Дисниленд Париж - тема 2

  • 92 761
  • 751
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 356
Здравейте и Честита Нова Година,

Пожелавам ви година изпълнена с вълшебства!

Ние вече купихме нашите билети за Париж. Летим на 23/04 и се връщаме на 27/04.
Искаме да заведем децата (момче и момиче на 6 години) в Дисниленд.
Благодаря ви за темата!
В момента я чета и набелязвам важна информация дадена от вас.Ще отделим един ден за Дисниленд защото има много неща които искаме да видим в Париж.  Следователно искам да се подготвя възможно най-добре, за да може този един ден да е на максимум.  Peace

Все още не съм разбрала какво е фаст-пас за който всички пишат , но продължавам да чета за да се ориентирам.

От сега е рано, за да купувам билети за Дисниленд , до колкото разбрах трябва да е 90 дни предварително и имам един месец да набелязвам най-интересните атракции и да планирам времето възможно най-оптимално.

Ще съм благодарна ако някой има някакви съвети към мен!

Приятен ден!

# 556
  • София
  • Мнения: 12 231
За фаст паса има отделна опашка или няма опашка, на която се нареждаш с твоите билети за парка и за които ти дава други билети на които пише интервал в който може да влезеш приоритетно на дадената атракция.
Последният ден бяхме в Дисни студио, с влизането още, мъжът ми и децата се наредиха на нормалната опашка за Рататуй, а аз се наредих на опашката за фаст пас. Докато те минат, аз бях взела фаст пас билетите и малко по-късно и петимата минахме отново през атракцията, без да чакаме на огромната опашка. По-късно направихме същото и с Кулата на терора. Има и трета опашка за единични хора, тоест не са група, която държи да е заедно или семейство, която също се движи обикновено по-бързо. Реално с тези единични хора запълват, където има останало по едно свободно място, примерно местата в колата са четири, а се качва семейство от трима и допълват с един човек от опашката за единични хора. Има отделен брояч за това колко време се чака средно на стандартната опашка и на тази за единични хора. Фаст паса опашката е съвсем отделно и минава доста бързо в посоченият на билета интервал. Това е голямо предимство, недостатъка е че трябва докато дойде този отразък от време да прецениш точно колко ще се отдалечиш от дадената атракция и на какво друго ще имаш време да се качиш евентуално.

# 557
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Привет и Честита Нова 2017 Година!!

Аз така и не разбрах от къде се взима фаст-паст.... Нашият 1 ден в Дисни мина горе долу добре. Студ, мъгла, опашки.....не знам дали ще си го причиня отново. Отделно и сумата от  € 300 за билети и транспорт до и от Дисни....

# 558
  • София
  • Мнения: 12 231
Не всички атракции имат фаст пас, ние реално го изпробвахме също едва последният ден.

# 559
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Аз не успях да разбера фаст паст купуват ли се допълнително, изобщо на какъв принцип работи. Попитах няколко пъти хора от Дисни, и те ми казаха, че с билета който имам мога да минавам фаст паст, в което няма логика, защото реално всички посетители имат такъв билет, а чакат на опашки...

# 560
  • София
  • Мнения: 3 854
Аз не успях да разбера фаст паст купуват ли се допълнително, изобщо на какъв принцип работи. Попитах няколко пъти хора от Дисни, и те ми казаха, че с билета който имам мога да минавам фаст паст, в което няма логика, защото реално всички посетители имат такъв билет, а чакат на опашки...

Не, не се купуват.Има апарат за фаст пас пред съответния атракцион - натискаш и ти дава билетче за съответния час, в който да минеш на опашката с фаст пас, без да чакаш на общата опашка.Само не помня дали не се поставяше билета за Дисниленд и тогава се натискаше за фаст пас, да май така беше.

