Документи за пътуване в чужбина с дете

  • 5 729
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Някой да знае какви документи са необходими за граничната полиция, ако пътуваме през  Унгария, Словакия , Румъния и Сърбия с детето ни?
Имаме паспорт на детето и български акт за раждане.

Благодаря Ви
София

# 1
  • Мнения: 5 790
Онзи ден с евърнах от Унгария, Словакия, Румъния и Сърбия. Нищо друго освен паспорта на детето не ми поискаха.
Акт за раждане също носих, но за пред БГ гранични власти. Не ми го поискаха.
Ако са двамата родители - това е достатъчно. Ако е само единият - нотариално заверено пълномощно от другия родител.

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря Ви.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 966
Оригинал на акта за раждане не съм носила никога, нося винаги по няколко копия, освен паспорта. Нямам ясен спомен вече, но май се е случвало не просто да погледнат, а да задържат копие от акта за раждане на българската страна на границата при напускане на страната. Със сигурност пък е имало и случаи и изобщо да не го погледнат, в общи линии е според настроенията им.

# 4
  • Мнения: 4 766
Здравейте,
Някой да знае какви документи са необходими за граничната полиция, ако пътуваме през  Унгария, Словакия , Румъния и Сърбия с детето ни?
Имаме паспорт на детето и български акт за раждане.

Благодаря Ви
София

Ми зависи какъв ти е случаят. Моят случай е такъв, че с копие на акта за раждане не минавам. Представям дубликат. При последното излизане от България ми казаха, че вече не е необходимо да го представям - в системата им пишело всичко, което трябвало да знаят.

# 5
  • Мнения: 5 132
Здравейте, ако в декларацията от родителите за пътуване на детето в чужбина с трето лице е посочено, че е безсрочна трябва ли да се подготвя нова за пътуване през следващата година /през различна година от издаването й/? Мисля, че не трябва, но все пак да питам за по-сигурно  Peace Благодаря  bouquet

# 6
  • Мнения: 444
Здравейте предстои ми пътуване до Гърция с дъщеря ми тя е на 15г. и ще бъдем и двамата родители с нея.Какви документи са ми необходими за граничните власти?
Благодаря.

# 7
  • Мнения: 5 790
Здравейте предстои ми пътуване до Гърция с дъщеря ми тя е на 15г. и ще бъдем и двамата родители с нея.Какви документи са ми необходими за граничните власти?
Благодаря.

Само лична карта, след като е на 15 години.
Онзи ден се върнахме с 11-годишна - само международния паспорт й погледнаха. Носех и акт за раждане, но въобще никой не го поиска.

# 8
  • София
  • Мнения: 22 956
А когато родителите не са с еднаква фамилия как се процедира? Освен паспорт и акт за раждане на детето, нещо друго необходимо ли е? Трябва ли да се превежда актът?  Rolling Eyes

# 9
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Ще се възползвам от темата, за да задам въпроса си. Ще излезем от България цялото семейство, но ще летя от друга страна към трета сама с децата, навръщане по същия ред - летя сама , в България влизаме цялото семейство. Имам пълномощно, но е на български език. Изобщо ще ми свърши ли някаква работа по летищата и изобщо ще ми е нужно ли там?

# 10
  • Русе
  • Мнения: 7 794
След като напуснете Бг с таткото, никой нататък не се вълнува на къде отиваш и децата дали имат някакъв друг док. освен паспорт. Пробвано тази година с тази разлика че минах бг границата с пълномощно от таткото. Смених две летища и освен паспорт нищо друго не са искали.

# 11
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Много благодаря, това означава че за днес това пълномощно няма да ми трябва , здраве да е Simple Smile

# 12
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ако е безсрочно, запази го. Не се знае кога може да ти потрябва  Peace
Лек път.

Не забравяй актовете за раждане. Понякога ги гледат на бг. границата.

# 13
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Да, безсрочно е. Актовете да приготвени, даже преснимани. Сега остава само да оцелея след полета Simple Smile
Хубав ден!

# 14
  • Мнения: 5 132
А когато родителите не са с еднаква фамилия как се процедира? Освен паспорт и акт за раждане на детето, нещо друго необходимо ли е? Трябва ли да се превежда актът?  Rolling Eyes

Искат оригинала на акта за раждане.

Общи условия

Активация на акаунт