Клуб на многодетните родители

  • 14 132
  • 339
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 740
По снимките съм пълен пас. Rolling Eyes  Някой друг да отговаря.Simple Smile

# 76
  • Мнения: 532
Край! Отпаднах като зряла круша  Embarassed Не можах да дойда... Ще се отсрамвам следващия път дали в София, дали във Варна
Чакаме новините  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 3 740
Ами аз да си кажа първа. Не ми се е случвало често да попадам на място, където да присъства една невидима, но осезаема аура на любов. Това почувствах на тази сбирка. Уж нищо особено не си казахме, имаше и малко притеснение, като при първа среща, но много бързо усетих онова чувство на общност, което свързва хората със сходна душевна нагласа. Видяхме се, че сме много различни и много еднакви. мамамила ме очарова с точна и бърза мисъл, gal4e - с със спокойна и добра преценка, teddyvas - с добронамереността, която излъчваше, въпреки малкото думи, които каза, Теодора /да не се крие, а да се яви на линия!/ - с искреното желание да формираме наша общност.
Ева се беше подготвила с въпросници, които ни помогнаха да преодолеем първоначалното смущение, после ни организира да вземем решение за името на клуба и за целите му. Сега, като се замисля, сякаш не формулирахме много ясно целите, но нека мамамила се изкаже по въпроса, че тя се нагърби с формалната страна. Аз само ще нахвърлям някои идеи. Съгласихме се да се наречем Клуб на многодетните родители "Пълна къща". Ева обеща да проучи в общината възможността да ни дадат помещение за наша "резиденция" - място, където да се събираме по-често, да провеждаме мероприятията си и дори да организираме нещо като дневен център за децата. Обсъдихме възможността да направим бал на многодетните семейства някъде около 15 август или 15 септември, още не сме взели решение. Смисълът е да се съберем колкото може повече "читави" многодетни семейства и да заявим за съществуването си.

Моля останалите присъствали на срещата да не се помайват, а да допълнят казаното от мен!

Само да кажа няколко думи и за децата. Мили момичета, понякога не си даваме сметка колко много печелят децата ни от това, че растат в многодетно семейство. Като гледах Бубо на мамамила как кътка сестричките си, а Мони на teddyvas с какво слънчево изражение разнася Анди, си дадох сметка, че на тези деца е преподаден най-важният урок в живота - как да обичат. А бебоците Анди на teddyvas, Криси на gal4e и Никола на Ева бяха най-спокойните и ведри дечица на площадката. Наистина любовта у дома е най-важното нещо, от което едно дете има нужда. Теди /дето се криеш/, извинявай, не запомних името на твоето момиченце, аз малко бавно влизам в час, но също ми направи впечатление колко бързо и спокойно се вписа в общата картинка. Явно тренингът от общуването с много хора си казва думата.

Ами като за начало, толкова. Много съжалявам, че не дойдоха всички, които имаха намерение. Наистина пропуснахте нещо хубаво. Надявам се само, че това е началото, а занапред ни предстоят още много такива преживявания.

P.S. Леле, каква съм патка! Пак забравих за членския внос!

# 78
  • Мнения: 3 479
Здравейте, скоро ще има и снимки от срещата само имайте малко търпение. Боря се с уебшота, но ви уверявам, че ще спечеля тази битка Crossing Arms. Цвета е разказала всичко чудесно. Само ще допълня, че се запознах с тези много мили и симпатични жени и искам да продължа да ги опознавам. Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 1 677
И аз да се разпиша!
Много ми беше приятно да се запозная с всички вас,мили майки! Hug
Искрено благодаря на Мила,че причини неудобство на децата си да пътуват на тясно,за да ни кара и нас с тяхната кола. newsm51
Е, аз скоро няма да се реванширам,защото не съм шофьор,но няма да го забравя! Joy
Ще чакам с нетърпение следваща такава среща и се надявам да успеят да дойдат и други мами с много деца. Laughing
Аз пропуснах малка част от срещата,защото трябваше да купя нещо за ядене на децата,но след като мамамила пише ще ми се изясни всичко.Тя ще пише протокола Hug

Поздрави на всички от нас!

