Дисниленд Париж - тема 2

  • 92 759
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
farfarela, върнах назад, за да си припомня какво, що при теб.
Потвърди ми, че сте ПЪЛЕН пансион(не полупансион), т.е. имате освен закуската и ваучери за обяд и вечеря?
Какъв пакет сте купили - стандарт, плюс, премиум, хотел?

Питам, за да знам какво да пиша горе долу.

# 646
  • Мнения: 77
Mileto, много ти благодаря!!
Оххх, ами това ми е , също проблем. Когато направих резервацията, съм сигурна, че пишеше в кои ресторанти можем да се храним. И  съм убедена, че бяха много. И Значи е пишело какъв пакет сме. Сега като си отворя резервацията , не мога да намеря тази информация. Пише само full board ....,което, най-вероятно означава, че сме standart newsm78...  А тази оферта вече я няма и не мога да видя.
Иначе, да , на пълен пансион, в Секвоя от 28.03 до 01.04
И още нещо- разбрах, че настаняването е от 15ч. Сигурно можем да си оставим в хотела багажа и да ходим да обядваме. Но дали ще ни дадат ваучерите без да сме се настанили???? Този ден ни се брои, но се чудя...

# 647
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
За деня на настаняването - може да сте на рецепция още в 8 сутринта. Записват ви данните на рецепция, дават ви входните карти и си оставяте безплатно багажите в багажното отделение на хотела. Отивате си в парка и си купонясвате. По същия начин последния ден - освобождаването е до 11, можете да освободите още след закуска и да си оставите нещата в багажното, докато не решите да си тръгнете.

За ваучера за храна - виж на втора страница на резервацията - detailed description - там би трябвало да пише, няма как без него, това е важно. Ако сте в Секвоя, нормалният ваучер за този хотел е плюс. Освен ако при резервирането съзнателно да не е поискан стандарт.

Виж пак, ако искаш.

# 648
  • Мнения: 77
Indicated price includes   Room + Disney Parks tickets + Full Board + Access to all attractions, show, and meet & greets with Disney characters + Convenient complementary parking (hotel and park) + Various hotel services including facilities + a free Shuttle bus service to the Disney Parks (Shuttle transport is also not available for Disney’s Davy Crockett Ranch). Includes special discount if applicable. Handling fee (£15.50 per booking) and local taxes* will be added to the price of the package. Please check Booking Terms and Conditions.
Ето това е reservation details.  Не съм искала стандарт, платих офертата , както я бяха написали :
Offer :  This price includes 15% off Hotel and Park Tickets + Free Full Board Meal Plan + Free for kids under 7!
(открих я в резервацията)
Мисля, че е както казваш ти, според хотела... нещо такова ми се върти в главата

# 649
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Явно е пълен пансион плюс, щом е било част от оферта и хотелът е Секвоя (плюс важи и за Нюпорт Бей).

Това е мноооого ядене!  Crazy Crazy Crazy

Първо да кажа за бебешката храна:

Има два бебешки центъра -  Baby Care Centres - в парка и в студията. Предлагат удобно място за хранене, преобличане, смяна на памперс. Вътре има плотове с повивалници, микровълнова, устройства за затопляне на шишета, високи столчета. Там продават и бебешка храна и пелени.

Едното се намира  между Discovery Arcade и Plaza Gardens Restaurant - като влезеш в парка и минеш по Main Street U.S.A., стигаш площада и вдясно (или ако вали преминаваш през аркадата дясната, тя се казва Discovery; лявата се казва Liberty Arcade - и двете са покрити и са като музеи с много витрини и интересни неща за разглеждане - ако вече всичко останало си видял  hahaha )

Другият център в студията е между Studio Services и Studio Photo в зоната Front Lot, най-лесно казано - влизаш и още в дворчето (преди да влезеш в закритото огромно помещение) се оглеждаш вдясно за надписа.
Не знам какви са цените. Може би и в гарата (на входа на Дисни Вилидж се намира тя) в магазинчето на входа би имало храни (там има и по-евтини напитки и други неща; ако вземете алкохол обаче - никакъв парки или вилидж, принудени сте или там да го изпиете или да хванете безплатния шатъл директно за хотела).

Малко по-късно ще кажа за мноооогото манджа.  Crazy

# 650
  • Мнения: 77
Уау Shocked Много съм впечатлена !!! Моят мъж ме убеждаваше, че ще има там и пюрета и пелени, но аз не бях сигурна. Сега ,като прочетох .... 
Mileto, възхитена съм как всичко знаеш !!! Много е мило, че отделяш от личното си време  за да помагаш на напълно непознати хора  bouquet

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 552
някой може ли да ми каже какво представлява атракцията Star Tours и дали е много екстремна

# 652
  • Софето
  • Мнения: 622
някой може ли да ми каже какво представлява атракцията Star Tours и дали е много екстремна
Не е екстрмна, става и за по-малки деца. Ние за 2 дни я минахме 4 пъти, нямаше дълги опашки а на децата им хареса.
видео

# 653
  • Мнения: 201
Имам въпрос,със семейството ми ще бъдем за 4 дни в Париж , плануваме още първия ден при пристигането да отидем до Дисниленд , около 12:00 може да тръгнем от хотела за РЕР , предполагам , че към 13:30 ще сме в Дисниленд , във вторник Юни месец , според вас ще имаме ли достатъчно време на разгледаме и да усетим мястото? Не смятам , че ще се качваме на нещо честно казано , а по-скоро да го разгледаме и да видим какво представлява? 

