Студенти в UK- 6

  • 113 176
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Момичета, през есента спях мобилния абонамент на моя студент, защото нямаше смисъл по цяла година да плащам абонамент, бил той и от 5 лева, който на практика се ползва 1-2 месеца.
Сега обаче младежа ще си идва за около 3 седмици и трябва да търся оферта за мобилни услуги.
При кой оператор ще ме насочите да проверя?
Преди време проверих за предплатени карти, които обаче не излизат никак евтино, защото зареждаш един път и после, за да я поддържаш, трябва да зареждаш регулярно с някаква сума...
Абе не знам дали го обясних добре, но не е никак изгодна тази предплатена карта.
Вие как сте решили този въпрос?


# 76
  • София
  • Мнения: 2 361
Ние решихме въпроса с телефона още преди заминаването. Запазихме номера, но мина като предплатена карта. На всеки 3 мес. внасям по 5 лв, за да си го запази. И тя като се прибере ги изразходва. Но се оказа, че май й е по евтино да си ползва англ. номер тук с роуминга. Но заради контактите и хората, които й звънят си запазва и стария номер.

# 77
  • Мнения: 3 200
И аз прекратих договорите и са на предплатени карти към МТел.
Не е болка за умиране Wink
Не зареждам докато са извън страната. Номерът мисля, че не се губи, само наличните пари, които не са кой знае колко. Пък и да се изгуби - много важно.
Три седмици не си заслужават никакви обвързаности. Но ако държиш - мтелския БОБ може би става. Аз го гледах, но прецених, че не си заслужава 15 лв за стартовия пакет и още някакви такива... А бе не помня какво беше, но не си струваше. Той изглежда изгоден с тия 11 ст. на минута, но според мен не е.
А и се оказа, че не говорят чак толкова много, с тази интернет комуникация.

# 78
  • Мнения: 1 423
За престоите на студентката в България ползвам точно Мтел Боб.
Скрит текст:
Номера си ни стои, нищо не се плаща и така в рамките на 6 месеца. Като си дойде активирам, уловката е че плащам за 2 месеца , защото се пуска 30 дневно предизвестие за спиране и влизаш във втория месец. На едно идване ми излиза 30 лева. Но сега закриха магазините на Боб и в Мтелските много не са наясно, или се правят, че не са. Както и да е, тази опция си я има.

# 79
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676

 Номерът мисля, че не се губи, само наличните пари, които не са кой знае колко.
Това съм го пропуснала. Мерси Уич!

# 80
  • Мнения: 59
Може ли да ми кажете,по изгодно ли излиза да се вземе карта от Англ.оператор или да си запази бълг.номер на който има безплатни минути и безплатен роуминг

# 81
  • Мнения: 874
Може ли да ми кажете,по изгодно ли излиза да се вземе карта от Англ.оператор или да си запази бълг.номер на който има безплатни минути и безплатен роуминг

 
 И мен ме интересува този въпрос.

# 82
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Може ли да ми кажете,по изгодно ли излиза да се вземе карта от Англ.оператор или да си запази бълг.номер на който има безплатни минути и безплатен роуминг
Какво му дава тази бълг. карта там, освен безплатното говорене с България... Все пак ще трябва по-някакъв начин да говори с колеги и най-вече на него да му звънят - от университета, банката, работа ако си търси, колегите, едва ли някой ще си направи труда да звъни на бълг. номер и да се набутва.
Според мен англ. оператор е необходим, както и англ. банкова сметка, не е спешно, но е необходимо.

# 83
  • Мнения: 1 970
И най-вече е важно да има интернет в пакета. Вайбър вече има всеки, така че това, че се сменя картата няма никакво значение, вайбърът работи с апарата и се асоциира с първоначално въведения при регистрацията номер (като такъв излиза в указателя на телефона) и интернет връзка, независимо дали е с хотспот, уай-фи, или българска или английска карта с нет пакет в апарата.
Дъщеря ми е с българската карта в България, когато си идва, като замине тази карта се ползва от друг в семейството, иначе в чужбина - преди в холандия, сега в германия си е с тамошна, като основно гледа да е с повече мегабайти нет. Ето в момента е в Азия на специализация за месец, купила си е местна карта и говорим по Вайбър, иначе роуминга е безумен - няколко евро е минутата.... А и снимки се изпращат много лесно, освен разговорите с добро качество...
Безсмислено е да се плащат такси на операторите и да не се ползва картата, мисля си... А нета е необходимост вече...  

# 84
  • UK
  • Мнения: 205
За английска СИМ карта препоръчвам giffgaff. Ползвам ги от три години вече. Няма сключване на договор, плаща се определен пакет всеки месец, цените им са много по-поносими от тези на договорите. Никога не съм имала проблеми с тях. Разговорите им до България са 4п/минута.

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 13:54 от OswinOswald

# 85
  • Мнения: 642
За английска СИМ карта препоръчвам giffgaff. Ползвам ги от три години вече. Няма сключване на договор, плаща се определен пакет всеки месец, цените им са много по-поносими от тези на договорите. Никога не съм имала проблеми с тях. Разговорите им до българия са 4п/минута.
Подкрепям. Изгодни пакети,  доста по-евтини разговори от нашите оператори. А за разговори с България най-изгодно е Lycamobile - 1p. на минута, но въртешните разговори в ЮК са на 19p., което е доста.
Моите наблюдения са, че повечето студенти ползват giffgaff.

# 86
  • Мнения: 1 423
И според нашата практика в Англия е добре да се ползва английски оператор. Дъщеря ми също ползва ГифГаф за местни разговори там, и има карта от някакъв индийски оператор, с която говори до България за 2-3 стотинки на минута ( включили са БГ в А-пакета по някаква причина  Laughing). Ако някой се интересува ще я питам кой е.
 На новите майки да кажа : ние август и септември получихме по пощата тук в БГ карти от 2 оператора на стойност 5 паунда , един вид поздравяват новия студент. И други споделиха тук, че са получили, кой от уиверситета, кой от оператор. За уелкам и за зарибявка, разбира се.

# 87
  • Мнения: 508
OswinOswald , а може ли да кажеш и някакви цени все пак. Примерно еди колко си МБ нет, колко мин. за разговори включени , на каква цена са.

# 88
  • UK
  • Мнения: 205
Всичко си го пише на сайта им тук: https://www.giffgaff.com/sim-only-plans

Аз съм на плана с £15 на месец и 4ГБ интернет. Познавам хора на по-евтини планове, които също са доволни.

# 89
  • Мнения: 508
Благодаря ти, полезно инфо!

Общи условия

Активация на акаунт