Студенти в UK- 6

  • 113 178
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 752
GP то ви може да го направи без проблем  Peace изискава се лице с печат ..не е необходимо да е нотариус
Нотариусите не слагат заверка на копие на документ за самоличност.
Извинявайте, а нещо трябва ли да пише например "вярно с оригинала" на английски или нещо такова? Само подпис и печат ли? Thinking

# 46
  • Мнения: 899
Нашето копие на лична карта беше заверено от личен лекар, само подпис и печат. Нещо обаче не ни го харесаха, защото поискаха от сина ми да изпрати оригинален документ за самоличност. Изпрати си международния паспорт, след няколко дни му го върнаха.

# 47
  • Мнения: 642
GP то ви може да го направи без проблем  Peace изискава се лице с печат ..не е необходимо да е нотариус
Нотариусите не слагат заверка на копие на документ за самоличност.
Извинявайте, а нещо трябва ли да пише например "вярно с оригинала" на английски или нещо такова? Само подпис и печат ли? Thinking
Нямам спомен, минаха 2 години. Ще питам дъщеря ми и ще ти кажа малко по-късно какво точно са писали. При нея заверката е направи зам. директорката на училището. Тя е учителка по англ. език.

# 48
  • Мнения: 12
Здравейте момичета,
Чета ви и започвам да се притеснявам.Някои вече пускат документи за заем други за общежития?! Споделих,че сина ми кандидатства журналистика.Получихме отговор от 4 университета.Салфорд поискаха да направи 2 видеа и есе.Изпратихме ги февруари месец и още нямаме отговор.Има ли срок ,в който да ни отговорят,защото после трябва да избираме два от петте унита,пак да чакаме и т. н. ?Страхувам се,да не пропуснем сроковете за нещо. newsm78

# 49
  • Мнения: 65
Извинявайте, а нещо трябва ли да пише например "вярно с оригинала" на английски или нещо такова? Само подпис и печат ли? Thinking

Заедно с основния формуляр за заем се праща и тази бланка за заверяващия - http://media.slc.co.uk/sfe/1617/eu/eu_certifier_checklist_form_1617_d.pdf . В нея пише, че копието трябва да бъде подпечатано, подписано и да има дата.

Здравейте момичета,
Чета ви и започвам да се притеснявам.Някои вече пускат документи за заем други за общежития?! Споделих,че сина ми кандидатства журналистика.Получихме отговор от 4 университета.Салфорд поискаха да направи 2 видеа и есе.Изпратихме ги февруари месец и още нямаме отговор.Има ли срок ,в който да ни отговорят,защото после трябва да избираме два от петте унита,пак да чакаме и т. н. ?Страхувам се,да не пропуснем сроковете за нещо. newsm78

Ако сте кандидатствали преди 31 януари, срокът да ви отговорят е 5 май. В случай, че до 5 май не получите отговор, ще получите служебно unsuccessful. Ако Салфорд така или иначе не е един от университетите, които са ви сред първите два избора, по-добре го откажете от ваша страна и си действате по останалото, макар че и да изчакате до 5 май няма кои срокове да изпуснете, освен ако общежитията не са на принципа "кой превари, той завари".

# 50
  • UK
  • Мнения: 205
Здравейте момичета,
Чета ви и започвам да се притеснявам.Някои вече пускат документи за заем други за общежития?! Споделих,че сина ми кандидатства журналистика.Получихме отговор от 4 университета.Салфорд поискаха да направи 2 видеа и есе.Изпратихме ги февруари месец и още нямаме отговор.Има ли срок ,в който да ни отговорят,защото после трябва да избираме два от петте унита,пак да чакаме и т. н. ?Страхувам се,да не пропуснем сроковете за нещо. newsm78

За общежитията има срокове, трябва да се провери на сайтовете на университетите каква е процедурата или да им се пише на тях директно. Някои позволяват да се кандидатства и без избран Firm/Insurance.

За заема крайния срок, по спомен, е девет месеца след започването на курса, така че за там не би трябвало да имате притеснения.

Аз уча специалност подобна на журналистика и се занимавам с журналистика от две години също, ако сина ти има някакви въпроси ми пишете на лично Simple Smile

# 51
  • Мнения: 12
Здравейте отново-благодаря ви за бързите отговори. bouquetМай ще си почакаме до 5 май,за да видим отговора на Салфорд.Успокоихте ме,че няма да изпуснем нищо ,така че -се въоръжаваме с търпение  Tired Успех на всички! Grinning

Последна редакция: чт, 14 апр 2016, 00:45 от dazzy007

# 52
  • Мнения: 5
Здравейте,
Относно документите за кандидатстване за студентски заем, искам да попитам необходимо ли е заверено копие от личната карта, ако се изпрати оригиналния документ - напр . международният паспорт. Някой кандидатствал ли е така? Имал ли е някакви проблеми?

# 53
  • Мнения: 72
.

Последна редакция: сб, 16 апр 2016, 19:06 от abercrombie

# 54
  • Мнения: 465
Здравейте,мили майки!Много полезна,изчерпателна информация се обединили в темите си.Извинявам се предварително,че се намесвам(може би не е правилното място),но се опитвам да намеря информация за следната ситуация.Детето на мои приятели има академични затруднения в Уелс,(2 ра година )и нещата вървят към прекъсване на обучението. Опитвам се да намеря повече информация за подобна ситуация-какво да направят,каква е процедурата,последствията,Да помогна доколкото мога.Случва се за съжаление...
Ще се радвам и ви благодаря предварително,ако ме насочите къде да прочета нещо полезно.
Успех и борбеност пожелавам на всички бъдещи студенти и семействата им. Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Детето на мои приятели има академични затруднения в Уелс,(2 ра година )и нещата вървят към прекъсване на обучението. Опитвам се да намеря повече информация за подобна ситуация-какво да направят,каква е процедурата,последствията,Да помогна доколкото мога.Случва се за съжаление...
Ще се радвам и ви благодаря предварително,ако ме насочите къде да прочета нещо полезно.
Успех и борбеност пожелавам на всички бъдещи студенти и семействата им. Simple Smile

Доколкото съм запозната , най-общо стъпките са следните:
1. Явява се на поправителен изпит през лятото, всеки университет си публикува датите. Всеки студент има персонален настойник в университета /tutor/ ,към който е най-добре да се обърне за съвет в подобна ситуация за да си изясни на колко поправителни има право да се яви.
2. Повтаря годината, ако не си вземе поправителния/те. Има възможност да се кандидатства за заем за обучение и за повторената година.
3. Напуска , като дължи всички такси платени от кредитната организация към университета до момента. Чела съм ,че заема за обучение в Англия и Уелс се връща, дори и при прекъсване на обучението, не съм наясно дали е изискуем веднага или може и разсрочено.
Може да потърсите информация в The Student Room http://www.thestudentroom.co.uk/forum.php , най-добре ползвайте търсачката по ключови думи, че подфорумите и темите са много / виждам ,че  сте в САЩ, английският би трябвало да не е проблем/.

# 56
  • Мнения: 1 120

3. Напуска , като дължи всички такси платени от кредитната организация към университета до момента. Чела съм ,че заема за обучение в Англия и Уелс се връща, дори и при прекъсване на обучението, не съм наясно дали е изискуем веднага или може и разсрочено.

дано не е на куп, доста неприятно звучи

# 57
  • Мнения: 157
Здравейте отново! Може ли някой да ми сподели има ли впечатление, да е чул нещичко за Birmingham City и университета в  Coventry. По-точно се касае за специалността право. Ще Ви бъда много благодарна.

# 58
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Моля пак да повторите какво след след избора на FIRM/INSURANCE  - постъпково  Embarassed

Става дума за : общежитие, заем и каквото-още-съм-забравила.... Уф, едно време мислех, че 7 клас е най-гаден.... колко съм се лъгала  #Crazy

# 59
  • Мнения: 1 120
Моля пак да повторите какво след след избора на FIRM/INSURANCE  - постъпково  Embarassed

Става дума за : общежитие, заем и каквото-още-съм-забравила.... Уф, едно време мислех, че 7 клас е най-гаден.... колко съм се лъгала  #Crazy

май нищо друго. Изпращате си документите за заема, кандидатствате за общежитие, готвите се за матурите, ако сте 12 клас и събирате парички, ако не ви преливат през ушите по принцип Wink

... и не е по-тегаво просто сега ти е до главата

Общи условия

Активация на акаунт