# 80
  • Мнения: 3 479
Ето ме. Успях да се преборя с децата и Уебшота.

Ето снимките

# 81
  • София
  • Мнения: 1 677
БРАВО  ГАЛЯ!!! smile3501

# 82
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Какво да кажа ,освен че много ме беше яд ,че неможах да дойда!Радвам се,че поне ви видях!Дано следващото виждане да е на живо!За бала на многодетните-подкрепям,но на 15 август е голяма Богородица,има много именнички и съответно ангажирани...Около 15-когато кажете!Но минем ли в септември,започва подготовката за началото на учебната година и по-трудно ще се отделят парички за път и бал.Помислихте ли за медийни изяви в телевизиите-да се даде гласност,че ни има Hug

# 83
  • Мнения: 2 433
И ние не се класирахме на време. Колкото и рано да се опитахме да тръгнем...пристигнахме в София в 13ч. Та по този повод, дайте да предвидим следващата среща да бъде в следобедните часове ако е възможно. Яни е много малък още и  се съобразяваме с неговият режим!
Иначе снимките са страхотни и се радвам че сте направили тази първа крачка! Hug
Личи си определено че сте прекарали добре! Hug

# 84
  • София
  • Мнения: 1 677
Леле JuliS,толкова жалко,че не можахме да се видим Sad
Вие специално за срещата ли дойдохте или имахте и друга работа?Ако е само за срещата,нямам думи...Да дойдете от толкова далече и да не се видим EmbarassedНие бяхме в "Пинокио" до 14.00ч.Тъй като и нашите бебета трябваше да спят,си тръгнахме.
Дано да няма повече такива разминавания!Ако трябва ще е по-късна среща.
Прегръщам ви! Hug

# 85
  • Мнения: 2 433
Теди, не се притеснявай - Галин беше на презентация в хотел Триада от 14ч.
Пристигнахме в София в 13 и понеже не познаваме столицата - и да знаех че сте сидели до 14ч - никога нямаше да се класираме навреме. Между другото бях взела тел. на Цвета и може би трябваше да и звънна да проверя ... Embarassed но  сметнах че е късно за това и не исках да я притеснявам! Следващият път! Видяхме че не е трудно пътуването с бебе до София Mr. Green и определоно ще повторим!  bouquet

# 86
  • Мнения: 331
Мили момичета,
изинете за лъсното включване, но не мога бе ма...... стара да се класирам до компа.
сега ще ви пусна "сухия протокол", но така пишем ние, адвокатите...  Crossing Arms на следващото събрание ще го подпишем, а аз дотогава ще ви пусна  и устава, който няма да е устав в истинския смисъл на думата, защото нямаме самостоятелно юридическо лице, но пак си е устав...

в чест на истината, цвета е казала всичко, което има значение...   bouquet Благодаря за хубавите думи, цвете... стиховете са ти прекрасни.  bouquet


ПРОТОКОЛ
От Учредително събрание
На „Пълна къща - Клуб на многодетните семейства „

Днес, 13 май 2006 г. в гр. София, се състоя  Учредително събрание на „Пълна къща - Клуб на многодетните семейства” със следния дневен ред:

1.   Избор на наименование на на Клуба.
2.   Избор на Координатор на Клуба.
3.   Избор на Говорител.
4.   Определяне на първоначалните цели на клуба.

На събранието присъстваха:

Ева Борисова,
Цветанка Брестничка,
Теодора Василева
Мила Велчева
Теодора Тропчева
Галина Недялкова

По първа точка от дневния ред:
1.   Взе се решение името на клуба е „Пълна къща - Клуб на многодетните родители„. Клубът се учредява към Асоциация „Родители”. За многодетни родители следва да се считат родителите три и повече деца.

По вора точка от дневния ред:
2.   За координатор на клуба се избира Цвета Брестничка и Галя /?/

По трета точка от дневния ред:
3.   За говорител на клуба се избира Мила Велчева.

По точка четвърта от дневния ред:
4.   За първоначални цели на клуба се очертаха:
4.1.   Избор на помещение, в което да се провеждат официални и неофициални срещи на клуба. Организиране на почасово гледане на децата там.
4.2.   Популяризиране на Клуба и неговите цели – чрез медиите, участия в обществени изяви.
4.3.   Организиране на бал на многодетните родители в рамките на следващите пет месеца – края на август – септември.
4.4.   Изграждане на положителен образ на многодетните родители.
4.5.   Гъвкави форми на пазара на труда – почасово работно време и др.
4.6.   Преференции при достъп до публични услуги – здравеопазване, транспорт, спорт, изкуства за децата;
4.7.   Облекчен достъп до професионална квалификация и преквалификация на родителите на три и повече деца.
4.8.   Опростени административни процедури за родителите на три и повече деца – общински, банкови и др.

ами тва е, сухарска работа... лека ви нощ. сънувайте морето...

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 09:22 от мамамила

# 87
  • София
  • Мнения: 1 677
Е,Мила,сухарско,ама нали някой трябва да го направи...
Браво! Hug
Поздрави на вас от нас! Joy

# 88
  • Мнения: 3 740
Божке-е, пък аз си мислех, че само си говорим. Wink Пък то колко работа сме свършили!

# 89
  • Мнения: 3 479
Мамамила, простено ти е Heart Eyes
Името ми е Галина Недялкова, а на Теодора фамилията е Тропчева.

Общи условия

Активация на акаунт