ЛОНДОН - 7

  • 83 571
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 934
Не знам дали е писано , но гледам че от 02.01.2015 г. има леко увеличение на цените на градския транспорт в Лондон. Може би най-същественото е ,че вече няма да се предлагат 1 дневни травълкарти за 1-2 зона. Това косвено засяга и ползването на офертите  2 в 1 ,защото масово се закупуваха такива карти с цел точно използване на тези оферти. Предлагат се еднодневни карти в зона 1-4 , но съответно цената е по-висока . По-подробно тук :
https://www.tfl.gov.uk/campaign/new-fares-for-2015?intcmp=23318


А за 5-дневно посещение на Лондон, заслужава ли си да вземем седмични карти, за да ползваме офертите 2 в 1?
Ще бъдем с 2 деца и по предварителните ми сметки май ще е по-добре?

# 121
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Bled, да не се разсърдят тези от Уелс, но в Кардиф няма много неща за гледане, особено ако времето е лошо, парковете отпадат. За късмет днес и утре, въпреки че е 3 градуса, ще е слънчево... Simple Smile Кардиф, аз съм ходила в замъка и залива. Има хубави ресторанти с гледка към залива и парк за разходка. St Fagans museum, никога не съм ходила, но е музей на местната уелска история. Това са нещата, които си заслужава да се видят, другите са дребни забележителности, може с тях, може и без тях  Crazy
За вашата локация, ако не сте ходили, препоръчвам Warwick. Градчето е много чаровно, а замъкът е невероятен! Отнема си ден да се разгледа. Подобен замък е Leeds, но е от другата страна на Лондон в посока Кентърбъри и Довър, хубави места за посещение също, но за вашата локация няма да са удобни май  Thinking
Близо до Warwick е Stratford-upon-Avon малко градче с "характер", където Шекспир е роден и израсъл. Къщата му е направена като музей. Разположено е на река и реката е част от атракцията, наемане на гребна лодка, разходка и пикник покрай реката, за лошо време не става  Sad
В Swindon идват обикновено за аутлета (аз по такива места не ходя и не мога да преценя колко е добър) и Steam Museum.

Последна редакция: сб, 17 яну 2015, 14:17 от Merry

# 122
  • Луната
  • Мнения: 3 211
А за 5-дневно посещение на Лондон, заслужава ли си да вземем седмични карти, за да ползваме офертите 2 в 1?
Ще бъдем с 2 деца и по предварителните ми сметки май ще е по-добре?

За децата до 16 години цената на седмичната карта е наполовина от стойността за възрастни.
За мен беше много удобна, а и използвайки офертата 2for1, доста средства се спестяват  Peace

# 123
  • София
  • Мнения: 3 771
Merry Цветята са за теб...   bouquet    bouquet     bouquet
Много съм ти благодарна, че ме подсети за Шекспир.
Между другото ние накупихме няколко пакета билети, все за градове където сме били. И си мислихме да направим лежерни пътувания, без никаква предварителна подготовка.
Никога не правим така, но сега го решихме, но явно не се получава.
Винаги знаем какво ще видим, къде ще отидем, какво ще правим.
Сега имахме предвид само вечерите, заради мюзикълите.
Днес го карахме без замисъл, обикаляхме си без посока и се върнахме рано да се подготвим за представлението. Друг път ще ти кажа какво видяхме.
Утре ще тръгнем към Уелс и всичко по пътя.
Разбрахме се в хотела, че една вечер ще отсъстваме, няма да ни таксуват, но след това ще се върнем. Много са любезни, а и хотела не е пълен. Промоцията на нашата цена е свършила, но след това ще ни приемат отново на нея.
Трябва да се върнем в понеделник, защото вечерта пак сме на мюзикъл.
Вторник, твърдо плануваме Warwick и Шекспир, решено.
Сряда шляй-пазар и вечерта 18:50 ч. летим.
Прекрасно е да си контактуваш с хора като теб, дори когато си на път.
Благодаря ти…..Ще се реванширам.

