ЛОНДОН - 7

  • 83 611
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 774
Bled, прибрахте ли се? Бат е значително по-малък от Бристол, така че добро решение. Беше хубаво в Бат да пробвате и този открит минерален басейнSimple Smile

Merry
Ако питаш за BG, не не сме, довечера.
Последен ден преди полета, гледахме тенис до сега, преди всичко България.
Григор ни напълни душата.
Вчера всичко отново беше невероятно около Шекспир.
Вечерта, мюзикъла няма да коментирам, да не съм банална, ти знаеш.
За СПАто в Бат не си носехме бански....шегувам се, те се купуват. Нямаше време мила....
И без туй всичко, което посетихме беше извън програмата.
Днес ще се пошляем, малко пазар и на път.
Изключително сме доволни, благодарни на теб за хъса и идеите  който ни даде.
Дано се видим някога, където и да е..... Hug    bouquet

# 136
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Добре дошла си! За Лондон не мога много да помагам, аз събирам инфо като турист от тук. Но по провинцията отскачам тук и там за по ден-два. Информацията ми е от лични посещения или от листа "един ден ще отида и там и ше видя и това" Laughing Но ти много на бързи обороти прелетя, аз по-бавничко го карам.
Ако сте гледали и ви е харесал филма The Imitation Game, може би ще искате да посетите Bletchley Park. Малко над час с влака от Лондон и е в офертата 2в1  Grinning

# 137
  • Мнения: 3 506
Merry, както се заговори за твоите околности, може ли този път и аз да се възползвам   bouquet
Скрит текст:
Ние пак ще ходим на гости в Челтнъм, но понеже миналия път програма почти нямаше (посетихме единствено кораба-музей в Бристол и се возихме на корабче пак там, през останалото време бяхме из парковете на Челтнъм и... на маса Crazy), този път мисля да участвам по-активно в организацията. Ще ми дадеш ли няколко идеи за еднодневни екскурзии в околностите?
2-3 дни ще сме с две големи деца - на 12 и на 11г (+2 год. бебе, де, ама него още не го мислим дали ще му е интересно).
И още 1-2 дни към групата ще има и по-малки деца - на 7 и 6г.

Warwick съм го запомнила от миналия път, така че със сигурност това ще е едното за разширената група - изглежда точно подходящо. Мерна ми се обаче, че това е доста близо до градчето на Шекспир - дали може да се комбинират в един ден и двете?

Мъж ми му се ходи на Стоунхендж, но не съм убедена дали на децата ще им е интересно.

В Бристол братовчедите са ходили в зоологическата градина, така че това отпада.

Из нета има много неща, но нещо не мога да отсея..
Steam museum Swindon?
Парк-зоологическа градина в Cotswold (+че било много красиво за разходка)?
Тук в темата ти беше писала за Портсмут, макар че това идва малко далече като че ли (200км).
Линкът за минералния басейн в Бат също изглеждаше впечатляващ, но не ми изглежда като да пускат деца там. Или греша?
Някакъв музей със самолети ми се мерна някъде из градчетата,  които гледах, но нещо не ме впечатли и затрих линка..

Отделно от това да питам дали сте ходили до Blackpool и атракционите там и ако да, какви са ти впечатленията. Това е една от възможните посоки, които обмисляме, че там пък имам приятелка, на която от сто години се каня да ида на гости, но не знам дали ще се случи и този път. Уви, 6 дена няма как да стигнат за всичко, пък ако тръгнем натам, ще заминат 2...

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 09:51 от Maria.St

# 138
  • Мнения: 12
Здравейте,
Поздравления за темата. За първи път ще пътувам към Лондон.  Това ще е за 8 ми март.  Grinning Четох за  просволутите им намаление и ме итересува някой знае ли тогава дали ще има някакви промоции? И друго което се сещам е за музая на Мадам Тюсо имали варянт да си взема по рано билети с някаква отстъпка можеби?
  bouquet  bouquet  bouquet
[/b] Здравейте Снежана. Прословутите намаления приключват скоро. Но от време на време има намаления по 20% , 30 % през този период. Късмет Wink а относно Мадам Тюсо погледнете в сайта понякога пускат оферти, а и комбиниран билет с друга атркация ще ви излезе по-евтино. https://www.madametussauds.com/London/

# 139
  • София
  • Мнения: 3 774
Добре дошла си! ........................

Merry Благодаря  Hug
И ти си винаги добре дошла.
Знаеш ли, много исках да ти кажа, да изпием по един традиционен чай, но така и не се реших да се натрапвам. Щяхме да минем от където ти кажеш. Все едно сме го направили, нали ?

Приключихме, вече сме в къщи.
Излетяхме с повече от час закъснение.
Кацнахме с 50 мин. закъснение.
Анализ няма да правя, всичко беше перфектно.
Ако някой тръгне към посетените от нас места, съм насреща.
Следват още полети в други посоки…..

# 140
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Maria, ще ти пиша на лични по-късно, да не разводнявам темата. Ако има интерес, винаги може копи и пейст в темата да се направи  Grinning

Bled, следващият път, нали не успя да видиш Бристол  Hug Аз тази събота точно имам организиран чай/кафе в Бат и преработена постановка на шекспирова комедия за деца  Crazy Само се притеснявам щерката да не заспи на нея, както направи на Лешникотрошачката в Лондон. Повече на балет не иска да я водя, сега остава и Шекспир да отрече  Laughing

# 141
  • Мнения: 3 506
Merry, благодаря ти предварително bouquet

Редактирах се и аз, че наистина темата е за Лондон. И да знаеш, че не е спешно, ние ще пътуваме последната седмица на февруари, така че когато имаш повече време.

# 142
  • Мнения: 22
Записвам се!Благодаря момичета-имам доста да почета -много теми за Лондон!Взели сме билети за началото на април да ходим -ще следя всичко с интерес тук! Simple Smile
Бихте ли ме посъветвали за някой хотел в централните части по възможност не много  скъп?

# 143
  • Мнения: 22
Кой е най-евтиният вариант за ползване на градсия транспорт-интересувам се карти за 3 дни какво включват и в момента каква точно е цената?

# 144
  • София
  • Мнения: 402
Записвам се!Благодаря момичета-имам доста да почета -много теми за Лондон!Взели сме билети за началото на април да ходим -ще следя всичко с интерес тук! Simple Smile
Бихте ли ме посъветвали за някой хотел в централните части по възможност не много  скъп?

В рамките на каква сума? По принцип в центъра хотелите са скъпи.

# 145
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Здравейте . Предстои ми пътуване до Лондон , моля ако може да ми кажете , каква застраховка трябва да си направя?

# 146
  • София
  • Мнения: 210
Покрай друго пътуване ще имаме един ден в Лондон. Използвах този сайт http://www.visitacity.com/en/london  да съставя маршрут за краткия ни престой. Ползвали сме го и друг път и е много лесно така. Взехме трансфер от Лутън до Виктория. Сега се чудя кое е по-изгодно - дали да изберем хотел/апартамент до Виктория с цел да оставим набързо багажа и да излезем да се разходим първия ден около Бъкингамския дворец , а на другия ден да започнем от Лондон бридж и накрая пак да стигнем до Виктория. Или другия вариант е да вземем по-хубав и евтин хотел по-далеч, но ще трябва да използваме повече градски транспорт. Реално не можах да разбера за цената на градския транспорт.  Rolling Eyes

# 147
  • Мнения: 23
Здравейте,
Поздравления за темата. За първи път ще пътувам към Лондон.  Това ще е за 8 ми март.  Grinning Четох за  просволутите им намаление и ме итересува някой знае ли тогава дали ще има някакви промоции? И друго което се сещам е за музая на Мадам Тюсо имали варянт да си взема по рано билети с някаква отстъпка можеби?
  bouquet  bouquet  bouquet
[/b] Здравейте Снежана. Прословутите намаления приключват скоро. Но от време на време има намаления по 20% , 30 % през този период. Късмет Wink а относно Мадам Тюсо погледнете в сайта понякога пускат оферти, а и комбиниран билет с друга атркация ще ви излезе по-евтино. https://www.madametussauds.com/London/

Благодаря   bouquet Погледнах сега май няма много сметка да ги взимам ще видя преди пътуването

# 148
  • Мнения: 23
Някой дали е срещал магазин за игри за PS примерно като тези тук Пулсар ? newsm78

# 149
  • Мнения: 46
Здравейте,
И аз се записвам да следя и да се пробвам да изчета всичко по темата Лондон. Ние със щерката ще летим, и двете за първи път, в началото на пролетната ваканция за 3 дни и вече купих билети от Уиз, автобусни билети на Easy bus и резервирах хотел. (ето този - http://www.travelodge.co.uk/hotels/571/London-Bethnal-Green-hotel. Цената ми се стори доста прилична в сравнвние с това, което видах в Booking като цена).
Остава да купя онлайн билети за забележителностите и да разуча варианите за транспорт. След като прочета всичко, и ако имам въпроси ще питам - виждам, че тук има истински експерти и съм сигурна, че ще получа ценни съвети Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт