Парфюмни размисли и страсти - 193

  • 100 122
  • 781
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656






I N D I A N   S U M M E R


Циганското лято ми е любим сезон. Силните летни жеги са отминали, с приключването на ваканции и отпуски нещата придобиват обичайния си работно-ежедневен статут, а парфюмите започват да се държат доста по-сговорчиво. Всъщност това е идеалното време за повечето от тях. Човек може да сложи както летните свежаци, на които не е успял да се насити в горещините, така и по-наситени и плътни аромати, без риск да задуши себе си и околните. Кои са вашите любими парфюми за циганско лято?
Моля, заповядайте!   bouquet




Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 19:11 от Атти

# 1
  • Мнения: 31 191
Обичам циганско лято. През него ще си нося новите парфюми.
Благодаря за темата.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 435
Атти,   bouquet
И да, права си, че циганското лято е най-подходящо за всички упойващи аромати.
Един от най-подходящите ми е Cote d’Amour L`Artisan. В този момент се развива най-добре, както и на пролет, но сега му е точния момент. Леко сладък, леко тръпчив, влажно-солен и самотен, дървесен, перфектния избор за може би последния ми плаж за годината.
Друг който предпочитам особено в това време е Eau des Merveilles Hermes

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 38
Да си преместя въпроса  Embarassed

Здравейте момичета и момчета!Чета Ви отдавна с голям интерес и се възхищавам на описанията които правите на парфюмите.Аз влизам с въпрос-знам,че многократно е писано и повтаряно за трайността на парфюмите,но не можах да изтрая повече.Става въпрос за  Eau де Merveilles.Имах пробичка и бях по-пестелива,затова не можах да преценя как е откъм трайност.Купих си от Венера козметикс тестер и сега чуденката ми е кой не е вред-аз или парфюма.Пръскам си 4 пъти и има няма 30-40 минути и изчезва.Пак се извинявам за въпроса,ама може ли кожата ми да го "изяжда" за това време?Или е за по-топло?

# 4
  • Мнения: 2 435
meriza, да, възможно е кожата ти да го изяжда, възможно е също да спираш да го усещаш, особено заради първоначалния взрив от черен пипер и дано не е третия вариант. Пробвай го върху една-две приятелки, за да видиш как ще е.

# 5
  • Мнения: 7 055
Любимият ми сезон. Нося, каквото ми се носи в момента, както обикновено постъпвам и в други сезони. Е, има някои изключения.
Днес - Chanel 5 Eau Premiere, чудесно се чувствахме заедно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 512
Друг който предпочитам особено в това време е Eau des Merveilles Hermes

Абсолютно се присъединявам Simple Smile Страхотна е Водата на чудесата през ранната есен, създава един прекрасен въздушен облак около мен и ме радва невероятно  Flutter
Атти,   bouquet за темичката!

# 7
  • Мнения: 516
Някой познава ли Bergamotto di Calabria Acqua di Parma и може ли да ми го опише,че много му се чудя  Hug

# 8
  • Мнения: 566
Привет момичета и момчета  Hug,
може ли малко помощ относно този Монтал:
http://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Aoud-Leather-9224.html ?
Истински унисекс ли е или по-скоро мъжки? А прилика с Tuscan Leather намирате ли и вие, както пише в повечето ревюта или не?
Другият ми въпрос е за:
http://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Intense-Cafe-18021.html. Помня, че се коментираше назад, но да питам и аз - усещате ли кафе в аромата? Сладък ли е? Розата много ли е остра т.е. има ли типичното арабско звучене? И последно той става ли за дамски?
Не съм пробвала нищо на Montale... Embarassed
bouquet

Aoud Leather за мен е поне 75% мъжки аромат.Да може да се носи от жена,но в определени ситуации.За мен има повече разлики с Tuscan Leather , от колкото прилики.Да имаш хубава кожа,опушена с подправки,но нямаш никаква плодова нотка,както е при Tuscan Leather.Aoud Leather е по-груб и директен аромат.
Ако Tuscan Leather беше мъж щеше да е нещо такова:
Скрит текст:
Aoud Leather щеше да е:
Скрит текст:
Mr. Green
Обща основа-различни парфюми.

Тук съм го описвал подробно
Intense Cafe http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=866612.msg31466557#msg31466557

И разкажи, ако забележиш нещо ново интересно Simple Smile

МНОГО нови интересни неща има  Mr. Green Не ме подхлъзвай да пиша за тях,че пак ще си поръчам нещо..

Аз се презапасявам, имам фобия от това любим парфюм да ми свърши. Само трупам, много внимавам да не похарча парфюм, преди да имам нова бутилка. Развивам сантимент към тях, снимам си ги, подреждам ги внимателно в красив шкаф, въобще имам емоционална обвързаност. Не към всички аромати, ни най-малко, но към онези, специалните съм така. Специалните за мен са около 30тина.  Crazy

Същия съм и аз  Mr. Green Проблема за мен не е толкова в свършването,а че версията ,която обичам вече може да е реформулирана.От мъжките дизайнерски парфюми сигурно 20% останаха,които да се реформулирани-някои заради изискванията от 2014-та,а някои от алчност на компаниите производители.
Пак се извинявам за въпроса,ама може ли кожата ми да го "изяжда" за това време?Или е за по-топло?

Нямам идея за парфюма,но може и той да е реформулиран.Винаги проверявам какво се продава в момента,и каква е разликата с версията,която притежавам аз.Това е само теоретично-нямам идея какъв е проблема с твоя парфюм.

Някой познава ли Bergamotto di Calabria Acqua di Parma и може ли да ми го опише,че много му се чудя  Hug

Аз  Simple Smile Но СИЛНО ти препоръчвам да не го купуваш в момента.100% летен аромат за температури от поне 22-23 градуса.Лятото е нетраен а сега,а да не говорим зимата ще трябва да се пръскаш през 45мин-час,за да усещат хората около теб.
Избери нещо друго по възможност.Ако държиш да е цитрус за студено време кажи.
Ако искаш ще ти го опиша,но ще направиш грешка сега да го вземеш.  Peace

Парфюм за деня Midnight in Paris Van Cleef & Arpels
Вечерта ще се ползва врачанската школа Vanilla Extasy Montale

# 9
  • Мнения: 516

Някой познава ли Bergamotto di Calabria Acqua di Parma и може ли да ми го опише,че много му се чудя  Hug

Аз  Simple Smile Но СИЛНО ти препоръчвам да не го купуваш в момента.100% летен аромат за температури от поне 22-23 градуса.Лятото е нетраен а сега,а да не говорим зимата ще трябва да се пръскаш през 45мин-час,за да усещат хората около теб.
Избери нещо друго по възможност.Ако държиш да е цитрус за студено време кажи.
Ако искаш ще ти го опиша,но ще направиш грешка сега да го вземеш.  Peace


[/quote]Ако ще го вземам,ще е сега,защото е на добра цена.Иначе и аз днес съм с Midnight in Paris  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 451
Не знам колко е есенен, но от вчера ми се носи Feminite du Bois на Serge Lutens.

# 11
  • Мнения: 31 191
Не знам колко е есенен, но от вчера ми се носи Feminite du Bois на Serge Lutens.
Баш му е време сега. Така хубаво се развива. И по- студено обича.

# 12
  • Мнения: 2 435
Не знам колко е есенен, но от вчера ми се носи Feminite du Bois на Serge Lutens.
Лятно-есенен е. Това е вечният Парфюм за мен. Нося го по всяко време на годината, но най-красив е лятото и есента. Предпочитам първообраза/ мирише на жена, като след разюздан секс/, но и този става.
Лошото е, че мога да го нося само извън работа, иначе не мога да си върша работата. Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 1 002
Innocent от няколко дни насам.  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 5 018
Парфюмите, които въртя тези дни, са Bottega Veneta Eau Legere, Eau des Merveilles, Chloe Love и Lacoste Pour Femme. Много приятно настроение ми създават.

Общи условия

Активация на акаунт