Здраве сред природата в Горски дом – Трявна. Участвайте и спечелете!

  • 9 734
  • 166
  •   1
Отговори
  • Мнения: 840
Участвайте в играта на Горски дом – Трявна, като зададете въпрос или пишете коментар в настоящата публикация и може да спечелите две нощувки със закуски, една вечеря от стара българска кухня и дегустация на вино за двама. На случаен принцип от всички участващи до 18.10.2015 г. ще бъдат избрани двама победители и обявени в темата.

Горски дом – Трявна е открит за посетители в началото на 2015 г., намира се в полите на Източна Стара планина в махала Койчевци на 3 км южно от центъра на гр. Трявна на 620 метра надморска височина. Построен е в духа на местната архитектурна традиция с дървени чардаци и каменни зидове. Архитектурата на сградата е вдъхновена от прочутото Славейково школо в Трявна, специално внимание е обърнато на типичния за българската възрожденска къща дъбов чардак, който засилва усещането за близост до възрожденския дух и непосредствен допир до природата.



Заобиколен от поляни и букова гора, Горски дом – Трявна е прекрасно място за отдих, възстановяване на силите и лечение. Широките чардаци, обърнати на юг, и огрените през целия ден поляни позволяват да се правят слънчеви бани и аеротерапия, особено ценни за децата. Мекият и сух климат, многобройните слънчеви дни, благотворното влияние на гората, отдалечеността от града, липсата на замърсители са най-важните условия за профилактика и лечение на белодробни заболявания. Трявна е предпочитано място за лечение и възстановяване на силите на белодробноболни деца през всички сезони на годината, а за чистия въздух и омайната красота на гората в м. Койчевци талантливи страници са оставили писателите Никола Радев и Марко Семов. В Трявна се намира единствената в България специализирана белодробна болница "Царица Йоана", която предлага дълготрайно лечение на деца с хронични белодробни заболявания и туберкулоза. В болницата работят висококвалифицирани специалисти в областта на белодробните заболявания. Горски дом – Трявна е предпочитано място за семейства с болни деца през цялата година. За лекуващите се и техните придружители комплексът предлага специални оферти и грижи.



Комплексът разполага с 10 стаи и един апартамент, посветени на различни теми от културното наследство на Трявна, с уникален интериорен дизайн на художничката Ади Добрева и с капацитет от 30 места; заведение с 40 места; голям детски кът със зала за настолни игри; многофункционална зала с 40 места, удобна за провеждане на обучения, лагери и семинари. Стаите са широки и удобни, обърнати са към Трявна и имат незабравима гледка към цялата долина и отсрещните възвишения. Всяка стая разполага с телевизор, сателитна телевизия с множество детски, филмови и спортни канали и безжичен интернет. Удобство за гостите са детският кът, библиотеката, паркингът, каменният амфитеатър с 60 места, местата за отдих. В комплекса периодично се организират тематични уикенди, изложби, семинари и други културни прояви в присъствието на известни личности, обявени на интернет страницата и на фейсбук страницата.









Ресторантът на Горски дом – Трявна предлага на своите гости меню с гозби от забравена стара българска кухня, специално подбрани с помощта на известния кулинар Пенка Михова. В комплекса можете да опитате забравени гозби от времето на вашите баби, които са характерни за българската кулинарна традиция от Трявна, Габрово и всички краища на страната. Домът пази ревниво българската кулинарна традиция при посрещане на българските народни празници – Никулден, Игнажден, Коледа, Йордановден, Трифон Зарезан, Сирни заговезни, Цветница, Великден, Гергьовден – и предлага гозби съобразно народните обичаи. За любителите на вино е подготвена листа от подбрани български вина от български сортове грозде, като е поставен акцент върху старите, забравени български сортове. За удобството и доброто настроение на гостите целогодишно се грижи екип от местни специалисти – администратори, готвач, сервитьори, камериери. Те са готови да ви посрещнат, настанят и грижат за вас през цялото време на престоя ви.





От Горски дом – Трявна тръгват няколко туристически пътеки, удобни за излети, разходки и велотуризъм. Комплексът е предпочитан изходен пункт за по-дълги туристически маршрути.



Изграден с вкус и обгрижван с любов от своите стопани и служители – Горски дом – Трявна ви приветства и очаква. Надяваме се, че с традиционното балканско гостоприемство ще отговорим на вашите очаквания и нужди! Възползвайте се от нашите специални предложения: Оферта Уикенд, Оферта Почивка, Оферта Настаняване при лечение на белодробни болни деца.

За контакти и резервации: тел./viber: +359 876 283 860, info@gorskidom.com, Skype: gorskidom.com

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 18:18 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 260
Каква е разликата между двойна стая стандарт и комфорт? При настаняване на двама възрастни с дете на 4 години, в кой тип помещение може и има ли доп. легло за детето?

# 2
  • Мнения: 2 516
Изглежда чудесно!
За колко души е предназначен апартаментът?

# 3
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Страхотно изглежда, с удоволствие бих го посетила

# 4
  • Мнения: 579
Мястото изглежда прекрасно!
Бих искала да попитам, доплаща ли се за настаняване на малки деца?

# 5
  • Мнения: 4 208
Чудесно изглежда!
Каква е възможността за настаняване на двама възрастни с две деца (на9 и 11 год)?

# 6
  • Мнения: 243
Изглежда страхотно ,а в сайта ви са ясно описани условията на ползване и нямам въпроси.

# 7
  • Мнения: 4 841
Имам два въпроса.

- Добра ли е акустиката на амфитеатъра за изнасяне на театрално-музикални постановки с любителско, а не професионално озвучаване?
- Оказвате ли помощ при организирането на събитията по отношение на популяризиране, реклама и осигуряване на пропусквателен режим (ако събитието е с билети), или само предоставяте мястото?

Ще отправя въпросите си и писмено чрез сайта ви, но мисля че отговорите биха били от полза и на други хора.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Много обичам Трявна!

Интересува ме какви са възможностите и цената за настаняване на семейство с три деца (възрастта им се вижда от лентичките ми по-долу)?

# 9
  • Мнения: 5 682
Град Трявна е едно от често посещаваните от мен и семейството ми места. Всеки път се зареждам от това място с положителна енергия. Искам да ходя там пак, и пак, и пак ...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 522
Страхотно изглежда и с удоволствие бих го посетила Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 988
Изглежда приятно и с удоволствие бихме го посетили, а Трявна е едно прекрасно, спокойно градче.

# 12
  • Мнения: 1 273
Посещавали сме Трявна - страхотен град! А "Горски дом" изглежда като приказка.  Peace
Само едно не ми стана ясно, т. к. имам две деца - на 1 година и 4 месеца и на 8 години - за малкото дете е безплатно, а за голямото има два варианта: 10 лв. + закуска или 50% от цената за възрастен - това е, ако искам и вечеря за него, така ли?

# 13
  • Мнения: 3 787
Трявна ми е от любимите градове,а хотела изглежда чудесно особено детския кът ще е идеален за бебето ми.Сигурно през пролетта ще е още по-красив и с удоволствие бихме го посетили!

# 14
  • Мнения: 309
Стаите с по колко кегла са? Харесвам Трявна, а и не е далеч от нашия град!

Общи условия

Активация на акаунт