Екскурзии от Грабо - въпрос

  • 4 954
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 600
Нормално при записване в агенция чакаш до последно, докато разбереш, дали ще тръгне или не? А ако си купиш ваучер от Грабо? Какво става, ако не се съберат хора за дадена екскурзия? На някои оферти са сложили реклама - грабнат от 30 човека, другаде 15, другаде 2. Купил си ваучер, но не са се събрали необходимият брой хора - в такъв случай има ли връщане на пари? Не можах да намеря информация по точно този въпрос в самия грабо.бг
Ако има ползвали такива екскурзии - не хотели, където офертата е за двама - а точно екскурзии, може ли да споделят?

# 1
  • Мнения: 1 618
Една от фирмите,с които пътувах два пъти миналата година и беше пуснала ваучери в Грабо,не разчита само на тях...Просто по този начин събират повече хора от различни градове.ТА действат и на местно ниво за същия маршрут  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 600
Да, обаче се случва да не стане екскурзия, колкото и да е голяма фирмата. Миналата есен се записахме към Руал за Турция  - не се събраха хора. Веднага се записахме на друга фирма с доста положителни отзиви, пак за Турция, в последния момент и бяха събрани достатъчно хора за тръгване, но после един се разболял и цялата му група се отказали солидарно. На въпроса ми, как така се отказват всички една седмица преди тръгване (точно толкова беше), нали по договор губиш всичките платени пари, кой с такава лекота се отказва от платени примерно 1000 лв  - ами те били юристи, няма как да се заяждаш с тях, направили им компромис.  Laughing
Сигурна съм, че екскурзиите в Грабо са хубави, доколкото самите фирми и без Грабо ще ги направят, но просто досега не съм ползвала сайта за нищо. Разбирам, че ако си купиш ваучер за предмет и не си го вземеш - твой проблем, но събирането на достатъчно хора за екскурзия не зависи напълно нито от ТА, нито от Грабо. Затова рових в сайта за някакво описание на един вид "процедура", какво правим, ако не се получат плановете. Примерно от фирмата ли си искаш парите, Грабо връща ли, не връща ли и т.н.

Явно само аз съм карък, да се запиша някъде, а да не се съберат хора. Вече 4 пъти ми се случва.

# 3
  • Мнения: 646
Принципно Грабо си връщат парите-твоят договор е с тях. Мисля, че и в общите условия на сайта им го бях чела.

# 4
  • Мнения: 2 600
Възможно е, търсих но не намерих. Иначе сайтът има доста предложения, така че вероятно е успешна тактика. Или пък запълват непродадено до момента места.   Simple Smile

# 5
  • Мнения: 260
Имахме такъв случай преди две години, но не си спомням през грабо или някой от другите сайтове беше. Бяхме платили новогодишна екскурзия до Швейцария през Бохемия три месеца по-рано, като в деня на записването ни имаше 19 души с нас 21, а минимум трябваха 26 или само още 5 човека да се запишат. Две седмици преди заминаване ми пратиха мейл, че няма да се проведе екскурзията - нямало хора. Много се разправяхме как така голяма и уж "себе уважаваща" се фирма не събра 5 човека за 3 месеца. Както и да е намерих друга оферта за Германия и Чехия през сайта за колективно пазаруване, обадих се била потвърдена и платих ваучерите на пълната стойност на екскурзията. След три дни пак същата песен нямало да се състои - ама нали имаше достатъчно хора, нали беше потвърдена. След безумни скандали, защото оставаше по-малко от седмица до пътуването и все пак беше за нова година и шанс да си намерим друго нямаше, ми преведе самата агенция парите в рамките на същия ден. Уплашиха се, че бяха в нарушение на сроковете и нямахме проблем с парите, но не знам в друг случай колко ще са разправиите. И в крайна сметка след двата неуспешни опита дойде и късмета за Лондон в последната минута Wink (платихме и след 18 часа беше полета), където изкарахме незабравимо - така че може би е било за добро, въпреки многото нерви и разправии.

P.S. С която и да е фирма има риск да не се проведе, независимо дали е през сайт или директно. Но трябва да си търсите правата, за да ви възстановят парите веднага и да продължите с надежда, че все пак ще намерите друго Wink

# 6
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Грабо е просто посредник. Не очаквайте от тях коректна информация за заетост - нямат ангажимент в това отношение.
Фирмите продават през тях само, когато програмата не е пълна и не върви като записване. Така че не разчитайте на 100%.

Общи условия

Активация на акаунт