Счетоводител в нужда се познава 9

  • 58 696
  • 738
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 247
Добре дошли в деветата ни темичка.

Нека предстоящите празници донесат на всички ни само хубави неща. Нека се сбъдват мечтите ни.
Леко и безаварийно приключване на финансовата 2015  за всички, които са избрали призванието на счеоводителската професия.
Ето и линк към предишните теми:

Счетоводител в нужда се познава

Счетоводител в нужда се познава 2

Счетоводител в нужда се познава 3

Счетоводител в нужда се познава 4

Счетоводител в нужда се познава 5

Счетоводител в нужда се познава 6

Счетоводител в нужда се познава 7

Счетоводител в нужда се познава 8

Полезни линкове:

К&К инфо

ОДИТ. инфо

Lex.bg Българският правен портал

Tita.bg он-лайн списание за данъци

Нека уважим и сайта на НАП, който въпреки проблемите аз ползвам често и съм много доволна:

Национална Агенция за Приходите

Качвам и сайта на Министерство на Финансите, където също намирам полезна информация:

Министерство на Финансите

Добавям и сайта на НОИ:

НОИ

Също така допълвам и сайта на Агенция по вписванията - Търговски регистър:

Търговски Регистър


Добавям и един интересен линк с въпроси и отговори свързани със системата БИСЕРА:

БИСЕРА


 
По предложение на Бо_ :

ЗБУТ. Безопасност и здраве при работа

Полезен линк с най-различни бланки и формуляри:

Различни бланки и формуляри  Ползва се линка Образци документи

Ако имате идеи за още линкове с полезна информация, давайте да ги слагам.


Добавено по предложение  на  Белла  Донна  :

http://trox-bg.com/

Ето и линк за новият закон за счетоводството:

Новият закон за счетоводството

Дали е по-добър само времето ще покаже.

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Новият закон за счетоводството е приет на второ четене  Peace

Да ни е честит, колеги  bouquet

Благодаря за новата тема  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 702
Здравейте! Имам въпрос за заветните 2*20 лв от връщане на данъците. През изминалата 2015г.съм била в болнични и майчинство, като имам само една седмица платен отпуск, за да запълня дните до 45-дневния болничен. Има ли смисъл да подавам декларацията, ще получа ли нещо?

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Здравейте! Имам въпрос за заветните 2*20 лв от връщане на данъците. През изминалата 2015г.съм била в болнични и майчинство, като имам само една седмица платен отпуск, за да запълня дните до 45-дневния болничен. Има ли смисъл да подавам декларацията, ще получа ли нещо?

Ако няма удържан данък, няма какво да се връща. Може би, бащата, ако има облагаеми доходи може да се възползва от облекчението.

# 4
  • Мнения: 702
За едноседмичния отпуск би трябвало да е удържан данък, ако той е 10% и за една седмица той е бил приблизително 35 лв, за двете деца като е 2*20 би трябвало да ми върнат взетите, т.е. 35лв. В такъв случай може ли аз да подам за първото дете при моят работодател (разведена съм с баща му), а за второто дете да подаде мъжа ми и аз да декларирам, че за нея няма да подавам декларация?

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
За едноседмичния отпуск би трябвало да е удържан данък, ако той е 10% и за една седмица той е бил приблизително 35 лв, за двете деца като е 2*20 би трябвало да ми върнат взетите, т.е. 35лв. В такъв случай може ли аз да подам за първото дете при моят работодател (разведена съм с баща му), а за второто дете да подаде мъжа ми и аз да декларирам, че за нея няма да подавам декларация?

Не виждам защо да не може.

# 6
  • Мнения: 3 725
искам да попитам да фирми, притежаващи цистерни, днес е последния срок за подаване на инфо в НАП за цистерните, но в съобщението на НАП пише , че само земеделските производители трябва да подадат отново  тази информация, аз не съм земеделски производител, трябва ли пак да подавам данни   ?

# 7
  • Мнения: 1 570
Здравейте, присъединявам се към темата и благодаря много за новата тема.

# 8
  • Мнения: 1 656
записче, благодаря за темата!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ще си взимам личен ел.подпис, т.е. на физическото лице. Какво следва после, за да го ползвам в НАП, регистрирам си го в сайта като КЕП на задължено лице, и после отивам да го потвърджавам ли? А след това, пускам КЕП на упълн.лице, и вече ще ми излиза моя сертификат, когато ме упълномощават, нали така? А ако подписа ми е личен, а след това искам да подавам данни за фирмата си, моята фирма ме упълномощава, и пак си го нося лично?
Извинявам се, може би е глупав въпроса, но досега съм ползвала само ел.подпис на счет.къща, която вече напускам  Grinning

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Ще си взимам личен ел.подпис, т.е. на физическото лице. Какво следва после, за да го ползвам в НАП, регистрирам си го в сайта като КЕП на задължено лице, и после отивам да го потвърджавам ли? А след това, пускам КЕП на упълн.лице, и вече ще ми излиза моя сертификат, когато ме упълномощават, нали така? А ако подписа ми е личен, а след това искам да подавам данни за фирмата си, моята фирма ме упълномощава, и пак си го нося лично?
Извинявам се, може би е глупав въпроса, но досега съм ползвала само ел.подпис на счет.къща, която вече напускам  Grinning

Точно така е, както си го описала. А, ако твоята фирма ще осъществява счет. услуги електронния подпис може да е на нея, но тогава ти трябва да я упълномощиш като ФЛ  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 176
Здравейте,колко са осигуровките на 10000лв?Намерсих различни калкулатори в нета но ми показват много различни суми -от 700 до 1700лв.
Много ще съм благодарна ако някой ми отговори. bouquet

# 12
  • Мнения: 364
За колко време назад във времето трябва да си внеса здравните вноски ?

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
За колко време назад във времето трябва да си внеса здравните вноски ?

До края на 2015 - за 3 години / т.е. за месеците, в рамките на тези 3 години, в които няма здравна вноска /.

От 01.01.2016 - трябва да имаш пълни 5 години.

# 14
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Здравейте,колко са осигуровките на 10000лв?Намерсих различни калкулатори в нета но ми показват много различни суми -от 700 до 1700лв.
Много ще съм благодарна ако някой ми отговори. bouquet

Ето ти сметките - около 1750 лева са:

Скрит текст:
.   Основна заплата      10000.00   лева
2.   Доплащане за стаж      0.00   лева
3.   Брутна сума (р.1 + р.2)      10000.00   лева
4.   Осигурителен доход      2600.00   лева
 
   Удръжки върху осигурителния доход (р.4):
5.   Фондовете за ДОО, включващи:
фонд "Пенсии": 5.7%, фонд "ОЗМ": 1.4%, фонд "Безработица": 0.4%   7.50 %   195.00   лева
6.   фонд "ДЗПО" в УПФ   2.20 %   57.20   лева
7.   фонд "Здравно осигуряване"   3.20 %   83.20   лева
8.   Общо осигурителни вноски (р.5 + р.6 + р.7)   12.90 %   335.40   лева
9.   Данъчна основа за облагане с ДДФЛ (р.3 - р.Sunglasses      9664.60   лева
10.   ДДФЛ (р.9 * 10.00%)   10.00 %   966.46   лева
 
11.   Чиста сума за получаване (р.3 - р.8 - р.10)      8698.14   лева
 
   Вноски от работодателя:
12.   Фондовете за ДОО, включващи:
фонд "Пенсии": 7.1%, фонд "ОЗМ": 2.1%, фонд "Безработица": 0.6%   9.80 %   254.80   лева
13.   фонд "ДЗПО" в УПФ   2.80 %   72.80   лева
14.   фонд "ДЗПО" в ППФ   0.00 %   0.00   лева
15.   фонд "ГВРС"   0.00 %   0.00   лева
16.   фонд "ТЗПБ"   0.40 %   10.40   лева
17.   фонд "Здравно осигуряване"   4.80 %   124.80   лева
18.   Общо осигурителни вноски от работодателя
(р.12 + р.13 + р.14 + р.15 + р.16 + р.17)   17.80 %   462.80   лева
19.   Общо разходи за работодателя (р.3 + р.18)      10462.80   лева
 
20.   Общо вноски от служител и работодател (р.8 + р.10 + р.18)      1764.66   лева

Общи условия

Активация на акаунт