# 654
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте,
от колко часа до колко е парада и после вечерното шоу. Питам за да планирам вечерите.
А закуската ни е "Free Breakfast in a counter restaurant in the Parks for each night of your stay" - да разбирам ли, че в заведенията за бързо хранене можем само да закусваме. А в хотела дали може?  Peace

# 655
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Имам въпрос,със семейството ми ще бъдем за 4 дни в Париж , плануваме още първия ден при пристигането да отидем до Дисниленд , около 12:00 може да тръгнем от хотела за РЕР , предполагам , че към 13:30 ще сме в Дисниленд , във вторник Юни месец , според вас ще имаме ли достатъчно време на разгледаме и да усетим мястото? Не смятам , че ще се качваме на нещо честно казано , а по-скоро да го разгледаме и да видим какво представлява? 
Имайте предвид, че е възможно и на входа да има опашки. Ние бяхме организирана група и имахме предварително билети, но чакахме да влезем повече от час. На обяд може и да е по-спокойно.
За разглеждане - ще го разгледате, ако имате 5-6 часа, макар че като площ е огромен парк и има доста ходене. Но да платите толкова пари и да не си направите удоволствието да се качите на някои атракции, ми се струва неразумно. Казвам го, защото като влезете вътре, ще останете омагьосани. Всичко е направено, за да привлича. Разбира се и само разходка става, ако така сте планирали.

# 656
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
mimok, в момента парадът е в 17,30 часа, а вечерното светлинно шоу е at park closing time (т.е. ако паркът затваря в 21 часа, то в 21 часа започва и шоуто). И двете са с продължителност около 20-25 минути.

От този уикенд започват новите програми. Нека да излезе новата програма, за да видим дали ще има промени. Не вярвам, но все пак.
Винаги взимайте програма на входа на двата парка (още по-добре да си я прочетете още в България), за да сте подготвени кога къде какво има и да не се изпусне нещо.

Твоята оферта е някаква нова мода, не я харесвам. Означава, че с този ваучер можеш да закусваш в гише ресторант (не е бюфет, състои се от определен брой неща за ядене/пиене) в парка. При чекиране трябва да ви кажат в дадения момент кои ресторанти ще работят за вас и от колко до колко часа (т.е. от 8 сутринта до .... ). Имаш възможност при настаняване срещу допълнително заплащане да доплатиш за закуска в бюфет ресторанта в хотела , в който спите (кой е той, ако не е тайна). Аз лично бих доплатила, ако не е много като тотал.

jojo07, ако не ви притеснява, че пропускате половината ден, дали сте пълна цена, няма да се возите... ваш избор, важното е накрая да сте доволни. Аз не бих дала отговор на въпроса ти, защото съм пристрастна. Би било малко като да са ме държали 5 дни в пустинята без храна и вода и после да ме оставят да гледам само в някой ресторант за називание.  Joy Joy Joy

lili_78, добре подсещаш!  Peace Аз онзи ден пуснах опашка за влизане по обедно време (вярно, че беше уикенд, но все пак ... )

За Star tours

Атракцията премина през основен ремонт и преоформяне през последните месеци.
Новото й име е Star Tours: L’Aventure Continue.



Има нов вход - островърхата кула, спийдърът е със сменено местоположение и сега е кацнал върху бившето магазинче за Star Wars сувенири. Сега там ще се провеждат срещи meet-and-greet с Дарт Вейдър. Дали на входа наистина ще стоят Star troupers, можем все още само да гадаем (откриването е на 26.3.)

Самата атракция, както се вижда на видеото, което е пуснала Малена, е влизане в стар спийдър и след това 3D пътешествие до различни дестинации, включително сцени от Jakku и от последния филм The Force Awakens. Спийдърът се клати, накляна, друса (т.е. ако някой има проблеми с вестибуларния апарат ...., разбира се изживяването е доста по-леко, отколкото да се качиш на Space Mountain или Indiana and the temple of pearls). Пътешествията ще са различни в различните спийдъри.

Казвайки всичко това, смея да предположа, че вече ще има опашки, атракцията отдавна е в ремонт, народът е нетърпелив, всички ненормалници ще искат да се повозят, че дори повече от един път заради различните вариации  Crazy Crazy Crazy

Ето как изглеждаше зоната преди ремонта:
Скрит текст:

Не съм забравила за въпроса за ваучерите пълен пансион. Ще пусна информация и за това. Успоредно подготвям пост със снимки на новите менюта на ресторантите и искам да го съчетая.
 Heart Eyes   И да помоля - питайте ме на ЛС лични неща, ако става дума за имена, години на деца, дати за пътуване (някои хора по разбираеми причини не искат такива работи да се четат от всички), но на общите въпроси ще отговарям само тук, иначе не ми остава време.

# 657
  • София
  • Мнения: 1 248
mimok, в момента парадът е в 17,30 часа, а вечерното светлинно шоу е at park closing time (т.е. ако паркът затваря в 21 часа, то в 21 часа започва и шоуто). И двете са с продължителност около 20-25 минути.

От този уикенд започват новите програми. Нека да излезе новата програма, за да видим дали ще има промени. Не вярвам, но все пак.
Винаги взимайте програма на входа на двата парка (още по-добре да си я прочетете още в България), за да сте подготвени кога къде какво има и да не се изпусне нещо.

Твоята оферта е някаква нова мода, не я харесвам. Означава, че с този ваучер можеш да закусваш в гише ресторант (не е бюфет, състои се от определен брой неща за ядене/пиене) в парка. При чекиране трябва да ви кажат в дадения момент кои ресторанти ще работят за вас и от колко до колко часа (т.е. от 8 сутринта до .... ). Имаш възможност при настаняване срещу допълнително заплащане да доплатиш за закуска в бюфет ресторанта в хотела , в който спите (кой е той, ако не е тайна). Аз лично бих доплатила, ако не е много като тотал.



Много благодаря за отговорите. Ето и резервацията:
 Hotel: Disney’s Hotel Cheyenne
Package: You are benefiting from 30% off Hotel and Park Tickets + FREE Half Board Meal Plan (quick service breakfast in Disney Parks, and lunch or dinner!)
Check in date: 06/04/2017
Check out date: 09/04/2017
Number of nights: 3 nights
Number of days in park:  4 days park
Room Option: Refurbished room with one double bed and a stow away bed (for arrivals from 29th March 2017 : breakfast not included)

Закъснявам с организацията, защото до вчера не се знаеше дали всички ще можем да заминем. И изхранването ме притеснява малко, защото синът ми е спортист и яде за четирима.  Peace

# 658
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Тогава си доплатете за закуска в хотела, бюфет е, неограничено хапване и пийване, истински портокалов сок, хубава шунка, кроасани, хлебчета.
Полупансионът ви в първия ден трябва да е повече към вечерята, а в последния ден - по към обяд. В другите дни е без значение.

Това са местата, на които можете да ползвате ваучера (всичките са бюфет):

Plaza Gardens Restaurant (в парка, има всичко - сини сирена, охлюви, миди, меса печени, салати, предястия, пици, картофки за децата, десерти всякакви, плодове), Restaurant Agrabah Café (пак в парка Adventureland - тук хапването е по-ориенталско, екзотично, ако няма много малки придирчиви деца е супер, страшно е красиво), Restaurant des Stars (в студията, леко като плазата, но не толкова елегантно, по-модерна визия, която на мен не ми допада), The Grange at Billy Bob's Country Western Saloon (във вилиджа, не сме яли там), Chuck Wagon Café (бюфетът на вашия хотел Шайен - ако сте супер уморени и вечерта се окажете вместо в парка, в хотела), La Cantina (бюфетът на Санта Фе), Crockett's Tavern (бюфетът на хотел Дейви Крокетс Ранч).

Разгледайте ресторантите, помислете, направете си резервации, съботата и неделята ще са лудница.

Винаги можете да доплатите, ако решите например да вечеряте в Inventions - бюфетът на Дисниленд Хотел, където по време на хапването се срещате лично с дисни герои. Ползвате ваучерите и доплащате. Така може за всичко по-скъпо, дори за шоуто Бъфало Бил във вилиджа (родео, коне, бизони, индианци, хапване с 3 степенно меню с доливане на бира/кола, сламени шапки подарък, за да викате ИИИХАААА, подкрепяйки вашия отбор).

В момента паркът вечер е отворен до 20,30 часа
от 25.3 - до 21,30 часа
от 1.4 - до 22,00 часа
от 6.5 - до 22,30 часа
от 20.5 - до 23,00 часа

Това го пиша заради колебанията на jojo07. Проверете също дали е свършил ремонта на една отсечка на РЕР А от центъра на Париж. В един момент не можеше просто да се качиш на линията, а ставаше с прекачване.

# 659
  • Мнения: X
Здравейте, ние планираме екскурзия до Париж с почти 5 годишно дете. Обаче виждам, че билетите за парка са два вида - за един от двата парка или за двата. Възможно ли е въобще с толкова малко дете да обиколим и двата  за един ден и какво и къде има за толколкова малки деца?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт