Бристъл

  • 4 140
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 928
Предстои ни пътуване до Бристъл. Ще бъдем там 4 дни.Освен Бат и Кардиф, какво още интересно може да се види в близост до града? Впечатление от самия град? Кои от многото му забележителности задължително трябва да се посетят?

# 1
  • Мнения: 1 476
При последното намаление на Уиз се озовахме и ние с билети за Бристол. Глостър е сравнително близо, а катедралата там е величествена - снимали са епизоди на "Хари Потър" там...
За самия Бристол нямам много информация и ще съм благодарна някой да се включи със съвет за забележителностите.

# 2
  • Мнения: 5 928
Никой ли не е ходил в този район на Великобритания?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 771
Никой ли не е ходил в този район на Великобритания?

Не съм летяла или била с единствена цел Бристъл, затова и не се включвах, но темата зацикли, а не трябва.
Очаквам с нетърпение директните полети.
Това дава нова възможност за такива като мен, за лесна връзка със Саутхамптън, откъдето тръгват много страхотни круизи/вече избирам/.
И се сещам, че съм пропуснала да си резервираме такъв полет.
Посещавайки района няколко пъти по тази причина, донякъде го познавам, но за малко време.
Имахме специално посещение от Лондон към Бристъл и Кардиф, което може да се прочете, като начало от този ПОСТ.
От него до № 140, ако се проследи темата, има малко информация с участието и на Merry.
Надявам се и Merry да се включва, която живее в Бристъл и е чудесен човек.
За съжаление, в пост 131/в скрит текст/ е описано как прескачаме Бристъл за сметка на Бат.
Затова и не се включвах в темата, но има време и възможност да наваксаме.

# 4
  • Мнения: 743
Бристъл е хубав и интересен град,същото важи и за Бат,докато Кардиф,поне на мен не ми направи добро впечетление,както и Суанси - могат да се избегнат спокойно.
Бат се разглежда за половин ден,но заради приятната атмосфера,многото млади хора и живот  заслужават да се остане повече,Сейнсбъри е много хубав също,катедралата е страхотна,по нея се е вдъхновил Кен Фолет за известния роман,a Стонхенде е  магнетично място.

На мен много ми хареса Кормуел, бях там с полет до Бристъл и с кола до Lizard ,където пътищата са много тесни ,а местните бързат и изневиделица зад някой ъгъл се появявят като че ли са на рали.
Има много красиви гледки, морето е с карибски цветове ,температура за моржове,  но англичаните се къпеха без проблеми.
St.Ives е силно туристическо но много приятно място,плажът заслужава и като цяло градчето е като нарисувано,както и други градчета из зоната като Fowey, Hayle,Polperro,Lyme Regis ( най-странното име на английски град което съм срещала),Newquay,Tintagel (според легендите там е бил замъкът на крал Артур,но заслужават най-вече  гледките ,от замък и помен няма), ако някой се интересува от подробности, ще разкажа .

отдавна исках да отида най вече заради сценографичните немски филми по романите на Роузамънд Пилчър  и наистина се оказа страхотно място.
хубави плажове,приятна и свежа атмосфера,много туристи и не липсва култура. Хората са все навън,спортуват и са весели въпреки общо взето все намръщеното време,много позитивно ми подействаха и признавам че им завидях за момент.

Мисля че Великобритания е много подценена туристически,и сто пъти да отиде човек в Лондон нищо не е видял от страната,Лондон си е отделен свят.

# 5
  • Мнения: 5 928
Благодаря за включванията. Ще разгледам и разуча и другите,споменати от вас места и може да си променя програмата.

# 6
  • Мнения: 1 476
Момичета, помогнете как да се придвижа с автобус от Бристол до Глостър без да сменям  Praynig National Express не ме устройват като часове и честота. Попадам на карта с линия на някакъв автобус А38, но от Бристол до Глостър си сменя цвета 3 пъти  Shocked 
И още един въпрос имам относно летището на Бристол. Мога ли с автобус А1 да се придвижа от летището до центъра и обратно? В една от картите на Firstgroup ми дава, че летището е във външната зона и А1 ходи до там. На всички останали места, които проверявам обаче, единственият вариант е Bristol Flyer. 

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Уж влязох да чета за ски в Австрия и какво да видя  Mr. Green
Най-добре кола под наем. Влак е удобно, но не много евтина опция. Автобуси дори и не знаех, че има между двата града  newsm78
Ако е за катедрали, имаме няколко впечатляващи в Бристол. Най популярните са Bristol cathedral и  St. Mary Redcliffe. Катедралата в Бат също не е за пренебрегване. Въобще, няма голям град (city) без впечатляваща катедрала  Laughing
За Бристол, любимите ми места са
Кораба Ss Great Britain;
Suspension Bridge, обсерваторията и парковете в района. Самият квартал там също е много приятен за разходка в посока зоопарка, примерно;
Cabbot tower и парка около нея. Пълен е с катерички, които са много любопитни и приятелски настроени;
Тук е родния град на Banksy, можете да видите негови творения, има онлайн карти, които ви насочват към негови картини, както и на други стриит артистс.
Кой месец ще идвате?
В Уелс има много красиви места, но са основно навън сред природата, времето не трябва да е много ветровито и дъждовно.
За Бат, освен римската баня и топлия басейн на открито на покрива на сграда в центъра, с гледка към старинната римска баня, има много места за разглеждане, но пак на открито. Скоро преоткрих невероятни паркове на National trust точно на хълмовете на Бат, както и Bath locks.
Аз се придвижвам с влак от Бристол до Бат или Кардиф. Гарите са на удобни места близо до забележителностите.  

# 8
  • Мнения: 1 476
Merry,  Hug Така се надявах да се включиш Laughing
Благодаря за насоките за забележителностите в Бристол  bouquet  
В Бристол сме в края на месец януари, при това само за 4 дена /пълни обаче/. Предполагам, че няма да е подходящо за много разходки сред природата и затова гледам програмата да включва предимно места на закрито. В Бат бях тази година, но като нищо пак ще отида - още обмислям. Току-що купих билети за Кардиф. Да са живи и здрави Megabus - 3 билета отиване и връщане за 8 паунда  Mr. Green
За Глостър намирам евтин вариант за придвижване с автобус до Cribbs Causeway или Aztec и от там с друг автобус да Глостър. Честно казано, трудно се ориентирам в спирките на транспорта за сега и се опасявам, че няма да сляза на точната спирка. Картите на Firstgroup не са добри  Naughty Най-вероятно ще заложим на влак до там.

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Queen, историята на Бристол е свързана с Брюнел, Джон Кабот, търговията с тютюн и роби с Щатите и пиратите  Mr. Green Пиратството си е бил легален бизнес, със специално разрешение си можел да нападаш и ограбваш кораби плаващи под определен флаг Wink по този повод има пиратски разходки из Бристол, където те запознават с пиратската история на града. Твърди се, че това е родният град на Blackbeard. В книгата Острова на съкровищата един от пъбовете, който е детайлно описан съвпадат точно с пъб в Бристол. Той още съществува в района на Queen Square. В този район има още един пъб известен посещаван от Даниел Дефо. Трябва да се разровя да видя точно имената им как бяха.
Музеите, които аз съм посещавала, но аз не си падам по такива неща и не ме впечатлиха са Bristol museum и M shed. И двата са безплатни.
За пазар, ако си падам по такива неща, аз не, така че инфото ми е постно, има огромен търговски район в центъра. Няколко сгради и улици обединени под един купол, като търговски център и се казва Cabot circus Mr. Green

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Интересно и информативно четиво:
101 things to do in Bristol in 2016

# 11
  • Мнения: 1 476
Много полезен линк   bouquet  Аз си харесах доста неща, но за съжаление част от тях в зимния сезон са затворени или с намалено работно време и ограничен достъп...
Обмислям как да си разпределим времето на нашите скромни 4 дена. Възможно ли е да се разгледат  в един ден /неделя/ спокойно, без бързане SS Great Britain, Suspension bridge, Clifton observatory & Cabot tower? Как е удобно да се придвижваме? Нещата, които сме набелязали не са много близко едно до друго...  newsm78  Корабчетата линии 801 и 802 в цената на градския транспорт ли са или се плащат отделно? Колебая се кое ще ни е по-удобно - дневна карта на градския транспорт за вътрешната зона или Hop on hop off bus? Моля за мнение и съвет  Praynig

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Много полезен линк   bouquet  Аз си харесах доста неща, но за съжаление част от тях в зимния сезон са затворени или с намалено работно време и ограничен достъп...
Обмислям как да си разпределим времето на нашите скромни 4 дена. Възможно ли е да се разгледат  в един ден /неделя/ спокойно, без бързане SS Great Britain, Suspension bridge, Clifton observatory & Cabot tower? Как е удобно да се придвижваме? Нещата, които сме набелязали не са много близко едно до друго...  newsm78  Корабчетата линии 801 и 802 в цената на градския транспорт ли са или се плащат отделно? Колебая се кое ще ни е по-удобно - дневна карта на градския транспорт за вътрешната зона или Hop on hop off bus? Моля за мнение и съвет  Praynig
На мен лично ще ми е трудно за един ден, но ако станете рано... Примерно до обяд да приключите с кораба, вземате фери, което да ви пренесе през реката (спира точно до кораба), катерите хълмчето и сте на Cabbot tower. От кулата до обсерваторията и моста са около 30 мин пеша ходене. Имай в предвид, че зимата денят е по-къс. Виж работното време на обсерваторията и кораба и в зависимост от това изберете да тръгнете от обсерваторията към кораба или обратно. За ходене май е по-лесно от обсерваторията, защото слизаш надолу, не катериш  Laughing Мостът е постоянно отворен, а през нощта е красиво осветен. Може от него да започнете, преди да отворят обсерваторията. За кораба си оставете поне 2-3 часа разглеждане, зависи колко ще се концентрирате над детайлите. На някои хора и цял ден не им стига там да разгледат. Почивка за обяд, както виждаш, не съм включила  Laughing
Билетите за корабче и градски транспорт са различни. Градският транспорт в Бристол не е така добре организиран и централизиран като в Лондон, а и по-скъпо излиза. За туристическите автобуси нямам информация. Освен от сайта да видиш къде са им спирките, на колко време минават, в колко е първия автобус и в колко последния  newsm78

ПП Важен детайл за моста, за да не се разочаровате от гледката, коритото на реката е пълно при прилив. При отлив под моста е основно кал. В този район приливите и отливите на морето са с голяма разлика. Пред очите ти морето изчезва или се появява и съответно се отразява на реките. При големи приливи се получава интересен ефект в началото на реката, вълна приливна от морето към  града, която сърфистите чакат с нетърпение  Crazy

Последна редакция: нд, 27 дек 2015, 18:35 от Merry

# 13
  • Мнения: 1 476
Нашето пътуване до Бристол приключи. Беше страхотно, въпреки сърдитото време. Благодаря за съветите - бяха ни от голяма полза   bouquet
Отделихме за Бристол общо около 2 дена и половина и не успяхме да видим всичко. Пропуснахме всъщност голяма част от забележителностите, понеже го давахме доста лежерно. В един ден събрахме ss Great Britain и Suspension bridge с разходка покрай реката. Посетихме още Катедралата, църквата Ст.Мери Радклиф, Кабът тауър, старата част на града с покрития пазар. В неделя пред туристическия информационен център имаше базар и сергии с местни специалитети – не беше за пропускане.
Един ден бяхме в Кардиф, като ползвахме услугите на Мегабус. Тук е мястото да предупредя, че Мегабус спира само на Bond str и не спира на жп гарата, въпреки, че в сайта им е показана като втора спирка. Сегашната спирка, от друга страна е временна, до приключване на ремонтите по Rupert str /ако не се лъжа/.
Отскочихме за половин ден и до Бат, до който има редовни автобусни линии на градския транспорт. Като цяло транспортът е много добре уреден, но информацията за него на сайта на превозвача е странно поднесена, а на места дори подвеждаща. Давам пример – според официалния сайт на шатъла от летището / Bristol flyer - А1/  пътниците от летището могат да слязат от автобуса и на спирките след автогарата. Да, ама не. Автобусът спира на автогарата, където има почивка. За да се отиде на спирката на линията в центъра, трябва да се качиш на шатъла в обратната посока /т.е. към летището/ и съответно да си платиш нов билет. И още едно предупреждение, отново за А1: не спира на указаните на картата междинни спирки за качване на пътници, а само ако има такива да слизат. На практика единствените „твърди” спирки за качване са автогара и жп гара.
Няма да коментирам самите забележителности – тях всеки трябва да усети и оцени сам. Останаха ни непосетени места, но за тях ще се върнем пак  Mr. Green

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Наистина не уцелихте време  Rolling Eyes А как разбра, че автобусът не спира на спирките, някой служител ли ти каза? Аз съм зле с автобусния транспорт, не го харесвам и не го ползвам много, но нали знаеш, че ако искаш автобус да ти спре на спирката, трябва да подадеш сигнал като протегнеш ръката си, все едно такси спираш. Иначе не спират, дори и да има някой на спирката  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт