъснато бъркане се добавя към разбитите яйца. Последно се добавят млякото и олиото.

Покрийте дъното на форма за печене с хартия за печене. Стените на съда намажете обилно с олио. Изсипете половината от тестото в съда. Отгоре подредете резените круши и залейте с останалата половина тесто.

Сладкишът се пече около 30 минути в предварително загрята на 18-0 градуса фурна (или 160 с вентилатор).

Пристъпете към приготвянето на заливката. Първо разтопете маслото на тих огън, прибавете захарта и предварително разбитото яйце. Бъркайте непрекъснато до пълното разтваряне на захарта.

На 30-ата минута от печенето залейте сладкиша с получения жълт крем, леко го надупчете с вилица и го върнете обратно във фурната. Допечете сладкиша още 20 минути при същата температура.

Преди поднасяне по желание може да поръсите сладкиша с пудра захар.

# 512
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 854
Напиши самата рецепта, че го приема за спам Simple Smile

# 513
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Хуб'о айде,навихте ме да се дрогирам  Mr. Green
Аз едно скромно бананче хапнах с малко кисело млекце...моите му'аха пържолки.Винце бих гаврътнала,ама по-натам.

# 514
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Онзи ден го правих същия! Чуден, чуден, с неподредени круши  Mr. Green Ядоха като невидяли( те не, че виждат често такива сладкиши, де).

# 515
  • Мнения: X
Нино беше постнала във ФБ някакъв подобен сладкиш с круши, но имаше уиски. Този много бял и постен ми се струва.  Laughing

# 516
  • Мнения: 7 171
Нино беше постнала във ФБ някакъв подобен сладкиш с круши, но имаше уиски. Този много бял и постен ми се струва.  Laughing

Нейният беше по-друг май. И какво ти пречи да добавиш уиски?  Laughing Аз правих сладкиш за работа и вдъхновена от Нино му добавих ром (повече му ходеше на ароматите - pumpkin pie spices).

# 517
  • Мнения: 5 940
Янтра, много благодаря.

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Много го бива, аз нали напоследък откачам от летни круши и се чудя какво да ги правя и изпробвах 10тина рецепти с круши. В този дух да кажа - клафути с круши не се прие добре у нас.

# 519
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 426
Валери, аз бях пожънала успех за един РД на детето със солени мъфини.  Simple Smile

Френския сладкиш с круши и аз го правя.

# 520
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Хуб'о айде,навихте ме да се дрогирам  Mr. Green
Аз едно скромно бананче хапнах с малко кисело млекце...моите му'аха пържолки.Винце бих гаврътнала,ама по-натам.
Аз си имам традиция за такива моменти-бебешки пюрета.  Laughing
Че и на детето купувам, че и на котките.



# 521
  • Мнения: 7 171
Много го бива, аз нали напоследък откачам от летни круши и се чудя какво да ги правя и изпробвах 10тина рецепти с круши. В този дух да кажа - клафути с круши не се прие добре у нас.

Какво е клафути?   Thinking

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Много го бива, аз нали напоследък откачам от летни круши и се чудя какво да ги правя и изпробвах 10тина рецепти с круши. В този дух да кажа - клафути с круши не се прие добре у нас.

Какво е клафути?   Thinking
Отново е френски сладкиш с круши, ама е един по-течен, някак кремообразен. И у нас не се прие.

# 523
  • Мнения: 7 171
Много го бива, аз нали напоследък откачам от летни круши и се чудя какво да ги правя и изпробвах 10тина рецепти с круши. В този дух да кажа - клафути с круши не се прие добре у нас.

Какво е клафути?   Thinking
Отново е френски сладкиш с круши, ама е един по-течен, някак кремообразен. И у нас не се прие.

Мерси. Оригиналът е с череши обаче. Или май вишни (Гугъл ме осведоми). Май съм яла клафути.

# 524
  • Мнения: 5 940
 elleni , ако не ти е проблем, да напишеш и ти рецептата /само Тонка да не се отегчи с готварските теми Laughing/. Не съм сигурна, че ще ги направя точно на рождения ден, защото не ми се иска да си загубя деня в готвене, а да обърна внимание на детето, но пък може  занапред или някоя баба да се навие да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт