Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? 2

  • 81 279
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 408
При нас супите са на голяма почит. Детето много се зарадва, че ще може да си носи и в у-ще Simple Smile
Крем супи - всякакви: картофи и моркови, с тиква, с броколи, с каквото се сетите(нали е смачкано и не се вижда)  Laughing
Много обичат спанак, коприва, киселец и подобни зеленийки;
Пилешка, топчета, телешко варено, зеленчукова (и при нас се ядат само моркови, картофи, царевица и грах) боб, леща...
Големият даже яде шкембе, когато баща му си поръча в заведение  Shocked
Иначе към зеленчуци, големият е мн. придирчив. Яде само моркови, картофи, царевица и грах.
Малкият не подбира Simple Smile

# 526
  • София
  • Мнения: 587
Аз слагам: Пилешка супа, крем супа тиквички и броколи, пиле фрикасе, мусака, леща, супа топчета.

# 527
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Аз взех нашия (термоса де), повече ми допадна за момиченце.  Simple Smile
Айла, ако взимаш за близначките и искаш да си гираличават, има го и в жълто, в емаг. А може и само със стикер да си ги различават... Simple Smile  
На моята са с името ѝ например.


...Какви супи предпочитат вашите деца?
То си е до дете/човек/вкус, ама за идеята... Simple Smile  
Моята няма неща (броят се на едната ръка такива които не иска)/супи, които да не яде.
Спаначена (разбира се  Wink)/копривена/лападова, пилешка, топчета, телешко варено, доматена, гъбена, зеленчукова, картофена (картофи - намачкани, не пасирани, сирене и масло - любима у нас), курбан чорба, боб чорба,  борш (или по-скоро зелева супа и нас Wink ), крем супи...

# 528
  • Мнения: 5 380
Ние днес сме на запечени филийки със сирене яйце и кашкавал. краставичка за салатка и парченца ананас за десерт. По повод "зарибяването" на други деца - задължително слагам повечко храна - децата умират да ядат от кутиите на моите. Няколко пъти съм давала рецепти - за солен кекс, за пилешки хапки. А веднъж... за баница. И определено  доста майки не си правят труда да приготвят домашна храна, въпреки че на децата им харесва.

# 529
  • София
  • Мнения: 12 248
Много благодаря за отговорите и насоките на всички.  Hug
Честно казано и мен ме натоварва много това приготвяне на храна, но децата категорично отказват да ядат в стола. Малката тази година беше на стол, но догодина предполагам и тя ще се присъедини към каките.
Вчера например бяхме до късно навън, прибрах се и нещо не се чувствах добре, съответно се наложи сутринта да ставам в шест часа да приготвям хапване, обикалях и кварталните магазини за краставица и ябълка...
Имам и друг въпрос, по-големите дечица помагат ли ви при приготвянето на храната за училище? Една позната майка  спомена, че дъщеря и си приготвя сандвичите вечерта и ги прибират в хладилника и аз също обмислям да започна по-активно да ги включвам.

# 530
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Моята би помагала с удоволствие, ако не беше царица на мотлите, та няма време съответно.  Crazy
Иначе е много по готвенето.  Grinning
Слага си закуската
Скрит текст:
нищо сложно - ако е попара, помага си от вечерта като си слага масло, надробява сухара, сутринта дроби сирене и залива с мляко или чай;  гранола или мюсли с кис. мляко;  ако има нещо правено - баница, козунак, кекс, др. с прясно или кис. мляко; корн флейкс; чия накисваме от вчерта в мляко, нарязвам ѝ плодове - тя си ги забърква сутинта
сама и закусва, аз докато приготвям училщната храна.

# 531
  • Мнения: 48 023
Моят категорично не ще да носи супи и течни неща, яде си ги вечер. Също така н слагам нищо топло, обратното- доста често слагам храната с охладител или от хладилника. Но предполагам е и въпрос на вкус.
Не помага с нищо по яденето, но пък кака му доста готви, сега меси козунаци у дома  Mr. Green Та не се оплаквам  Simple Smile

# 532
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
..но пък кака му ... сега меси козунаци у дома  Mr. Green Та не се оплаквам  Simple Smile
Браво на момичето!  Hug

Като стана дума... ако има и други деца меркалийчета за козунакоправене, споделям за кураж опита на моята щерка.  Grinning

Скрит текст:
Това е последния ѝ козунак от миналата седмица - абсолютно сама се оправя - мери си продуктите с везната, следва си рецептата и

така... и сама плете, и пече, и снима.    

Ето и авторската рецепта.   Laughing    
 

# 533
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Морена, какво е това твойто дете, няма на кого да се метне. Simple Smile Страхотно се е справило. Нз колко е голямо, ама аз на приблизително неговата възраст (залагам на 12  Laughing) можех само яйца да сваря, да стопля ядене и да си намажа филия.  Embarassed

Тази ли е твоята рецепта за влажния козунак, която ми беше пратила по-рано в една твоя тема? Че може би в петък или събота ще замеся и този път мисля да пробвам твоя рецепта.  Peace

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Криси, благодаря!  Embarassed
На 8г е щерката.  
А
Скрит текст:
козунак не помня кой съм ти предлагала - харесай/избери си нещо от моите - http://morrennaa.blogspot.bg/search/label/%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D1% … D0%BD%D0%B0%D0%BA
Аз си харесвам всичките варианти. Simple Smile
Ела и в козуначената тема!  Hug

# 535
  • addicted
  • Мнения: 1 083

Какви супи предпочитат вашите деца? Моите напоследък почти не мога да ги накарам да ядат каквато и да е супа....

Айла, моите ядат най-вече супа топчета, доматена супа с фиде и зеленчукова супа със застройка  (но само с картофи, моркови и най-много и грах да сложа, иначе все ме питат какво има вътре и не ядат).

Крем супи също хапват, но са консервативни и ме следят да не сложа нещо по-различно от картоф, морков или грах. Дребният хапва и от броколи, но след като кака му не ще да близне, се принуждавам да не правя такава.

Идентична ситуация при моята дъщеря, дори грах не винаги минава. В допълнение на това, че не хапва никакво месо ако не е под форма на кайма, готвенето за нея е като китайско мъчение. Специализирам приготвяне на паста и яйца по 59684 начина и разчитам на интересни идейки от тук понякога. Ето в момента ми напомнихте да опитам доматена супа.

# 536
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
На 8  Shocked Shocked Shocked? То май трябва в мастършеф да ходи това дете...
Засрамих се... Тогава само кекс ми даваше майка ми да бъркам, като съставките ги слагаше тя  Embarassed, нямаше везнички.

В козуначената тема сигурно сте само майсторки, аз там нямам място, освен да чета, само хлябове правя, те ми се получават, и плетки, и разни форми. Но козунаците...  Sad

И за да съм по темата:
- закуска: ябълка
- обяд: телешки хапки, вегетарианско тай къри, домат, 3 кисели краставички (от всичките буквално по една с.л. имах изостанала и ги доядох днес), хлебче

# 537
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
В козуначената тема сигурно сте само майсторки, аз там нямам място, освен да чета...
 

Скрит текст:
Тц, категорично не. Има майстори, за да отговарят/помагат на начинаещите/питащите.  Hug

А ето я в действие щерката (на снимките е на 7г.) с козуначено тесто точно  

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 15:38 от Morena

# 538
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Морена, Сиска, благодаря ви за споделеното за термосите! Hug Окончателно ме убедихте и направо ще поръчам малко по-късно днес.

Що се отнася до супите - мисля, че освен шкембе чорба, всякакви други яде. Имаше един период,в който побутваше чушките и пащърнака в супата, но вече и тях си ги изяжда. Естествено, има си любими - пилешка, рибена и телешко варено, но никога не отказва и другите.

Що се отнася до помощ в приготвянето на храната - определено гледам да я включа в процеса - прави си сандвичи, няколко пъти си готви паелята почти сама, с минимална помощ от мен, обожава да меси, да бърка сладкиши, така че в приготвянето на храната участва доста активно. А и твърди, че така после като я яде, й е още по-вкусно Mr. Green

О, ще се пробват рецепти за козунак! Тъкмо утре детето си идва от зелено училище и ще има с какво да се забавляваме, освен с боядисване на яйца.

Браво на детето, Морена! bouquet

# 539
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Добро утро!  Grinning

Днес:
Снак - ягоди
Обяд - печени бухтички със зеленчуци и дресинг - дом. кис. мляко, лайм и магданоз; краставички и черита
Снак - зърнено блокче с ягоди, червени боровинки и бял шоколад; онова невзрачно изглеждащото  Wink - домашно сушени ябълки и сурови бадеми



Бабъл, пак заповядай!  И благодаря за поздравлението!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт