Професионални серии за коса - тема 98

  • 67 067
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 359
Момичета здравейте, чета от доста време, и последната стъпка преди да стъпя в магазина е, да се допитам до по-опитните от мен.  Embarassed Смятам да инвестирам на този етап в шампоан, балсам или маска, и задължително продукт за термична защита, но ми е трудно да се ориентирам измежду всички имена и марки, за които прочетох.  newsm78 Не съм използвала професионални серии досега. Косата ми е тънка и на втория ден след измиването вече е мазна в корените, но омазняването е само там, а не по дължината. Това, заедно с бавния растеж са основните проблеми. Преди месец се реших и за пръв път се боядисах. Слава Богу, няма поражения. Не се къса, не цъфти, но просто няма плътност защото е тънка. Досега прочетох за шампоана на Kerastase за мазни корени и сухи краща. Може ли някой да сподели дали има впечатления от него? Много ще съм благодарна и ако някой със сходна на моята коса ми препоръча подходяща маска или балсам и продукт за термична защита. Извинявайте за дългия пост..  Embarassed Благодарности!  Hug

# 91
  • Мнения: 3 698
tyzarka , може ли да опишеш аромат, консистенция, ефект от това http://www.lookfantastic.com/wella-sp-liquid-hair-100ml/10955091.html ? Случайно да си ползвала и серумчето против косопад, което е в подобно шишенце? Имат ли общо като аромат? Извинявай, че те затрупах с въпроси  Hug

# 92
  • Мнения: 3 248
Бела, сега ти виждам въпроса. Фрея ти го е показала шампоана. На мен ми хареса. Но нещо трудно се намира и не съм го взимала скоро. Всеки случай намерих достоен заместник в Алтерна бамбук анти-фриз. Преди време скочих срещу мен, че няма как това да е възможно, но малко по-късно се появиха мнения, че всъщност шампоанът е доста измиващ и т.н. Затова според мен и той добре подготвя косата за млечната терапия. А и резултатът е сходен.

Фрея, намерих това:

Цитат
И да споделя за Сатин Ойл. Признавам, подходих с известни резерви, но като цяло ми харесва и ще си ползвам серията с кеф, макар да не е атомната бомба. Отразява ми се точно така, както и Олео Релакс. От едно измиване всеки отделен косъм е добре хидратиран и бляскав. Няма сухота. Единственото, което не ми харесва е, че отново липсва тази тежина в последните 15тина сантиметра, а и самите кичури не са перфектно подредени. Ще пробвам да сложа един Еластисайзер преди това на следващото миене, да видим как ще бъде така.  Flutter

Само допълвам, че последните две измивания серията ме прави извънредно рошава.

И отделно за олиото: Страхотно! Отлично подхранва, приглажда, дава блясък.  Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 3 413
Момичета, коя четка на Ровента хвалите?

# 94
  • Мнения: 483
Благодаря за новата тема, Фрея! bouquet bouquet Красива и уютна, винаги привлекателна и на ниво! Peace

Съжалявам, че веднъж ме помоли за нещо, а аз се забавих, но поради куп причини не бях влизала в любимата темичка.  Не мисля, че моят пост е бил за първа страница, защото все пиша през телефона и съкращавам. За съжаление по същата причина не го намирам и май ще се окаже, че съм писала за лилавите Секси Хеър в няколко постове. Така ли иначе, след доста повече ползвания мога да кажа, че серията /ползвам шампоан и маска/ е уникална като ударна хидратация. Моментално разплита дори при много суха коса и неутрализира действието от прекаляване или непонасяне към момента на протеини. Водещото място на кокосовото масло /което за съжаление рядко намираме в продукти/, веднага си казва думата. Косата се усеща гъвкава, плътна, витална и блестяща, много жива и жилава. Шампоанът не заплита при много, много суха коса, чувствителна по този въпрос, а маската е силна и бързо действаща като хидратация.  Тя обаче трябва да се изплакне много добре, в противен случай може да се получи матиране на косъма и липса на блясък. За съжаление в случаите на фини коси, които не са увредени и не толкова сухи, може да се получи утежняване от серията. Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 1 956
Вече извън анкетата, влизам да споделя впечатления от шампоана и маската на Лакме против косопад.
Шампоанът е със сулфати, гъст, перлен на цвят, измива отлично с едно нанасяне. Маската е с нормална гъстота, но имайки се пред вид, че се нанася и на скалпа, отива доста количество за дълги коси.
Измих косата с шампоана, после подсуших с кърпа и нанесох обилно маската. Ичаках 10 мин и я отмих. Отми се по-трудно от обикновените маски. После суших със сушуар. Косат аизсъхна по-бавно. И някак си докато беше влажна чувствах, че нещо от косата ми лепне по кожата на ръцете ми. Косата стана плътна, косъмът твърд като от протеинови продукти. МАлко ме позасърбя зкалпът обаче. И освен това блясъкът е намален. НЕ съм сигурна, че ще влияят на косопада. И не съм сигурна, че са задължителни, ако човек реши д аползва ампулите против косопад. Които ампули междувпрочем, на мен са ми спирали косопада в рамките на седмица...

# 96
  • Варна
  • Мнения: 456
tyzarka , може ли да опишеш аромат, консистенция, ефект от това http://www.lookfantastic.com/wella-sp-liquid-hair-100ml/10955091.html ? Случайно да си ползвала и серумчето против косопад, което е в подобно шишенце? Имат ли общо като аромат? Извинявай, че те затрупах с въпроси  Hug

Не съм ползвала серума против косопад.
За Ликуида,не мога да опиша аромата,мирише ми приятно на Вела  Laughing
Фрея каза,че усеща спиртна нотка,аз не.Бутилка с пипета,бяла рядка течност като вода,не е мазно.Ползва се след шампоана от Рипеър серията.След измиване косата се разделя на 5 сектора и се слага по една пипета на сектор.Суши се със сешоар и се плакне(може и да не се плакне).Аз минавам с ултрасоника и после суша.Ефектът е невероятен.Косата става плътна,мека,но жилава,жива,лъскава като коприна.Няма никакви следи от третиране,сухота,фризита.С всеки път ефекта е по-добър,усеща се по-тежка и здрава косата.Когато си правих терапията за пръв път замина по една пипета на сектор.Всичко поглъщаше косата и не отмивах.Сега половин пипета ми е много,отмивам и резултатите са все по-добри.

# 97
  • Мнения: 3 698
Ами...дано Фрея опише аромата  Simple Smile. Аз имам противокосопадното, то е в същото шишенце, неудобна ми е пипетата, но действам с тази на Инициалист. В аромата на моето има спиртна нотка в началото, но бързо изчезва и остава лек, флорален, парфюмен и нежен аромат, чудех се такъв ли е и при това...
Иначе звучи супер.
BBeLLa , олио шампоанът доскоро го имаше в Бюти Бей, в момента е изчезнал. Може да се купи от фриз.салон, той е предназначен за МШ терапията и няма аналог и заместител, просто е много различен. Буквално все едно си изсипваш олио на главата  Grinning . Аз имам още малко и от него и от терапията, заедно са страхотни.
Имам и анти фриз бамбуковият шампоан, като му дойде ред, ще ми е интересно дали ще усетя прилика.
Момичета, коя четка на Ровента хвалите?
Тази http://www.emag.bg/elektricheska-chetka-za-kosa-rowenta-v-rtjasc … f34f224ab6e9f67fa

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 20:54 от setony

# 98
  • Мнения: 3 413
Аууу  Shocked Shocked Как се изправяте с тез синтетични косми на четката?? Имах преди време четка, със същите косми, не се въртеше, беше само 400 вата и я шитнах. Но, въпреки че беше слаба, тея косми много скубеха. Няма ли четка с метални, завършващи с "бобчета" ?

# 99
  • Мнения: 1 670
Тази не скубе, нито веднъж не ме е оскубала, а я ползвам често  Peace
Много сполучлива четка за мен.

# 100
  • Мнения: 3 698
Прекрасно се справям и изправям, 1000 вата е, не скубе и е направена както трябва, бързо се свиква и чудесно оформя, след като има толкова доволни...Аз харесвам синтетичните, защото се извиват и за мен са по-щадящи, металните все си мисля, че ще накъсат при въртене и изобщо нямам представа удачно ли е и съществува ли въртяща се четка с метални.

# 101
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Кристалин, ползвала съм го този шампоан на Керадтаз но не видях особен ефект от към редуциране на омазняването. При мен по скоро ефект има от леки балансирани серии, които не изшуват скалпа като бамбуците на алтерна и Кюн со пюр. Омазняването на скалпа се получава от изсушаване, а някои продукти за коса особено допринасят за това, такива са и тези замазка коса и за това обикновено няма ефект от тях.

# 102
  • Мнения: 247
Freq  Hug

По въпросите:
1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?
Цъфтежа само с ножица. Нямам много цъфтежи, за сметка на това експлозиите са доста.

2.Кой продукт/серия ще си купите отново?
Аргановото олио на Наши, Л2, маската и ампулите интегрити на МШ.

3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 Последните продукти, които си закупих, са точно на МШ - ДПШ, маска и ампули интегрити. Вече дори ги пробвах, първо сложих маска с масла, на следващия ден измих с ДПШ, после ампула, накрая маската - страхотни са, косата ми стана по-плътна, лъскава, тежка, но и доста се поизправи и въпреки, че хич не се харесвам с права коса, сега стоеше добре, с обем.
Имам също сметаната, хубав продукт, но само тя не ми е достатъчна за финиш.


Момичета, ампулите втриват ли се в скалпа, или се нанасят само по дължините?

# 103
  • София
  • Мнения: 10 309

Момичета, ампулите втриват ли се в скалпа, или се нанасят само по дължините?

Кои ампули има за скалп, дължини или и за двете.

Milkshake Milk Shake Integrity ампулите доколкото знам са за дължини.

# 104
  • Мнения: X
За новата ми любов, Сетони усетила си правилно накъде бия Grinning поръчвай! Благодаря много на Тузарка, която писа за този вълшебен продукт!  Hug

Става въпрос за Liquid Hair на Wella SP
"Течна коса", "Коса в бутилка", както и да се преведе все ще е вярно, съдейки по ефекта му  Simple Smile



Наречен е Молекулярен реконструктор за коса, заради специална формула (възстановяване, предпазване, хидратиране; RPN (Repair, Protect, Nourish)) , разработена от Вела с ниско молекулярно тегло, улесняващо проникването на веществата и заключването им в косъма. Съдържа незаменими аминокиселини (които са част от кератиновите връзки в косъма), хидролизиран кератин и заедно с повърхностно активните вещества, се грижи за косата както вътрешно, така и външно. Тоест реконструиране и кондициониране в едно. Общо взето всичко в един продукт и точно заради това бях скептична първоначално  Grinning

Снощи пробвах това чудо за първи път. Комбинирах го с шампоан Рипеър пак на Вела СП, този. Трябва да отбележа, че шампоанът е разкошен! Супер нежен (не знам защо очаквах да е агресивен в най-лошият случай), прави косата мека, гладка и плътна, а в същото време е протеинов. Просто директно се нареди в класацията любими протеинови шампоани. Даже ме доядя, че толкова дълго време отбягвах да си го купя, въпреки че винаги ме е теглило нещо към СП сериите на Вела. Не трябваше да слушам отзивите преди в темата, а да се доверя на вътрешното си усещане  Twisted Evil Та шампоанът изми нежно и подготви косата за терапията.

Продуктът е течен, бял като мляко, на мен ми мирише на спирт леко, но само в началото. После си става с типичния аромат на Вела, както и Тузарка го усеща. И както е описала го ползвах. Попих първо добре косата с кърпа, косъмът беше много мекичък и приятен след шампоана  Crazy , разделих на 5 сектора и започнах да капя с пипетата доста щедри количества на всеки подред. Не мерих точно по една пипета, гледах да има  Grinning и равномерно 5см надолу от корените до краищата. Още докато попива в косъма, течността го прави като гумен, но в добрия смисъл на думата. Гъвкав, гладък и напоен. Разресвах без проблеми с гребена всеки сектор. Изсуших със сешоара и това беше трудоемката част, защото четох, че се суши за около 5мин, а моята коса си беше мокра след толкова и удължих времето на 10. Усетих косата съвсем леко отежнена. Казват, че може да не се изплаква, но при мен нямаше как. Може би съм слагала прекалено голямо количество и съм склонна да вярвам, че това беше проблема.
При отмиването косата се хлъзгаше в ръцете ми, супер гладка, плътна и тежка, като течно стъкло  Crazy

След като попих водата, пръснах малко Л2 и съвсем малко термозащита Нектар. Косата още мокра беше супер нежна и мека на пипане. Обдухах малко и сложих две помпички Вела Лукс за разкош и доизсуших, но не напълно, краищата останаха влажни. Още тогава обаче си пролича моменталния ефект от терапията. Косата беше жива и мека каквато отдавна не е била. Да го кажа така - косата изглеждаше все едно не е боядисвана никога и не е тормозена по никакъв начин  Heart Eyes
На следващия ден се събудих с приказка на главата си... Всичко, което съм искала за косата си, го получих от един единствен продукт. Подписвам се под всяко определение от Тузарка - "Ефектът е невероятен.Косата става плътна,мека,но жилава,жива,лъскава като коприна.Няма никакви следи от третиране,сухота,фризита." И най-странното косата ми стана еднаква от корена до върха, нещо което до сега нито един продукт не е успял да постигне. Дължините, като изрусявани и изтощени винаги са били различни от косата над ушите, която мога да кажа, че е здрава. Но това нещо изравни цялото и състояние и както вече казах направи я такава, все едно никога не е била третирана. Това само от първото ползване, не ми се мисли какво ще се случи при следващите  Laughing

Пише, че издържа до 5 измивания, или да се използва веднъж месечно до подобряване на състоянието на косата. Подходящ е за изтормозени, третирани коси, но може да се ползва и от тънки/фини, защото формулата е много лека и не би трябвало да отежнява. Ще видя как ще се държи при мен в дългосрочен план, дано да не се разочаровам в бъдеще  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт