PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 5/

  • 94 039
  • 761
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 103
Благодаря ти, Илли!Тоест това е нещо като серумче, което може да се ползва под крема,но може и самостоятелно, например през лятото или вечер.

# 481
  • София
  • Мнения: 4 751
При мен така работи най-добре. Вечер под крема или самостоятелно Hug

# 482
  • Мнения: 1 893
Момичета, има ли някоя от Вас, която може да сравни серума Ред Аут и крема Ред Аут.
Серума ползвам за сина ми, при който от време на време се появяват лишейчета и действа безотказно.
Но вече е на привършване. Сега съм в чуденка дали да поръчам отново серума, но  заедно с крема. Каква е разликата м/у двата продукта?

# 483
  • Мнения: 418
тук най-полезни щяха да бъдат отговорите на тези, на които им е забранено да отговарят, затова сега остава да се надяваме  dragon8 да се зачете и да разнищи състава.
аз съм ползвала и двата продукта, но не по едно и също време, а и не за целите, които ти описваш.

информация за пловдивчанки - от поръчаните за магазин Барака 10бр крем невен са пристигнали 2, аз купих единия, оставяйки жертвоготовно втория на някоя съфорумка /бях се засилила да зареждам майки, лели, приятелки, но явно ще действам поетапно Mr. Green/

така че към 14.00 имаше 1бр крем невен - ако има желаещи за него, да не се помайват.

# 484
  • Мнения: 6 939
Убивате ме с този невен  Laughing
Аз пък да споделя, че от седмица "тествам" крема за мазна и чувствителна кожа(който в момента не виждам в сайта) на иначе нормалната си към суха и чувствителна кожа. Харесвам го повече от този 35+. Някой да знае защо го няма?

# 485
  • Мнения: 704
Чета, но нищенето ми отнема време Simple Smile. Забранените писаха години наред, вече е наш ред да поемаме щафетата, немалко са ни обяснили Simple Smile.
Крем:
AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLYCERIDE, SHOREA STENOPTERA, GLYCERIN, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, NIACINAMIDE, POTASSIUM PALMITOYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, CERA ALBA, STEARIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, P-ANISIC ACID
Флуид:
AQUA, GLYCERIN, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, BABASSU OIL POLYGLYCERYL-8 ESTERS, NIACINAMIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, P-ANISIC ACID
Може да се разглеждат няколко взаимосвързани аспекта:
1. Кое е общото и кое различното в съставите.
2. Търсене/ разглеждане на отделни съставки (за отбелязване е, че в състава всяко наименование, отделено със запетая, изглежда отделна суровина, но не е точно така). Може да се ползва сайт като http://www.cosdna.com/eng/ingredients.php, а този блог е супер информативен http://swiftcraftymonkey.blogspot.bg/
3. Схващане за типа продукт според съставките и изводи кое какво прави.
Общото са водата, екстрактът от CHLORELLA VULGARIS, който е основна активна съставка, ниацинамид=витамин В3, GLYCERYL CAPRYLATE – консервант, P-ANISIC ACID – консервант, XANTHAN GUM – сгъстител/ стабилизатор на емулсията. Съответно и двата продукта ще носят ползите от екстракта от хлорела и витамин В3 – намаляване на зачервяванията, повишен синтез на колаген, ламинин и еластин, подобрена еластичност и сияйност на кожата, избистрен тен, подобрена бариерна функция, по-равномерен цвят на кожата. За витамин В3 има данни, че съдейства за подобряване състоянието на кожата при възпаления като акне. Консервантите и в двата случая са много щадящи по действие спрямо кожата.
Различното са:
-   CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLYCERIDE, SHOREA STENOPTERA, CERA ALBA, STEARIC ACID – триглицериди на каприловата и каприновата киселини, масло от илипе, бял восък и стеаринова киселина в крема;
-   BABASSU OIL POLYGLYCERYL-8 ESTERS във флуида;
-   GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, POTASSIUM PALMITOYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN – тези трите общо са емулгатора в крема, съставката, която обединява маслените и водноразтворими компоненти в емулсия, тоест еднороден крем. Флуидът е на водна основа – имаше питане в предходен пост;
Дотук по точки 1 и 2. Как да схванем типа продукт според състава/съставките – кремът е емулсия, флуидът не е. С избрания емулгатор се постига тип емулсия, която позволява подобрено и удължено отдаване на активни съставки. Това означава повече ползи за кожата от екстракта от хлорела при употребата на крема, в сравнение с тази на флуида. Маслените компоненти в крема - триглицериди на каприловата и каприновата киселини, масло от илипе, бял восък и стеаринова киселина - допринасят за повишена защита, еластичност, омекотяване, намалена трансепидермална водозагуба. Ето на самия сайт повече за някои от тях:
http://www.phytocode.bg/fitorehnik/triglitzeridi-na-kaprilovata- … ata-kiselini.html
http://www.phytocode.bg/fitorehnik/tropichesko-darvo-ilipe.html
Точно те обаче могат да правят крема по-тежък за възприемане от склонна към омазняване кожа. Тук е едно предимство на флуида – много олекотена грижа. В същото време не е лишен от обратноомасляваща съставка – водноразтворими естери на масло от бабасу. Ето за маслото и за естерите:
http://www.phytocode.bg/fitorehnik/palmovo-darvo-babasu.html
http://www.kinetiktech.com/brochures/pdf/res/Resplanta_PGF_Marketing_Sheet.pdf
В брошурата пише, наред с останалото, че естерите от бабасу имат най-висока способност да се разтварят във вода, в сравнение с другите подобни суровини на производителя. За продукт на водна основа суперско, а? Така имаме ползите от маслото във вариант, който се понася много по-добре от мазна кожа, не утежнява, не дава мазно усещане по кожата, а лекота. На всичко отгоре има себум-регулиращ и противовъзпалителен ефект. Компенсира дразнещия ефект от пенители. Повече може да се прочете от търсене по Resplanta Babassu.
Скрит текст:
Докато ровех за естерите, се натъкнах на една хубава статийка, която разясняваше ползите на напълно натуралните масла пред синтетичните естери. Какво биха казали, ако прочетат този цитат от Уикито:
„Sebaceous glands secrete the oily, waxy substance called sebum (Latin: fat, tallow) that is made of triglycerides, wax esters, squalene, and metabolites of fat-producing cells.
Мастните жлези секретират мазната, подобна на восък субстанция, наречена себум, която се състои от триглицериди, восъчни естери, сквален и метаболити на мастните клетки.“
Натуралните масла от растенията не се репликират едно към едно с кожния ни себум, за да са неизменно и единствено най-доброто. Друго несъстоятелно твърдение е да се избягват продукти със съставки, чиито имена „звучат като химия“. Как звучат сапиенова киселина, въглеродна анхидраза, пиридоксин? Който иска, може да ги провери какво са. Sapienic acid, Homo Sapiens…
В сайта е отбелязано, че и двата продукта са „без консервант“, а по-горе пиша консервант за p-anisic acid. Това е сравнително нова тенденция по създаване на “самоконсервиращи се – self-preserving” продукти в козметиката, чрез включване в състава на мултифункционален адитив, който не се води консервант според Анекс VI на Commission Directive 76/768/EEC, но има консервиращи свойства. Съответно в случая не става въпрос за подвеждащо твърдение. Повече по темата в тази статия:
http://www.personalcaremagazine.com/story/8736/new-alternatives- … tics-preservation
Това не бива да се счита за състоятелно твърдение спрямо  продукт, в чийто състав няма цитирано никакво вещество с консервиращи свойства или като такива се посочват витамин Е, етерични масла, екстракт от кора на грейпфрут и подобни фикции. Преди известно време присъствах на презентация на натурална козметика. Беше ни обяснено как в сертифицираната козметика витамин Е и етеричните масла играят ролята на консерванти. Беше, меко казано, безотговорно изказване спрямо всеки, който би повярвал, без да провери. Затова собственият филтър е от огромно значение за собствената безопасност и здраве.