# 124
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 701
Bled, аз имам въпрос, понеже пишеш, че сте с кола под наем. Колата с десен или ляв волан е?
И сложно ли е да се кара "наобратно"? Simple Smile

Приятно гледане довечера!

# 125
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Bled, радвам се че съм ти дала идеи! Малко изместихме темата от "Лондон" на "Англия и Уелс", но се надявам не сме досадили на другите  Hug
Ако имаш нужда от информация за най-съществените забележителности и за Бристол и Бат казвай, квартална съм Mr. Green
Дано да успеете замъка в Уорик и къщата на Шекспир да ги видите за един ден. Аз все с деца ходя и е мишън импосибъл за мен  Crazy

# 126
  • Мнения: 23
Здравейте,
Поздравления за темата. За първи път ще пътувам към Лондон.  Това ще е за 8 ми март.  Grinning Четох за  просволутите им намаление и ме итересува някой знае ли тогава дали ще има някакви промоции? И друго което се сещам е за музая на Мадам Тюсо имали варянт да си взема по рано билети с някаква отстъпка можеби?
  bouquet  bouquet  bouquet

# 127
  • Мнения: 4 398
Bled, аз имам въпрос, понеже пишеш, че сте с кола под наем. Колата с десен или ляв волан е?
И сложно ли е да се кара "наобратно"? Simple Smile

Приятно гледане довечера!


Колите са с десен волан, ако има ляв ще е много странно. Не е проблем да се кара, свиква се лесно, особено ако вземеш автоматик, за да не мислиш за скоростите.

# 128
  • София
  • Мнения: 3 771
Merry    Hug
Спокойно, колкото успеем толкова, зор не си даваме, и това е в повече.
Да не пишем тук чак за Уелс, права си.
А сега и да ми напишеш нещо, няма как вече да го прочета, след малко тръгваме.
Ще се справим, дойде ми музата, набелязах всичко необходимо.
Да отидеш да гледаш мюзикъла, беше страхотен.

Роца, здравей, много хубав въпрос.
Не видях пожеланието ти, но спектакъла беше невероятен, благодаря ти.    bouquet
Включени са 35 хита на Майкъл Джексън в страхотно, уникално шоу. Изпълнявани от над 20 певци, не се описва, трябва да се види.
А и билетите не са толкова скъпи, от 30 до 80 лири. Нашите бяха 43.20/балкон/. Има и дневни представления, както и някаква промоция на билетите в момента.
Чакаме другия мюзикъл „Котките“ в понеделник с нетърпение.

Да, колата е с обратен волан както винаги. Ние сме свикнали, дори се забавляваме, карам и аз.
Малко повече внимание и си готов…
Най-добре, ако имате възможност, първо пробвайте в BG.
Волана, не движението !!!
Ние го направихме много отдавна, където живеем, има много англичани с такива коли. На тях пък у нас им е трудно.
Да ви кажа, задължително вземете кола с автоматични скорости. Иначе смяната на скорости с лявата ръка ще ви се види странна работа. Непрекъснато ще търсите скоростите във вратата.
Най-важното е мисълта ви да свикне, че мястото ви е от лявата страна.
Да не се объркате и да навлезете по нашенски, лошо.
Докато не свикнете, не изпреварвайте, за да не си продължите после от дясната страна.
Ръцете ви ще карат колата надясно, но мисълта ви, трябва да я държи от лентата в ляво. Следете лентата и не карайте в средата.
Внимавайте при ляв завой, ще мислите, че има място, но не е така.
Внимавайте много в кръгово движение…точно на тях, много трудно се свиква.
Често ще търсите колана там където сте свикнали, но там е въздух ?
Ако не сте шофьор, винаги ще се насочвате към неговото място, затова ви казах, че се забавляваме.
Друго смешно, спира кола пред вашата, отваря се вратата и слиза човека от ляво. Ти си казваш, тоя пък защо слиза сега/мислиш, че е шофьора/, тук ли ще стоим ? Но колата тръгва и следва смях……

Имаше случай в които се отказваше кола в Англия.
Това се случваше преди години, сега не е точно така, но все пак да знаете.
Най-вече при малките фирми, не са сигурни във вас, не признават понякога нашата книжка. Понякога изискват хартиената част на driving license, а при нас такава няма. Възниква проблем и със застраховката.
В последно време не сме имали този проблем, много помага кредитната карта.

Задавате ли си въпроса защо движението тук е обратно ?
И да знаете ще ви кажа.
Скрит текст:
Преди векове когато превозното средство е бил коня, всички са се движили в ляво за да може дясната им ръка да може да извади меча и да се справи с всеки появил се от дясно.
И някъде около 1300 г. папа Бенефиций официално с декрет е задължил всички да се движат в ляво. И така до сега.
И още по интересното е, че във Франция също е било така. Но когато навлезли каретите, започнали да карат като луди в ляво и изхвърлили пешеходците в дясно.
След като преминала Френската революция, хората запазили инстинкта за дясно. И официално, не много след това излязъл закон за движение в дясно.
Увлякох се, друг път ще ви разкажа, как е било в други части на света, също и за колите.

Снежана Димитрова
Едва ли ще ходите само в Мадам Тюсо, комбинирай с нещо друго за да имаш добра цена, примерно ТУК
Отстъпки и намаления имаше и сега, за 8 март не знам, едва ли нещо врапиращо, Коледа мина.

Хайде ЧАО, усмивки за всички......

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 08:13 от Bled

# 129
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 701
Bled, хиляди благодарности за споделеното и подробно описание  Hug.
На нас от няколко години насам ни се иска лятна обиколка из английския кънтрисайд, но все се замисляхме заради движението, защото определено ще ни трябва кола, особено ако аз съставям програмата  Mr. Green. Аз съм пишман шофьор (имам книжка, но не карам  ooooh!), та затуй ще кара основно Роцев, ако стигнем дотам.
Май в крайна сметка ще е най-удобно да идем направо с нашата кола, поне сме й свикнали, само с движението ще трябва да се оправяме  Laughing

Приятно гледане на "Котките" Wink

# 130
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ние излизаме с десния волан из континента. От гледна точка, че знаеш кое къде ти е в колата е по-лесно, но има много минуси поради факта, че шофьорът не вижда добре насрещното движение, а е от вътрешната страна. Тогава пътникът до шофьора трябва да играе отговорната роля на навигатор  Mr. Green Ако вземеш кола с волан от страната от която не си свикнал наистина има смешни моменти, като например да седне шофьорът на мястото на пътника и обратното, както и ръчкаш вратата да търсиш скоростния лост  Laughing Най гадни при такава смяна са кръговите, в коя посока да се завъртиш. Там независимо с ляв или десен волан си, трябва да си концентриран. Аз съм с активен 10 годишен стаж в България и повече от 10 в Англия и пак успях да се врътна в грешната посока на едно кръгово във Франция! Добре че нямаше други коли  ooooh!
Като ходихте в Swindon трябваше да отидете и видите the magic roundabout! Невероятна атракция не само за чужденци шофьори, но и за местните. Първия път навигаторът ме предупреди, че го наближавам и аз се чудех защо ми го казва, но в момента в който го видях и разбрах. Психически трябва да си подготвен за него  Mr. Green

# 131
  • София
  • Мнения: 3 771
Merry
Ние на път към аутлета в Swindon, минахме точно през това кръстовище, дори два пъти, без да знаем колко е известно.
При нас дори не се получи кръгово, от ляво и направо.
Наистина беше нещо, което веднага прави впечатление и го коментирахме след това.
Имаше някакви стадиони от едната страна, после спряхме на Halfords, така ли беше, и след това отидохме в аутлета.
После се върнахме на Aldi, пак до кръговото, пазарувахме, след това се разходихме с колата, хапнахме в един Макдоналдс със зелени столове и това беше.

Посока Уелс…вкарвам го в скрит текст, далече е от Лондон, но не е за нова тема, информацията е малко.
Скрит текст:
Последно решихме да караме директно за Кардиф, отидохме направо в замъка, няма да разказвам….
След това, буквално обикаляхме града с колата, спирахме на много места, без да се задържаме много.
Спряхме да видим Pierhead и Уелския Биг Бен, пристанището също.
Накрая отидохме до St Fagans да видим Историческия музей, и толкова, много експедитивно.
Потеглихме към Newport, същата работа, обиколка, хапнахме.
Отидохме до  Замъкът Нюпорт, но от него много малко е останало.
Продължихме, трябваше да избираме Бристол или Бат, времето напредна, бяхме изморени.
Избрахме Бат/ Merry ще каже дали е било правилно/, Бристол е твърде голям, нямаше време.
В Бат нощувахме ТУК
Хотела резервирахме предварително в едно кафе, малко преди да отидем. Редовна практика от нас, открихме отстъпка 63%, а не се знаеше какво ще ни кажат в хотела, без резервация.
Платихме и 12 лири за паркинг.
Трябваше да бъде на центъра, така и стана, всичко, което ни трябваше беше наоколо, за повече нямаше време, Римските терми, Bath Abbey, театъра и т.н.
Бяхме в Бат до обяд, трябваше да тръгнем навреме, малко почивка в стария ни хотел, преобличане и хайде на шоу…"Сats".
Всичко беше прекрасно, много сме доволни, Бристол ще почака…

Утре през деня отиваме при Шекспир в Stratford-upon-Avon и Warwick.
Вечерта, нещо ново, много искахме да бъдем на представление в  The Playhouse. Тук където са свирили Бийтълс, Ролинг Стоунс, Куийн и много други. Ще се случи утре, което на всичкото отгоре въобще не беше трудно. Билети колкото искаш, дори ден за ден, на цени от 24.50 лири. Поръчахме ги, вече са в хотела…
Ще гледаме това, което се играе в момента Women On The Verge Of A Nervous /Жени на ръба на нервна криза/ ??? Musical …..
Въобще не беше в програмата ни, но по добре в театъра отколкото по кръчми и пъбове.
С това програмата ни ще се изчерпа…в сряда, до самолета, малко шопинг в Лондон.
Беше повече от невероятно, за толкова кратко време…

Merry    Hug    bouquet

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 18:12 от Bled

# 132
  • София
  • Мнения: 210
На летище Лутон бързо ли се минава паспортен контрол и след това далече ли е мястото, където тръгват автобусите на Easy ? Полетът ни пристига 14:30ч и мисля да резервирам билети за 15:30ч , дали ще стигнем , естествено, ако полетът няма закъснение. Тогава какво става със билетът , който е за конкретен час?
 Аналогично за полетът на Уиз в 20:50ч удачно ли е тръгване от Викториа в 17:30 ?
Благодаря предварително!

Редактирам се, успях да разбера каквото ме интересува от сайта на easy.

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 16:19 от triffy

# 133
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Bled, прибрахте ли се? Бат е значително по-малък от Бристол, така че добро решение. Беше хубаво в Бат да пробвате и този открит минерален басейнSimple Smile

# 134
  • Луната
  • Мнения: 3 211
На летище Лутон бързо ли се минава паспортен контрол и след това далече ли е мястото, където тръгват автобусите на Easy ? Полетът ни пристига 14:30ч и мисля да резервирам билети за 15:30ч , дали ще стигнем , естествено, ако полетът няма закъснение. Тогава какво става със билетът , който е за конкретен час?
 Аналогично за полетът на Уиз в 20:50ч удачно ли е тръгване от Викториа в 17:30 ?
Благодаря предварително!


От Лутън Easybus оперира с автобусите на NationalExpress. Купуваш от сайта на Easybus за 1 час след предвиденото време за кацане. Билетът важи един час преди и един час след 15.30 часа. Ако е повече закъснението билета се презаверява.
За връщане 17 часа е удачно като време - понякога се попада в задръсвания. Peace
Към автобусите има табели в летището. Мисля, че стоянката на NationalExpress беше № 10. Летището не е голямо и бързо се ориентира човек Peace

Общи условия

Активация на акаунт