Такса Дунав мост

  • 18 287
  • 16
  •   1
Отговори
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Здравейте, предстои ми пътуване с кола до Букурещ. Може ли някой, който скоро е минавал с кола по Дунав мост да сподели колко е таксата на моста в двете посоки и в каква валута трябва да се плати. Също така колко е седмичната винетка в Румъния и от къде сте си я закупили?

Какво друго ми трябва?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 11 360
Таксата е 2 Евро или 4 лв. при влизане в Румъния и 3 Евро или 13 Леи на излизане.
Може да се плати само във валутите, които съм посочила на съответните пунктове.

Седмичната винетка /най-малката/ е равностойността на 3 Евро - около 13 леи. И се купува само в леи. може да си я купиш на първата бензиностанцията след митницата.

Леи в Русе има бол по чейндж бюрата или си купи от банка.

В Букурещ паркирай само на обозначени места, защото ще ти вдигнат колата докато се обърнеш и е много скъп паека после.

Питай ако има друго Simple Smile

# 2
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Ние сме на семинар в хотел, така че за паркирането няма да е проблем сигурно. Благодаря ти много!!!!!! Ако се сетя ще питам още  Laughing

# 3
  • Русе
  • Мнения: 129
Такса Дунав мост за леки коли:
  - в посока България-Румъния - 4 лева/2 евро
  - в посока Румъния-България - 13 RON/3 евро
Седмична винетка за лек автомобил - 14 RON

Румънски винетки онлайн:

https://www.roviniete.ro/

Последна редакция: пн, 25 яну 2016, 21:52 от nikoleta68

# 4
  • Мнения: 11 360
Питайте обезателно в хотела дали има паркинг.

Има и друг вариант - в Русе всяко второ такси ходи до Букурещ. Стигате до Русе, паркирате си колата някъде и вземате такси. Цената е 70-80 лв. /вътре са вкл. такса мост и винетки/. Оставят ви там и после идват да ви вземат. Ако сте 3-4 човека /от Русе до Букурещ е 50 мин. и колкото там въртите в града/ и си разделите парите няма да е много скъпо.  Peace

# 5
  • Мнения: 11 360
Такса Дунав мост за леки коли:
  - в посока България-Румъния - 4 лева/2 евро
  - в посока Румъния-България - 13 леи/6 евро
Седмична винетка за лек автомобил - 14 леи

Румънски винетки онлайн:

https://www.roviniete.ro/

Не, тези цени бяха преди една година. Пътувах миналата седмица и съм 100% убедена какво написах.
6 Евро = 27 Леи

# 6
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Благодаря ви! Ние ще сме 3 дни там и е по-удобно с колата направо  bouquet

# 7
  • Мнения: 11 360
Благодаря ви! Ние ще сме 3 дни там и е по-удобно с колата направо  bouquet

А дано малко да отпусне тая зима, че е чудо ако падне пак сняг. В Русе пътищата са просто ужасно заледени.

# 8
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Надявам се този уикенд да не са  Confused

# 9
  • Русе
  • Мнения: 129
Не, тези цени бяха преди една година. Пътувах миналата седмица и съм 100% убедена какво написах.
6 Евро = 27 Леи

Ох, моя грешка  Peace. Връщам се да се поправя.... bouquet

# 10
  • Мнения: 8
Не, тези цени бяха преди една година. Пътувах миналата седмица и съм 100% убедена какво написах.
6 Евро = 27 Леи

Ох, моя грешка  Peace. Връщам се да се поправя.... bouquet

Здравейте.
ПРеди няколко седмици пътувах до Букурещ и ми взеха 2 евро на отиване и 3 евро на връщане такси на Дунав мост, винетка седмична 3 евро.
Преди 2 дни отново ми се наложи да пътувам по същия маршрут и на връщане ме таксуваха 6 евро или 26 лей....много странно, питах на гишето от кога цените са двойни на влизане в Бг, не можаха да ми отговорят....

# 11
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Забравила съм да пиша- аз ходих края на Януари, на отиване на нашите платихме 4 лв, на връщане платихме 14 леи ( винетката беше 15 леи) ---- може и обратното да е било, помня , че едното беше 14 леи, а другото 15

# 12
  • Мнения: 150
Момичета, предстои ми разходка до Букурещ.
За първи път ще минаваме границата. Моля да ме насочите дали не изпускам нещо:
Лични документи  - лични карти - моята и на мъжа ми, международен паспорт на сина ни (4г.)
Акт за раждане на детето, тъй като с баща му нямаме брак и аз съм с различна от тяхната фамилия.
За автомобила - голям и малък талон, зелена карта.
След влизане в Румъния - закупуване на местна винетка.
Заплащаме такса за преминаване по моста.
Ще си обменя парички, за да имам леи още като влезем в Румъния

Има ли нещо, което пропускам?

# 13
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Не и само направо след мост сте в Букурещ

# 14
  • Мнения: 11 360
Винетка се взема на първата бензиностанция след моста /13 леи за 1 седмица/.
Пари не обръщай в близост до моста, а в града.

Общи условия

Активация на акаунт