Кой родилен дом в София е за предпочитане?

  • 250 704
  • 1 736
  •   1
Отговори
# 195
Здравейте,
от известно време търся подходяща тема в която да изразя мнение за болницата, в която родих.
Напълно подкрепям masha за Окръжна болница, аз родих там на 11 ноември 2006 година и не мога да Ви опиша колко съм доволна от човешкото и професионално отнешение на целия персонал. Тук искам да обърна внимание, че родих при д-р Илиева, която е невероятен човек и лекар за което съм и много признателна.
Към това трябва да добавя причината поради която родих там. Следих цялата си бременност в болница Лозенец (бившата Правителствена), за целия период дадох общо около 1 300 лева за всички прегледи и изследвания защото смятах че там ще се чувствам най-спокойна за мен и бебето, и реших че в такъв случай парите нямат значение. На всичкото отгоре имах близка акушерка, което ми даваше допълнителна сигурност. До момента в който не започна раждането. Беше събота сутринта, отидохме с мъжа ми към 7.30 ч. сутринта като болките ми бяха на около 10 мин. и вече имах 3 см. разкритие. Акушерката, която ми е близка беше дежурна в този момент, прегледаха ме за да ми кажат че бебето е много ниско, че имам въпросното разкритие и раждането е започнало (нещо което можех и сама да се сетя!!!) и в същото време ми заявиха че не могат да ме приемат и трябва да си потърся друго място за да родя!!!!  Sick 
Трудно е да се опише усещането в такъв момент, 9 месеца разчиташ на тези хора, и в момента когато наистина ти трябват, те връщат без никакво основателно обяснение; нямах никаква алтернатива (и нямах причина да имам) и имах на разположение 10-15 мин. къде да отида да родя, без уговорка, без познат лекар...как Ви се струва??!!! Добре че мъжа ми контактува с много хора и се сети за д-р Илиева. Аз не я познавах, не бях чувала никакви отзиви за Окръжна болница, но в този момент просто и се доверих, и се оказа че интуицията ми не ме е подлъгала. Изключителна жена!!! Благодарение на нея всичко мина добре, и аз и бебето бяхме добре и сега да ми е живо и здраво момченцето вече е на 3 месеца и половина.
След тази случка чух и други негативни мнения за Правителствена болница и имам чувството че се мислят за нещо повече от другите лекари и болници и са се самозабравили. По никакъв повод няма да стъпя повече там и не бих препоръчала на никой да рискува да им се довери, особено на бременни жени защото рискуват здравето и живота и на себе си, и на бебето.
Желая успех на всички бъдещи майки и леко раждане!

# 196
  • Мнения: 2
Аз засега съм се спряла на Токуда. Условията са повече от прекрасни, вчера се обаждах да проверя и ми казаха, че раждането + упойка минава по клинична пътека и единствено, ако желаеш се заплаща за избор на екип (за д-р Карагьозов 400 лв).

# 197
  • Мнения: 88
И аз имах същия ужасен опит с Правителствена като Dani Djoneva. и аз родих на 11-ти ноември 2006та. цялата ми бременност следях там. Платих около 1500 лв на Болницата и се очакваше раждането да ми е безплатно. Да обаче наблюдаващия ме д-р Станев ме уведоми, че ако искам да присъства на раждането трябва да му платя 600лв!!! До тук добре, за детенце е ще ги дам, обаче това ми беше грешката. Ако не ги бях дала нямаше да преживея целия кошмар. Термина ми беше определен за 04.11. Аз съм с нередовен мензис и обърах внимание на д-ра, той обаче не го взе под внимание. от 03.11 започнах да ходя всеки ден на запис на тоновете итака на 07.11 дежурната не хареса тоновете и ме изпрати от родилното в кабинета. Там се оказа, че преглеждащия доктор не ме познава!!!(при положение, че за тонове плащам 20лв на болницата) и нямало какво да ме гледа на ехографа( за него плащам 50лв) да съм си ходела, а на сл. ден да се върна. След като с еобадих на моя доктор ме приеха в родилното и на сл. ден 08. ме включиха на система с окситоцин за предизвикване на раждането. След 2.5 часа на система нямах никакво разкритие и никакви контракции. Обясниха ми, че на следващия ден ще ме включат пак. Да ама не, започна се едно чакане, едно суетене, На следващия ден не ме включиха. Никой нищо не ми казваше, всеки се измъквашес "кой те седи? питай си него!!!Между другото докато бях на с-ма чувах завеждащия на отделението да казва на моя доктор да ме карат в МД да ме режат!!После дочувах, че нямат зала и т.н След 4кошмарни дни в Правителствена се разбра каква е работата. ИМАЛО ИНФЕКЦИЯ ПРИ БЕБЕТАТА и затвориха родилното. Но понеже аз съм обещала 600лв на моя доктор той е гледал да си ги вземе на цената на всичко!!!Нарая когато дойде хеи нямаше как да не ми кажат и ме изписаха.На 11-ти родих в Шейновои трябва да кажа, че съм изключитвлно доволна. А за лъскавата отвън правителствена мога да добавя, че  хигиената и условията са под всякаква критика (говоря за отделението в което държат бременните и жените с гинекологични проблеми, а не родилките) Санитарките само замазваха с парцала отгоре отгоре, в банята душовете не работят, а на всичкото отгоре видях и хлебарки!!! Така, че Dani, добре, че не си родила в Правителствена.Забравих да добавя, че макар и даждането да трябваше да ми е безплатно престоя в болницата си го платих,з ащото не съм раждала там. Платих по 60лв на ден срещу 45лв за Вип стая в Шейново, където беше доста по-чисто!
Забравих да кажа, че като ме изписваха ме помоиха да не казвам защо всъщност не съм родила там( инфекцията по бебенцата), за да не развалям имиджа на заведението!!!!

# 198
прочетох "изживяването" на мама tery и отново преживях същия кошмар. След като мина известно време от раждането с мажа ми мислехме да се обърнем към господари на ефира за да отворим очите на хората но покрай грижите за бебчо дните се изнизваха и в един момент решихме че е минало много време. Сега съжалявам и особено след като прочетох твоя коментар в мене отново се надигна огромно възмущение и желание за "възмездие" така че ти предлагам да не оставяме работата така преди да са пострадали и други жени и да раздухаме работата, да видят всички колко струва лачената правителствена!!! Дори отправям призив и към други майчета с лоши спомени от там да се присъединят към нас! Чакам с нетърпение отговора ти.



-----------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 15:31 от Доня Туфиня

# 199
  • Мнения: 5 370
Аз нямам никакви лоши спомени оттам. Никой не ме е върнал, никой пари не ми е искал или да се е отнесъл лошо с мене. И далеч хлебарки и инфекции не е имало.
едно не разбирам-защо не сте реагирали веднага, щом наистина са се отнесли така с вас? И едва ли господари на ефира са точно най-подходящите в случая, но вие си знаете.
Апропо, аз съм била при същия лекар, за който Тери споменава-нито веднъж не е ставало въпрос за пари, а си проследих бременността от А до Я и родих при него.  newsm78

# 200
  • София
  • Мнения: 981
Шейново.Много съм доволна.

# 201
  • Мнения: 3 423
аз пък съм изключително доволна от раждането си в Правителствена болница на 7ми март 2006
сега една година след него всички спомени нахлуха при мен
наистина за изследванията там и ехографите платих доста-към 2000лв, но моята лекарка не ми поиска и стотинка за себе си Peace
за д-р Христова става дума,перфектен и безкористен лекар Peace
аз имах планово секцио
приеха ме ден преди секциото,консултираха ме с анестезиолог да си избера упойката
бях сама в голяма стая със самостоятелна баня,телевизор и телефон,тераса с гледка към парка
на 7ми сутринта всички в отделението ми пожелаха успех,бяха страшно мили с мен от лекарите до санитарките
като почна операцията анестезиолога  и неговата сестра си говореха с мен,шегуваха се,казваха колко съм им сладка,как всичко ще е ок а и самото присъствие на д-р Христова ми вдъхна невероятна увереност ,че съм в сигурни ръце
изобщо не усетих ,кога ми извадиха бебчето-никаква болка
дадоха ми да го цункам и после са го занесли на таткото-дали са му да го снима,да му се порадва малко
после бях 8 дни в болницата и никакви хлебарки подобни гнусотии нямаше
чистят всеки ден,храната бе перфектна
баните са соц но бяха чисти и всичко в тях работеше
педиатърката на малкия д-р Конова -перфектен лекар ,харесах я много от болницата и сега тя е педи на сина ми
анестезиолозите-млади и готини способни хора-след раждането дойдоха да се запознаят с малкия и този, който присъства на раждането и този, който ме консултира
единствено една от акушерките (роднина на старшата сестра)голям селинджър се оказа ,но и посъсках подобаващо и си седна на г.за-вбеси ме с това, че вдигайки ме след секциото ми крещеше,като старшина,но като и показах зъби млъкна и почна да се мазни

сега доколкото разбрах ще правят цялостен ремонт в родилното там

# 202
  • София
  • Мнения: 3 271
"Св.София" - от всичко съм доволна там, без забележки съм.

# 203
  • София
  • Мнения: 632
МАЙЧИН ДОМ-родих там преди една седмица и съм изключително доволна от всичко.

# 204
  • Мнения: 591
Дани Джонева, здрасти, аз съм съседката ти по стая. Ти роди в събота, мене ме изписаха в неделя по обед. Помниш ли ме? С бебето с многото коса. а твоят мъник беше рус и синеок, доколкото помня. Бяха ти дали защитно облекло и шапка, и аз се учудих, че нас в другата стая не ни обличаха така първия път, като ни докараха бебетата. Заповядай при нас, в ноемврийската група. Помня, че ти дойде в последния момент, при който попаднеш, и ми каза, че отнякъде другаде са те върнали... трябвало е веднага да реагирате и да се оплачете пред медиа. Защото, според мене, това, че има вътреболнична инфекция, го покриха и не излезе инфо никъде.  Hug Hug Hug

# 205
masha здравей!! Много се зарадвах като прочетох написаното от теб! Сещам се много добре за теб и бебчо! Да, моето бебче наистина беше синеоко и русо, и все още е, ще видим дали ще се промени. Аз малко преди да родя се бях присъединила към ноемврийската група, но ако имаш нещо по-конкретно в предвид което да направя с най-голямо удоволствие!  Wink
Как мога да изпратя снимки на бебчо за да се включат към ноемврийските бебоци?
А що се отнася до медиите наистина малко съжалявам че не го направих, особено след като прочетох че има и други пострадали, как мислиш дали сега е късно?
Поздрави и приятен ден!

# 206
  • Мнения: 2 730
Здравейте,имам въпроспо скоро към тези раждали в правителствена.
Има ли нещо вярно в това че повечето раждания там стават със секцио,защото така им е по лесно.Та има ли някой раждали нормално там?
Вмомента и аз избирам каде да родя,информацията която имам за там е ,за безплатно раждане отивам в 7 месец,правят ми изследвания за около 300-400лв. и тогава раждането е безплатно,разбирасе без избиране на екип,това ми казаха от самата болница.
След всичко изчетено тук незнам дали да им се доверя или не

# 207
  • Мнения: 591
Дани Джонева, здрасти. За снимките не знам- най-напред питай нашата Цвети. Тя прави колажа на бебчетата и отваря темите. Аз още не съм дала снимка. Разбрах, че си се регистрирала, но понеже не пишеш, в началото не съм знаела. Ела при нас, и ние си обсъждаме всичко, което ни вълнува - от месечния цикъл до бебоците. Иначе, от професионална гледна точка за ежедневна медия, която извежда актуалностите, смятам, че вече е късно за вашия случай, тъй като е отпреди 4 месеца. Но за Господарите може. Аз работя в Дарик, а Цветина в Евроком. Питай и нея все пак за мнение.

# 208
Гласувам с 2 ръце за Токуда болница /която не е родилен дом и затова може би я няма като име в анкетата/ Родих там със секцио /полекарско предписание/ на 27.02.2007 и съм безкрайно доволна от екипа на родилното и неонатологията, а за условията да не говорим - като хотел.
Забравих да допълня, че при ражданията се предпочита нормалното рабдане пред секциото. Пристъпва се при секцио при предписание или когато, за майката и бебето е най-добре оперативното раждане.

# 209
  • Мнения: 146
Аз съм за шейново, там родих и моите приятелки също. Имат добри специалисти

Общи условия

Активация на акаунт