# 561
  • София
  • Мнения: 12 231
Точно така е, просто има едни машини в които пъхаш твоят билет, след което ти връщат едно друго билетче, което е фастпаса по едно за всеки член от семейството. Вече с този билет може да отидеш и с приоритет, но само за посоченият час на фастпас тикета да се качиш на дадената атракция. Примерно в девет часа се наредихме на опашката за Рататуй, таткото и децата влязоха, а аз взех фаст пас за десет примерно. След като излязоха почти веднага влязохме втори път всичките с фаст паса, докато стандартната опашка беше за час и нещо чакане. Фаст паса е на определени интервали, тоест на първите дава скорошен час, на следващите все по-далечен час.

How Disneyland Paris FASTPASS® Works

1. Use one Disney® Park admission ticket for each rider into the FASTPASS® machine at the entrance to the attraction.

2. Receive your FASTPASS® ticket with your return time, and experience all the fun of the Disney® Parks elsewhere while you wait.

3. Return to the attraction at the time indicated on your FASTPASS® ticket and board within a matter of minutes via the special FASTPASS® entrance.

Как се ползва Фастпас
1. Използвайте вашият билет за вход по един за всеки участник в машината за фаст пас билети за дадената атракция
2. Вземете вашият фастпас билет на който е обозначено времето в което трябва да се върнете на тази атракция и се наслаждавайте на всички останали атракции, докато чакате да дойде този час.
3. Върнете са на атракцията в посоченото време на фастпас билета и влезте в атракцията в рамките на минути през специалният фаст пас вход.

# 562
  • Мнения: 31 191
Без фаст пас няма никакъв шанс да се доредиш по много пъти до хубавите атракционни, в слънчев, хубав ден. Влакчета на ужаси или по-точно скоростни, Питър Пан, Междузвездните войни, Малките хора и т.н..

# 563
  • София
  • Мнения: 3 854
Aila, инфото ти е абсолютно точно! bouquet Независимо, че бяхме през месец май 2016 г. вече съм позабравила подробностите.
На самите апарати за фаст пас има монитор, който изписва времевия интервал, за който се издават в този момент, така че да си направите сметка дали ви устройва или не. Peace

# 564
  • София
  • Мнения: 12 231
Без фаст пас няма никакъв шанс да се доредиш по много пъти до хубавите атракционни, в слънчев, хубав ден. Влакчета на ужаси или по-точно скоростни, Питър Пан, Междузвездните войни, Малките хора и т.н..
При нас нито една от тези атракции не работеше...
Но да на по-известните атракции е безумно чакането иначе, а останалите не си заслужават особено дори и малкото чакане.

# 565
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Aila, много благодаря за изчерпателната информация!  Hug Ако, някой ден се завърна в Дисни, вече ще знам как става с фаст паст...иначе това малоумно-безумно чакане по опашките ти изяжда цялото време  в парка....

# 566
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Да уточним точно кои са атракциите с fast pass система:

В Дисниленд парк

Big Thunder Mountain
Indiana Jones et le Temple du Péril
Peter Pan's Flight
Buzz Lightyear Laser Blast
Space Mountain: Mission 2
Star Tours: L'Aventure Continue


Уолт Дисни Студиос Парк

Flying Carpets Over Agrabah
Ratatouille: L'Aventure Totalement Toquée de Rémy
The Twilight Zone Tower of Terror
Rock 'n' Roller Coaster starring Aerosmith

It's a Small World не е имало фаст пас, но там опашката върви бързо, защото лодките са големи.

Ето как изглеждат машините:



Такива са получените билетчета:



Над машините има информационно табло, което казва за какъв часови диапазон в момента дава билети. Преценявате дали ви устройва (можете да имате резервация за обяд/вечеря, може да сте решили да отидете на някакво шоу в този час, може да имате час при принцесите, може да участвате в Star Wars академията по същото време и т.н.) и взимате или не взимате:

# 567
  • София
  • Мнения: 1 774
А тези часове при принцесите как се запазват?

# 568
  • Мнения: X
Какво означава "Час при принцесите"?

# 569
  • Мнения: 356
Aila   и Mileto сърдечно благодаря за изчерпателната информация. Вие сте страхотни!  Hug bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт