Кой родилен дом в София е за предпочитане?

  • 250 681
  • 1 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 389
В 37 г.с. съм, за сега съм се ориентирала към Шейново защото д-р който ме наблюдава работи там ,но се двоумя т.к. ми иска доста  / според мен / пари.Чувам ,че в 2-ра градска било супер и като отношение и като обстановка без да се налага да плащаш.Но дали всички искаме да си платим спокойствието?И дали наистина като си платиш ,ще го получиш????

# 301
  • Мнения: 223
Според мен , по-важен е лекара , които ще води раждането..като комплекас от причини избирам М.Дом, защото -нямат никакви инфекции останали през годините (да не цитирам за стафилококите в някои болници), стаите са с 2 зорлем 3 легла, няма навалица от родилки, акушерките са адски внимателни, чистотата е на ниво , д-р.Пъневска и филипов (11-ти етаж- ендокринология и стерилитет ) са страхотни, предродилна зала е оборудвана идеално, а родилната зала е удобна-не с магарета а с едни много интересни изправени легла и дръжки отгоре....между всеки 2 стаи има отделно помещение където повиват бебетата и всяка майка го вижда без да се налага дори да става , защото тези стаички са с голяма витрина към стаята на майката , когато бебето е готово акушерката ги поставя в кошчето и го връща отново в стая през отвори под витрините , което не налага изнасяне на детето по коридорите....

# 302
  • Мнения: 7
Не е важно къде ще раждаш, а под чие ръководство.

# 303
  • Мнения: 685
..... добри отзиви и за Вита, но това че там няма неонатология мен лично ме смущава.

Във Вита има добри специалисти и познавам няколко жени родили там, които са доволни. Ходя там на ЖК. Единственото притеснително е факта, че там няма неонатология.

# 304
Здравейте, на мен ми предстой раждане през януари 2008 и още не мога да се спра на болница. Прочетох форума и съм доста объркана. Аз посещавам частният кабинет на Д-р Деновска, която работи с две болници - Райна Княгина и Св. София (на Мазнейкова). Всички прегледи си заплащам и вече почти изнемогвам явно ще трябва да си сменя лекарката, а съм доволна от нея. Моля, ако някоя мама е раждала при нея да сподели впечатления.
Деновска ми каза, че стандартно раждане в Райна Княгина е 1000 лева, а в болницата на Мазнейкова, ако си осигурена 1400 лева.  Подобно ли е тарифата и в другите болници?

# 305
  • Мнения: 729
На мен също ми предстои да избера къде ще раждам. Бях решила в Шейново, но вече съм разколебана. Има добри специалисти, но отношението като цяло е по-студено и грубо, липсва нормална човещина и разбиране. Казвам го от лично впечатление. Прочетох много противоречиви мнения за там, явно е въпрос на късмет в какъв момент и на какъв екип ще попаднеш независимо дали те следи определен доктор или не. Аз се двоумя между Шейново/Вип и Вита. Чух много добри отзиви за Вита, и за персонала и въобще за условията там. А що се отнася за финансовата страна навсякъде се плаща. Във Вита, на пръв поглед малко повече - 1800 - секциото, но ако искаш в Шейново да си избереш екип, лекар, женска консултация, вип-стая и т.н., то сметката излиза почти като във Вита. От друга страна, мои приятелки, ми препоръчват Шейново/Вип. Така че и аз имам нужда от помощ в този важен избор!  newsm78

Отивай във Вита!
Аз съм раждала в Шейново, без да си плащам. По принцип всичко мина добре, но випките, които видях не бяха кой знае колко добре обслужвани. Затваряха ги в една стая и никой не ги поглеждаше. Аз бих полудяла. Разликата не е голяма, само някаква фалшива загриженост.
И най-важното, отношението към бебетата и родилките е ужасно. Снаха ми роди преди месец там и бяха разкървавили главичката на бебето от блъскането на количките. Сега си давам сметка от какво е белегът на главичката и на моето дете.

Явно персоналът не достига и едва смогват. Не бяха му сменяли памперса дори и го донесли на майката с пълен наакан памперс!

# 306
  • Мнения: 126
нямам представа,по объркана не съм била никога всеки ми казва предпочитанията си към болница.В главата вече ми е пълна каша но бих избрала майчин дом е естествена не е сигурно

# 307
  • Мнения: 148
Аз мисля в тина киркова, ще си платя за лекар, планирано newsm78

# 308
  • Мнения: 1 288
На мен също ми предстои да избера къде ще раждам. Бях решила в Шейново, но вече съм разколебана. Има добри специалисти, но отношението като цяло е по-студено и грубо, липсва нормална човещина и разбиране. Казвам го от лично впечатление. Прочетох много противоречиви мнения за там, явно е въпрос на късмет в какъв момент и на какъв екип ще попаднеш независимо дали те следи определен доктор или не. Аз се двоумя между Шейново/Вип и Вита. Чух много добри отзиви за Вита, и за персонала и въобще за условията там. А що се отнася за финансовата страна навсякъде се плаща. Във Вита, на пръв поглед малко повече - 1800 - секциото, но ако искаш в Шейново да си избереш екип, лекар, женска консултация, вип-стая и т.н., то сметката излиза почти като във Вита. От друга страна, мои приятелки, ми препоръчват Шейново/Вип. Така че и аз имам нужда от помощ в този важен избор!  newsm78

Отивай във Вита!


 Peace
аз съм раждала във вита. мога да кажа само добри думи, най-вече за моята лекарка д-р илиева. условията са много добри, персоналът е приветлив. таткото можеше да идва по което иска време. помагат и за кърменето. бебето е при теб или в детското, зависи от теб. във вита наистина се чувстваш вип и най-вече спокойна. а това че нямат неонатология не е проблем. имат специално оборудван автомобил за спешни случаи.


# 309
Zdravejte, az razhdah pti akusherka Pulova i dr. Pavlova - mlad specializant v Majchin Dom. Mnogo sum dovolna ot otnoshenieto i grizhata, s kojato se pojavi mojat maluk sin.  Poklon
Krasi

# 310
  • Мнения: 842
И двете си деца родих в Шейново и съм много доволна. Болницата е хубава, чистичка, ремонтирана, специалистите са добри, отношението е що-годе добро. На консултации ходих в Майчин дом и въобще не съм доволна, за това и не исках да раждам там. Струва ми се, че само некадърници са се събрали там или аз все на такива попадах.

# 311
  • Мнения: 2 524
Цитат
Според мен , по-важен е лекара , които ще води раждането..като комплекас от причини избирам М.Дом, защото -нямат никакви инфекции останали през годините (да не цитирам за стафилококите в някои болници), стаите са с 2 зорлем 3 легла, няма навалица от родилки, акушерките са адски внимателни, чистотата е на ниво , д-р.Пъневска и филипов (11-ти етаж- ендокринология и стерилитет ) са страхотни, предродилна зала е оборудвана идеално, а родилната зала е удобна-не с магарета а с едни много интересни изправени легла и дръжки отгоре....между всеки 2 стаи има отделно помещение където повиват бебетата и всяка майка го вижда без да се налага дори да става , защото тези стаички са с голяма витрина към стаята на майката , когато бебето е готово акушерката ги поставя в кошчето и го връща отново в стая през отвори под витрините , което не налага изнасяне на детето по коридорите....

Явно нещо си се пообъркала или впечатленията ти са само от 12-ия етаж на Майчин дом /там е следродилно отделение за жени, родили по нормален начин/. Другата страна на медала е 7-мия етаж/за жени, родили секцио/ , за който мога да кажа че е пълна мизерия - мърсотия, нелюбезни акушерки, бебетата се дават на всеки три часа  и едва ли не ти правят скандал ако не върнеш бебето в дадените ти 50 минути за кърмене.
За вътреболничните инфекции не ми се коментира. От собствен опит на родила в МД преди по-малко от месец ще ти напиша следното:
Детето ми бе лекувано с антибиотик за инфекция - каква не ми беше казано. В стаята ми имаше още една жена, чието дете беше подложено на антибиотично лечение заради инфекция.
В епикризата на детето ми пише : майчино - фетална инфекция. Какъв е изолирания микроорганизъм не се знае.  Родила съм секцио и е невъзможно по време на операцията, която е стерилна да съм заразила детето си , защото плодът не преминава през родовите пътища. В моята епикриза обаче, не се споменава нищо за никаква инфекция - аз съм изписана клинично здрава. Та остава единствения логичен вариант за заразяване с вътреболнична инфекция.   

Отделно на това навалица от родилки има за съжаление. Когато раждах аз, реанимацията беше пълна, та след секциото отново ме върнаха /и не само мен/ в предродилна зала докато се освободят места в реанимация. На 12-ия етаж беше също пълно и нормално родили жени бяха настанени на 7-ия етаж.
За любезността на акушерките нямам думи - гледат все едно, че си им изял десерта. За помощ при кърмене или други въпроси свързани с обгрижването на бебето - забрави.
Ако разбираш под "чистота на ниво" да те лазят хлебарки и гълъби да ти кацат по леглото, да се питаш аджеба кога тая санитарка ще влезе да удари един парцал на стаята или да изхвърли коша с превръзки от тоалетната, или пък ще дойде ли изобщо  топлата вода в банята /нея така и не я дочаках/, значи е супер чисто и спретнато.

Успех ти желая!

П.П. Ако се загледаш в снимката на подписа ми,  сигурно ще видиш нещо като парцал,  увито на ръката на сина ми - еми това е превръзка след взимане на кръв.

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 19:04 от storm76

# 312
  • Мнения: 179
Раждах преди 3м в Шейново,раждането мина добре въпреки нелюбезните акушерки,бях във ВИП -стая,дойдоха да измият пода след 2дни  Shocked бях там 3 дни,никой не дойде да ми отвори вратата да ме пита как съм,имаше само една акушерка,която сутрин крещеше по коридора "термометритеее",защо  ли при положение ,че никой не минаваше да попита какво показва!? За 3дни единствената визитация бе в деня на изписването,когато връхлетя някакъв лекар и каза без да ме погледне"ти си 3 ден,днес си тръгваш!" Аз се чувствах добре,но ако не бях!? Лекаря на когото платих изчезна веднага след раждането и се появи чак на 3 я ден за да си вземе парите! Никой нищо не ми обясни нито за детето,нито за мен самата-просто никой не дойде да ме види дали съм жива!!И за капак на всичко,след 3м се разбра ,че в мен има останала плацента!!! #Crazy Бременността и раждането там ми излязоха около 2000лв,сами преценете дали си заслужава ! Лично аз никога повече няма да ми стъпи кракът там! Нагли и безотговорни лекари,който толкова са се самозабравили,че смятат плащането за нещо задължително,а те ако благоволят ще ти обърнат внимание!При мен поне това не стана и сега като се замисля е имало Господ да ме пази,защото ако имах усложнения щях да си умра там! #2gunfire

# 313
  • Мнения: 2 332
Раждах преди 3м в Шейново,раждането мина добре ...

Въпреки че така започва разказа ти честно казано мисля, че мястото му е в "Черния списък" - особено ако можеш да кажеш и име на лекаря, да забрави плацента в теб, още повече че си плащаш...  Shocked Пожелавам ти всичко лошо да е вече зад гърба ти!  Hug

# 314
  • Мнения: 525
Посочих Втора градска б-ца. Преди няколко дни родих там и мога да споделя единствено хубави впечатления от целия персонал, без грам изключение..И , разбира се, искрени благодарности на д-р Станев, който ми е направил добър шев и се отнесе с внимание..

Общи условия

Активация на акаунт