# 486
  • Мнения: 1 203
dragon8,  smile3501  bouquet

# 487
  • Мнения: 1 893
И аз благодаря, dragon8 bouquet
Изключително подробна и полезна информация.
 bouquet bouquet bouquet

# 488
  • Мнения: 4 403
Това получих като бюлетин на пощата:

"Три месеца отне регистрацията на Гелът за интимна хигиена за внос на руския пазар.

Паралелно с подаването на документите за Държавна регистрация, бяха подадени и документи за доброволна сертификация по системата „Зелена линия“, по която се сертифицират натурални, екологически чисти и био продукти.

На 18.01.2016, въз основа на проведените клинични, микробиологични и токсикологични тестове и заключенията на експертите, ни беше издаден Сертификат, по силата на който имаме право да поставяме върху Гела за интимна хигиена знакът „Органический продукт„ ( Био Продукт). Срокът на действие на Сертификата, както и на всички сертификати за  биопродукти, е една година."


 newsm10 smile3501

# 489
  • Мнения: 6 939
И аз получих същия имейл Wink  Peace
Коригирам се-кремът, който харесвам, е този

Анти ейдж бил  Grinning спомням си, че писахте, че няма пречка да се използва и от хора <30, нали?

# 490
  • Мнения: 704
И аз благодаря, dragon8 bouquet
Изключително подробна и полезна информация.
 bouquet bouquet bouquet
Накрая пробата ще си каже тежката дума. Аз се надявам по-скоро начинът на тълкуване да стане по-разбираем, за да може всеки интересуващ се да го направи сам, защото нямаме друг вариант вече. За всичко неясно или объркващо в тази връзка бих помогнала/ пояснила.
И аз получих същия имейл Wink  Peace
Коригирам се-кремът, който харесвам, е този

Анти ейдж бил  Grinning спомням си, че писахте, че няма пречка да се използва и от хора <30, нали?
Poliiii, ако ти понася добре, може.

# 491
  • Радомир
  • Мнения: 627
Имам информация за крема с невен пуснах запитване на мейла им и днес получих отговор "Да очаква се скоро да бъде готова новата партида. Очакваме някои
суровини и нови, по-добри опаковки.
Следете сайта и Фейсбук страницата ни. Там ще бъде поместена
информацията."
Търпение само, ще ни зарадват  Simple Smile

# 492
  • Мнения: 24 341
И аз дойдох с тази новина. Ето това са ми отговорили на мое запитване за крема

Кремът с невен е изчерпан и не може да се открие. Скоро ще бъде произведена нова партида. кремът ще бъде и в нова, по-добра опаковка. Следете сайта ни, където ще бъде поместена информацията, кога кремът ще е в наличност. Тогава ще бъдат заредени и магазините.

# 493
  • Мнения: 23
Здравейте, сигурно съм 10666-тата потребителка, която пита, но къде се намира магазинът им в град Пловдив. Днес ходих до ул. Отец Паисий, но не го намерих. Ако може някакъв ориентир, благодаря предварително.

# 494
  • Мнения: 4 403
Здравейте, сигурно съм 10666-тата потребителка, която пита, но къде се намира магазинът им в град Пловдив. Днес ходих до ул. Отец Паисий, но не го намерих. Ако може някакъв ориентир, благодаря предварително.

Магазин фирмен няма, има едно ъгълче в магазин "Барака" . Влиза се през двора на Арменския ресторант, който е между един магазин за пердета и дамаски и златарски магазин. Това е горе-долу на гърба на Художествената галерия.  Не знам дали успях да обясня ясно...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт