Остров Тасос /Тема 8/

  • 116 386
  • 755
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 13 151
И на нас не ни искаха акт за раждане през Маказа първия път, сега детето ни вече е над 14 и има лична карта Simple Smile

Макар и с лична карта, до 18 години трябва да е с родителите си или с тяхно пълномощно. Възможно е да поискат акт за раждане.  Wink

# 466
  • Мнения: 28 493
И на нас не ни искаха акт за раждане през Маказа първия път, сега детето ни вече е над 14 и има лична карта Simple Smile

Макар и с лична карта, до 18 години трябва да е с родителите си или с тяхно пълномощно. Възможно е да поискат акт за раждане.  Wink
Да, последния път обаче не искаха, само мен накараха да си махна слънчевите очила...и ни питаха дъщеря ви ли е Simple Smile

# 467
  • София
  • Мнения: 15 221
Минаването на границите си е Божа работа. Simple Smile На нас както са ни искали удостоверение за раждане, така последния път само видяха, че съм приготвила 3 документа за самоличност и ни махнаха с ръка да преминаваме. Simple Smile Даже не ги погледнаха.

# 468
  • Мнения: 109
Момичета, моля Ви за съвет: в момента сме на Тасос,  дотук пътуваме през Кулата  (там ми поискаха акта за раждане на детето) ,  взехме ферибота от Керамоти. Пътуването ни беше кошмарно от гледна точка на това , че детето повръща почти през целия път след отбивката Драма - Кавала до пристанището на Керамоти. Поставихме рекорд -10 часа път до Тасос. Питането ми е - ако навръщане вземем ферибота до Кавала,  а не до Керамоти, от Кавала до Кулата магистрала ли е или пак е планински път със завои. Наясно съм, че ферибота до Кавала пътува час и половина, но дъщеря ми на ферибота се чувства добре и ако ще спестя 40 км планински път си струва. Благодаря Ви сърдечно  за информацията!

# 469
  • Мнения: 109
Някой посетил  Thassos Grand Resort,който наскоро откриха  newsm78

Хотелът е разкошен. Още не са готови таверната и барът на плажа. На близо няма градове, които да посетите. Намира се на  осамотен залив. Посетихме хотела, но не останахме в него, защото искахме да разгледаме колкото може повече места и плажове на Тасос. Досега все почивахме в Турция на ол инклузив и сега искахме нещо различно. Почивката на Тасос гранд резорт щеше да е свързана само със стоене в хотела, затова избрахме Александра бийч хотел в Потос - считам , че Потос е добра начална точка за обиколка на Тасос. Цените на Тасос гранд резорт  в букинг са 3 пъти по високи от тези, които ми предложиха в тур.агенциите. Места имаше миналата седмица. Поздрави!

# 470
  • София
  • Мнения: 14 688
Момичета, моля Ви за съвет: в момента сме на Тасос,  дотук пътуваме през Кулата  (там ми поискаха акта за раждане на детето) ,  взехме ферибота от Керамоти. Пътуването ни беше кошмарно от гледна точка на това , че детето повръща почти през целия път след отбивката Драма - Кавала до пристанището на Керамоти. Поставихме рекорд -10 часа път до Тасос. Питането ми е - ако навръщане вземем ферибота до Кавала,  а не до Керамоти, от Кавала до Кулата магистрала ли е или пак е планински път със завои. Наясно съм, че ферибота до Кавала пътува час и половина, но дъщеря ми на ферибота се чувства добре и ако ще спестя 40 км планински път си струва. Благодаря Ви сърдечно  за информацията!

Няма пряка магистрала Кавала-Кулата , и от Керамоти, и от Кавала ще се качите на една и съща магистрала, която ще ви отведе до Солун и оттам до Кулата.  Та все тая докъде ще е ферибота.
Другия вариант, е през Илинден - има десетина км. планински път преди границата. Но вече Гоце Делчев-Симитли си е с  доста завои, но спокоен и ненатоварен път. 

# 471
  • Мнения: 646
stefansky, най-безболезнен от към завои ви е пътят Тасос-Керамоти-Комотини-Маказа-Кърджали-Хасково и от там магистралата за София.

# 472
  • Мнения: 10 614
За повръщането - вземете Кокулин- хомеопатично е и помага. Не й разрешавайте да играе на електронни устройства в колата. Да гледа само напред или да си затвори очите. При нас това помага. Чувала съм, че слагат малка торбичка със сол на пъпа , но ме съм пробвала.

# 473
  • Мнения: 109
Благодаря на всички за съветите! Отказвам се от ферибота от Кавала, пак ще сме през Керамоти. Понеже за пръв път идваме на Тасос, не съм сигурна дали навигацията не ни подведе и да ни "прекара" през планинските села. Имам чувството , че твърде рано ни отклони - на около 20-30 км преди Драма, завихме надясно при табела за Кавала. И после преди магистралата Солун - Ксанти, пътуваме доста км по планински път със завои. Това ли е правилният път? Благодаря и щастливо лято на всички!

# 474
  • София
  • Мнения: 4 578
Имам чувството , че твърде рано ни отклони - на около 20-30 км преди Драма, завихме надясно при табела за Кавала. И после преди магистралата Солун - Ксанти, пътуваме доста км по планински път със завои. Това ли е правилният път? Благодаря и щастливо лято на всички!

Ние минаваме така: http://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=Sofija&depar … &arrivalDate=

# 475
  • София
  • Мнения: 14 688
Замотала ви е навигацията - пътя е този на Спокойна.

# 476
  • Мнения: 109
Да. Сега виждам колко ни е объркала навигацията. Минахме през Амфиполи (Nea Amfipoli) и оттам едни селца и завои.... 40 градуса навън... беше кошмар. Направи ми впечатление, че няма никакви коли по пътя... Дано навръщане хванем правилния път! Благодаря ви,момичета!

# 477
  • софия
  • Мнения: 9 590
От Амфиполи не слязохте ли на магистралата? То е съвсем преди нея.
Дано на връщане ви е по-лек пътят!

# 478
  • Мнения: 109
През цялото време сме се движили успоредно на магистралата, през селата, следвайки навигацията. Вече сме в България  и  сърдечно благодаря на всички отзовали се за помощта и указанията!  Благодаря на Спокойна за картата,  движихме се по нея и всичко беше наред. Съвет към всички, които не познават маршрута и ще пътуват за пръв път до Тасос  (като нас) - проучете предварително целия маршрут, всички градове, покрай които трябва да минете. Не се доверявайте само на навигацията, която посочва може би най -  краткия откъм километри път, но далеч не най - бързия и хубав път! Не следвайте сляпо и пътните табели, защото ти често насочват по неоживени пътища през малки населени места, в които никой не говори английски език и не може да ви упъти. Това ще е урок и за мен при следващото ми пътуване  Naughty
Ако мога да съм полезна и аз с информация за гр. Потос (заведения и плажове)- бяхме отседнали в Александра бийч хотел, наблюдения имам и за хотел Атриум, гр.Теологос,  гр.Казавити  (Мегало Принос) - това бяха местата , които посетихме   Laughing Доста е писано по темата,  затова няма да натоварвам с излишна информация, но съм насреща за въпроси.  Желая щастливо лято на всички! Hug

# 479
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356
И ние се върнахме от Тасос-хотел "Атриум". Спокойствие и уют,достатъчни за нашата почивка.Блед,не 6,а 6+ е според нас.И от сега знаем,че догодина пак сме там.Много добър мениджмънт на хотела,млад и амбициозен персонал.
Плажът ни хареса,само един ден беше по-шумно,но какво да се прави гърците са си у дома и могат да правят каквото си искат.
Има  места където живота си тече много спокойно и не ги вълнуват туристите.
На тези,които им предстои почивка на острова,да бъде весела и запомняща се.

Общи условия

Активация на акаунт