Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? 2

  • 81 251
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Момичета, много ви благодаря за комплиментите!  Hug
Аз просто снимам, а като ви чета съм убедена, че ако и вие го правите, същото ще казвам и аз.
Така или иначе, много добре ми звучат кутите ви!  Hug

Ето и цялата ни посуда, която употребяваме (според нуждата, а и естетиката понякога), ако може да е от полза за mmmmm и изобщо начинаещите в това начинание.   Crazy

      клик

# 511
  • Мнения: 47 990
И нашите кутии са подобни, най-голям проблем ми е чантата обаче
Оказа се, че този тип е най-удобна
Скрит текст:
Игнорирайте картинката, формата е важна
Отдолу кутията с обяд, а отгоре всички доп. неща( които при нас са доста) Много удобно и нищо не мърда Simple Smile

# 512
  • Мнения: 408
Момичета, много ви благодаря за комплиментите!  Hug
Аз просто снимам, а като ви чета съм убедена, че ако и вие го правите, същото ще казвам и аз.
Така или иначе, много добре ми звучат кутите ви!  Hug

Ето и цялата ни посуда, която употребяваме (според нуждата, а и естетиката понякога), ако може да е от полза за mmmmm и изобщо начинаещите в това начинание.   Crazy

      клик



Много благодаря Simple Smile
Всичко ми е от огромна помощ! Особено за термосите, не се бях сещала.
А тези зелените кутии с 3-те секции, смесва ли се храната вътре и предпазват ли от протичане? Или е само за по-сухи неща, като плодове и зеленчуци?

# 513
  • София
  • Мнения: 587
Сиската_ този термос не е ли висок и тесен, как точно го ползвате за супи?

http://www.pakostnik.com/bg/kontejner-za-hrana-350-ml-reer

Ние ползваме този. Има широко гърло и супер за течна храна (и не само)

# 514
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Хепи, такава имаме,  ползвах я, докато пращах само сутрешна междинна закуска. Не е изолирана, затова я оставихме. Но пък и нашата не би събрала кутиите с обяда.
Скрит текст:

... А тези зелените кутии с 3-те секции, смесва ли се храната вътре и предпазват ли от протичане? Или е само за по-сухи неща, като плодове и зеленчуци?
Ако кутията стои на дъното си, не настрани - може и не съвсем сухи. Непропускливи са, но ако не е на дъното си се смесва храната от отделенията.

Нашата чаничка е тази и всичко си стои на дъното - много, ама много съм доволна.

клик

# 515
  • Мнения: X
Чак сега успявам да се включа:
Днес сме на два печени сандвича със сирене, яйце и кашкавал.
Нарязана краставичка, морков.
Две парчета домашен кекс. (Вчера една нейна дружка поискала от нейния кекс и нашата скръндза не й дала, затова днес сложих две огромни парчета и наредих да почерпи желаещите)
За утре съм планирала шницели от кайма с картофена салата. Ще гледам да снимам кутията като я наглася сутринта  Peace

# 516
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Разсмя ме, Врабчо...  Laughing
Моята черпи... едни два - пъти,  или един - двама човека... и после се стисва, гладна няма да се остави, я.  Laughing  Харесва ѝ да зарибява децата. Току ми рапортува, как някой си носел нещо, което видял или опитал при нея.  Grinning

# 517
  • Мнения: X
Да, това зарибяване е може би най-голямата полза. После се връщат у дома и карат майките си да им направят нещо здравословно  Peace

# 518
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Абсолютно съгласна съм с Врабчо. Peace

Сиската_, колко време задържа топла храната вашия термос?

# 519
  • Мнения: 47 990
И моето дете зарибява, лошото е че самите майки ми се оплакват как "нямали време,", нищо че детето искало домашна храна   Rolling Eyes

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
... колко време задържа топла храната вашия термос?
За статистиката - нашият от 7.00 до 12.30ч. задържа абсолотно същото предполагам или съвсем малко изстинало. В началото на два пъти ми се оплака детето, че е горещо яденето, та се научих да не слагам мноого топло. Simple Smile  Много съм доволна от термоса! Simple Smile

# 521
  • София
  • Мнения: 587
Абсолютно съгласна съм с Врабчо. Peace

Сиската_, колко време задържа топла храната вашия термос?



Слагам горещата супа в 6.30 и малката понякога ми се оплаква, че е гореща за обяд в 12.40. Мъжът ми ползва същия термос и също казва, че е доста топла. Моето дете изстинали супи не яде и е доволна от термоса... За класа съм купила поне 10 от този вид и децата гледат едно от друго какви супи ядът...

# 522
  • София
  • Мнения: 12 232
Сиската_ този термос не е ли висок и тесен, как точно го ползвате за супи?

http://www.pakostnik.com/bg/kontejner-za-hrana-350-ml-reer

Ние ползваме този. Има широко гърло и супер за течна храна (и не само)
Имаш ли представа дали капака е BPA фри и при твоят, както при този на Морена, защото се колебая с кой от двата да започна, но твоят е една идея по-евтин принципно.
На Морена - http://www.baby.bg/nuvita-1471-konteyner-za-hrana-350-ml.html

Какви супи предпочитат вашите деца? Моите напоследък почти не мога да ги накарам да ядат каквато и да е супа....

# 523
  • София
  • Мнения: 587
Според информацията тук няма http://www.babytown.bg/konteiner-za-hrana-reer

# 524
  • Мнения: X

Какви супи предпочитат вашите деца? Моите напоследък почти не мога да ги накарам да ядат каквато и да е супа....

Айла, моите ядат най-вече супа топчета, доматена супа с фиде и зеленчукова супа със застройка  (но само с картофи, моркови и най-много и грах да сложа, иначе все ме питат какво има вътре и не ядат).

Крем супи също хапват, но са консервативни и ме следят да не сложа нещо по-различно от картоф, морков или грах. Дребният хапва и от броколи, но след като кака му не ще да близне, се принуждавам да не правя такава.

Общи условия

Активация на акаунт