Парфюмни размисли и страсти - 195

  • 101 073
  • 748
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 370
 

Напитки


 Добре дошли в новата тема. Hug Понеже са празници нека в новата тема да обсъдим напитките в парфюми. Харесвате ли такива нотки, носите ли такива парфюми? Ром, мохито, ракийка, амарето, сангрия, пунш, вино, кока-кола, капучино, кафе, коктейли, лимончело, уиски, абсент? Красиви и носими в парфюми или" не благодаря, ще си ги пия само"! Летят ли денем винарки около вас или "о не аз нося само изискани аромати"? Mr. Green

         
Наздраве!



Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.


# 1
  • Мнения: 17 546
Определено "не, благодаря, ще си ги пия само"  Crazy Мнооого рядко парфюм с осезаема алкохолна напитка в състава да ми допадне, да не кажа никога. Както и не разбирам концепцията на такива аромати.  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 5 658
Благодаря за навременната реакция и за темата, Денси!
Аз също съм "не, благодаря, ще ги пия, няма да ги пръскам". Всъщност пия малко и определени напитки, но не обичам да мириша на тях, както и на храна.

Светли и весели празници на всички пожелавам!  Hug

# 3
  • Мнения: 7 176
Благодаря за темата и аз. С напитките в парфюм - не съм съвсем скарана, но и аз предпочитам да ги консумирам.  Laughing Преди време издирвах нещо с дъх на ром, но така и не тествах нищо, така че когато се добера до всичко, което Ковачева ми беше препоръчала, ще се изкажа пак.
Хубави празници на всички и много добро настроение!

# 4
  • Мнения: 10 027
О, много идейна тема! Денси, благодаря!  bouquet

Не търся целенасочено алкохолна напитка в аромат. Харесвам, но не нося Fou d'Absinth, който ми се струва унисекс:
http://www.fragrantica.com/perfume/L-Artisan-Parfumeur/Fou-d-Absinthe-4441.html
Въпреки че не харесвам иглолистни аромати, този е изключение от правилото. Топъл, сладко-горчив аромат със щедра доза коледни подправки за пунш-карамфил, джинджифил, анасон.
Хм...реших да си пръсна на китката, и по-късно мога сериозно да го разнося, въпреки че планирам друг аромат за деня.
Batucada ми напомня за мохито заради ментата, по-скоро заради освежаващия ефект. Не съм от пиещите. Харесвам мохито, но за последно съм пила преди две години.  Mr. Green Алкохолът нищо не ми говори.
За мохито пимислих веднага когато тествах за първи път моят много любим Shalimar Initial L'eau, въпреки че в него няма нищо подобно. Неведоми са пътищата на асоциацията понякога.

В Кадифената орхидея има ром, въпреки че е едва загатнат, а друг аромат, който съм носила е Le Baiser du Dragon- това вече бе силно амарето с драконова доза амбра. ММ ме помоли да не го ползвам около него, звучал му като на огорчена от живота жена.
Май тук приключва запознанството ми с тези ноти, но може и да се сетя по-късно.

Мил аромат с белини е Luscious Pink на Марая Кери.
http://www.fragrantica.com/perfume/Mariah-Carey/Luscious-Pink-3749.html

# 5
  • София
  • Мнения: 849
Бих носила всичко, което ми харесва - с уговорката, че ако нещо има лек или не много лек алкохолен подтон, все пак бих внимавала с него през деня ако ми предстои да се виждам с хора  Laughing Особено пък такива, които няма как да знаят, че пия от дъжд на вятър, (обикновено за компания и/или протоколно).. Общо взето като с парфюмите с нотките на трева и т.н. интересни неща Wink

Преди време на официално събитие фотографът ми беше щракнал една култова снимка с чаша шампанско и после приятелчета ме майтапеха как пък точно мен са ме хванали с чаша  Joy После се усетиха, че то чашата пълна (буквално бях изпила една глътка за протокола, не съм никак фен на шампанското)  bowuu

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 967
Благодаря за темата!

Аз май не харесвам никакви алкохолни нотки в парфюмите, но щом в Кадифената орхидея има ром (а аз страшно я харесвам), значи може и да се позамисля.
Иначе осезаеми нотки на кафе и ликьори изобщо не мога да нося.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 2 721
Сещам се за Ликьорения Алиен,
 а той е един от най-любимите ми аромати на всички времена!  Heart Eyes

http://www.fragrantica.com/perfume/Thierry-Mugler/Alien-Liqueur- … -Parfum-6732.html

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 967
И аз за него щях да пиша  Simple Smile Страшно тежък ми е  и не можахме да се разберем. Мога да понасям единствено Extraordinary версията.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 887
Благодаря за новата тема! bouquet

Не търся алкохолни нотки в аромат.Понякога си падам по парфюми с повей на мохито,но със сигурност това,което е предпочитано от мен в аромата са лайма и ментата.

# 10
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 225
Благодаря за темата  bouquet

Аз харесвам кафето като нотка в парфюмите, особено в мъжките.

# 11
  • Мнения: 142
аз алкохол не пия и не ми допадат алкохолизирани парфюми  не съм пияница Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 167
Не бих могла да отговоря на въпроса, тъй като нямам опит с подобни парфюми.

Включвам се за мнение относно този парфюмhttp://www.fragrantica.com/perfume/Beyonce/Rise-22838.html Доста е намален при нас и се чудя. Въпреки, че твърдо съм решила да си взема някой Трезор и ще ходя да тествам днес, но както трябва- с надписване и отлежаване.

След като дадох още един шанс на Валентино Дона, мога да кажа само, че започна да ми харесва, все повече и повече, а така го бях намразила при първото напръскване-несправедливо. Вчера и днес си правих експерименти с количеството. Което ми напомня да попитам, вие по-колко пъти пръскате? За себе си забелязах, че 3 пръскания от този парфюм е максимума за мен. Днес се пръснах 4 пъти-шия, сгъвки, блуза. Множко е. Усещам парфюма в устата си, а когато се разминахме с един колега, се закашля милия  Embarassed Сигурна съм, че беше от парфюма. ММ ми каза, че възглавницата ми миришела също, като се има предвид, че съм се изкъпала и изтъркала подобаващо  Laughing Доволна съм от трайността, а аромата ми е толкова..не знам как да го опиша, но ми иде да се гушна, уютен ми е.   Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 5 572
densi, благодаря за новата тема! bouquet

Парфюми с аромат на напитки - не, благодаря, не са за мен.  Wink

# 14
  • Франция
  • Мнения: 898
densi, благодаря за новата тема   bouquet

Харесвам, особено в летни аромати, нотки, които се асоциират с алкохолни коктейли - хвойна, мента, лайм, анасон.
Твърде буквални подобия на алкохолни напитки (като в парфюмите на by Kilian, за които писах наскоро) не бих носила  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт