Дисниленд Париж - тема 2

  • 92 757
  • 751
  •   1
Отговори
# 540
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Привет, момичета! От близо 2г само чета в темата, но ето, че настъпи момента Simple Smile Ще пътуваме до Париж, и мисля 1 ден да отделим за Дисни, ей така да го видим, то е ясно, че е много малко време, но пак е нещо и детето ще се зарадва.
Та, въпросът ми е как най-лесно и бързо да стигна до Дисни от Париж. Знам, че има нещо като влак/метро. От къде се взима, колко струва, колко се пътува?

# 541
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Трябва да хванете метрото, линия RER A в посока Marne-Lа-Vallee (на картата червената линия). Не трябва да хващате влак в същата посока, но крайна спирка Boissy Saint-Leger.

Ето някои спирки ( но не всички), от които можете да го хванете: Charles de Gaulle Etoile, Auber, Opera, Les Halles, Gare de Lyon, Nation .....

Пътуването от Опера трае около 45 минути, билетите са 7,60 евро за възрастни, 3,80 евро за деца до 9 години. Разписанието варира - честотата е между 9 и 30 минути.




И линк за по-голям и четлив образ:
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 542
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Mileto, много благодаря! Както винаги си бърза с много подробен отговор!  Hug

# 543
  • Мнения: 77
Здравейте, от няколко дни разглеждам сайтовете на Дисниленд и търся хубава оферта за март месец. Навсякъде офертата е за ранна резервация, за след 29.03. Държа да не сме там събота и неделя и затова отиваме на посещение след 3.04. Искаме 4 нощувки. Видях в Италианския сайт, че предлагат 25% отстъпка + полупансион + безплатно за дете до 7г. Много ми се иска някой, ако има време да ми помогне. Имам и конкретни въпроси:
1. Превеждам от италиански с чичко Гугъл и не съм много сигурна ,дали е правилно това за полупансиона.
Включва ли офертата закуска и още едно хранене по избор?
2. Мога ли безпроблемно да си резервирам от италианския сайт?
3. Имат ли децата там априлска ваканция? / много ми е важно да не се засечем с някоя ваканция Grinning/
4. Може ли някой да даде още малко информация за хотел Santa fe? Прочетох един много хубав отзив и един много лош и съм объркана. Бива ли? много ли е далеч?  Мога да додам още 400-500 Е  за 4*, но предпочитам да си ги спестя, ако мога или да ги изядем и изпием   Blush
5. Ще пътувам с бебе на 5 месеца. Ще мога ли да си взема , от хотела под наем количка ? не искам да ми джаскат моята по летищата.
Много ще съм благодарна, ако някой се включи с отговор на някой въпрос!!

# 544
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Отговарям бързо на това, за което знам и съм сигурна:

1. Да, има включен полупансион. Това означава обяд или вечеря в определени ресторанти. Като стигнеш конкретно до темата, ще разясняваме по-точно какво що. Добра оферта е включването на едно ядене, защото там е скъпо така или иначе.
Закуската в дисни хотелите си е включена по дифолт - бюфет, на корем, абсолютно достатъчно за мен, за да пропусна дори обяда, препускайки по атракциите.

2. Можеш безпроблемно да го направиш.

3. Не знам.

4. Санта Фе е супер, имам албумче във фен страничката, спали сме там неведнъж, препоръчвам. Ниска цена, всичко необходимо, за да отпочинете добре преди да идете пак в парковете.

5. Сложете бебето в резервацията (сори, че го казвам, но някои пропускат, а и то е човече). Да, има колички под наем, които се взимат от входа на парка, елементарни са, изглеждат ето така:

Скрит текст:

Забравила съм колко струва на ден, нямам време в момента да проверя. Хубаво е да се види, за да се прецени дали си заслужава

# 545
  • Мнения: 77
Mileto, много ти благодаря Hug Тайничко се надявах да се включиш. 
Ще се възползвам от италианската оферта, струва ми се най-добра от всички. Количката не ме устройва. Не е за малко бебе. Ще си нося моята.
Още малко време ни трябва, за да разберем дали ще пуснат от работа мъжа ми да пътува началото на април и ще мога да направя резервацията. Много се притеснявам да не заемат хотела за тези дати Praynig Нямаме друга възможност, времево.
Аз съм ходила в Дисниленд преди близо 20години и тогава бях много впечатлена. Сега искам да заведа дъщеря ми ( 6г) , докато още вярва и се радва на принцеси и приказни герои. Аз ще съм с бебето и сигурно няма да се кача на нищо. Отивам само за да и гледам грейналото личице.
Та, като започна да резервирам, може пак да се допитам Grinning

# 546
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Няма да се свършат местата.

Можете да ползвате системата baby switch, за да се повозиш и ти на нещо любимо без да чакаш втори път, след като тати и щерка вече са чакали.

# 547
  • Мнения: 77
Тотално съм разбита. Живяла съм в заблуда Thinking
Точно се навихме да рискуваме и да направим резервация за хотела и реших да погледна полетите. Първо новата нискотарифна компания не лети до Париж. Второ уйзер и другите нямат полет на тези дати и трето цените са...  Crazy
Сега съм в чуденка. Днес уйзер имат 20% отстъпка.... или да не бързам!!!
Кажете, моля ви, с кои авиолинии летите до Париж?!?!!! Може и от Истанбул или от Букурещ.

# 548
  • Мнения: 4 762
Първата половина на април вероятно всичко ще бъде скъпо. Великден е в средата на месеца и една голяма част от училищата в Западна Европа са с великденска ваканция първите две седмици на април (което обяснява високите цени на билетите). Обикновено великденската ваканция е две седмици след великден или една седмица преди и една седмица след празника. Ама през 2017 г. ще бъде първите две седмици на април, за да не отива през май -предполагам, че не във всички училища, но в доста.

# 549
  • Мнения: 508
 и аз бях планувала да ходим в началото на април, защото хем щерката има ч.р.д., хем е Великден. Но като разбрах, че блъсканицата ще е по- голяма и цените ще са по- уау...
Еми отказах се hahaha
Живот и здраве лятото като свърши училището. Тогава пак ще гледам за оферти Simple Smile

# 550
  • Мнения: X
А какво ще кажете за началото на юни? Подходящо време ли е за посещение?

# 551
  • Мнения: 4 762
А какво ще кажете за началото на юни? Подходящо време ли е за посещение?

По-скоро да.

5 юни е Петдесетница и в някои държави е почивен ден (в Белгия със сигурност, предполагам и в останалите католически).

През останалото време би трябвало да е ок. Освен това това е последният месец от учебната година в Белгия и Франция (тук децата от 3 години започват с училищен режим и ваканции), която приключва края на юни, началото на юли, така че може би ще бъде по-спокойно.

Лятото също е блъсканица - последно ходихме в края на юли 2015 г.

# 552
  • Мнения: 4 326
Вижте в графика кога са най-евтините билети, тогава няма ваканции и голям наплив.

# 553
  • Мнения: 77
Леко се успокоих и реших да изчакам до януари месец. Тогава ще видя пак билетите и ще решим спокойно. Нещо се бях много ентусиазирала и подпалила. При всички положения ще сменим датите за март. Въпреки, че офертите за ранно записване са за след 29.03.и хубавата оферта в италианския сайт с полупансион е за тогава. Сигурно ще е доста хладно март месец, но по-късно не можем. Най-късно първата седмица на април.
Сега ще планирам ските и ще продължавам да ви чета Laughing

# 554
  • Мнения: 41
От летището до Дисни ползвах трансфер с http://m.interserviceprestige.com/airport.php Мисля че цените са добри.

Общи условия

Активация на акаунт