Кървене извън цикъла

  • 45 526
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами ако не ти представлява финансова трудност, плати си ги , въпросът е че не е редно да ти искат пари за поетите от касата хормони Simple Smile И да, по принцип трудно се дават направления, но при сериозна причина не би трябвало даже да го правят на въпрос.
А прогестерона защо два пъти? И в кои дни? Предполагам единия е на 7 дне след овулация, но другия?
Не че ми е все едно, но май ще се наложи да ги платя.
Прогестерона го иска веднъж по време на цикъл (4-5 ден) и веднъж след овулация (след 20-ти ден).

РЕНИ, да не би да не ти дава направление, защото е краят на месеца? Или никакво обяснение не дава?
Не е заради това. От 2 години й разправям, че имам гинекологичен проблем, а нито веднъж не ми даде направление. Всеки път ми казва да отида в МД при лекаря, който ми прави секциото (аз така и правех, но редно ли е за всеки преглед на плащам по 30 лв. при положение, че си внасям и осигуровки?!).

# 61
  • Мнения: 9 093
А овулацията ще ти я проследи ли?
Щото само ако е доказана с УЗИ или тест за ову, би имало смисъл да се изследва прогестерон на 7 ден след ову. Имай го предвид Peace

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А овулацията ще ти я проследи ли?
Щото само ако е доказана с УЗИ или тест за ову, би имало смисъл да се изследва прогестерон на 7 ден след ову. Имай го предвид Peace
Не знам, ще питам. Мерси за инфото Peace

# 63
  • Мнения: 9 093
Само последно да допълня: задължително трябва да става въпрос за 7 ден след ову, а не просто за 21 ден от цикъла - 21 ден се отнася за стандартния цикъл от 28 дни, при който овулацията е на 14 ден, а въпросният 7 ден за изследването пък е именно 21 ден. Така че ако при теб цикълът е по-дълъг, овуто ще е по-късно и за да не стане грешка, бройте 7 дни след доказано ову.
Айде, няма повече да досаждам с подробности Embarassed

# 64
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само последно да допълня: задължително трябва да става въпрос за 7 ден след ову, а не просто за 21 ден от цикъла - 21 ден се отнася за стандартния цикъл от 28 дни, при който овулацията е на 14 ден, а въпросният 7 ден за изследването пък е именно 21 ден. Така че ако при теб цикълът е по-дълъг, овуто ще е по-късно и за да не стане грешка, бройте 7 дни след доказано ову.
Айде, няма повече да досаждам с подробности Embarassed
Благодаря ти за информацията. При мен овулацията е на 18-тия ден (доказано с фоликулометрия и 3 бременности), значи ще отида на 25-ти ден.

# 65
  • Мнения: 7 640
РЕНИ, ако ще плащаш хормоните, може да отидеш да ги направиш в лабораторията на проф.Миланов в  5та Градска. Цените са малко по-ниски от на другите места и един 0два хормона ще ти излязат безплатно Simple Smile. Иначе китовете са им абсолютно същите като на Бодимед.
Относно прогестерона- нямам спомен да варират нивата му в лутеалната фаза. Изискването за 21ден е точно за сигурност, че е отминала овулацията. Т.е. Трябва да се вземе между ову и менструацията.

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
PolarFox, 10х Hug Там ще отида за изследването.
Не очаквам джипката да ми даде направление за гинеколог сега, след като миналата седмица ме прати на платен преглед. Системата е такава, че винаги си плащам медицинските услуги Whistling
За прогестерона и аз имам спомен (от изследванията ми за безплодие преди години), че се взима след 20-ти ден.

# 67
  • Мнения: 7 640
РЕНИ, провери сега как са цените, че инфото ми е от миналата година. Като ще пускаш 5-6 хормона, не е без значение разликата в цената от 2лв.

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изследвах 6-те хормона срещу "скромните" 100 лв. Резултат- прогестерон на долната граница. Силно вероятно е кървенето ми да идва от там. Гинекологът ми изписа Дуфастон и утре го започвам. Противозачатъчните нямали траен ефект.
Така че който има кървене с неизяснен произход- най-добре да си изследва хормоните Peace

# 69
РЕНИ, лабораторията на проф.Миланов в  5та Градска.
коя е тази лаборатория, къде се намира в 5-та градска, може ли без направление от лекар? имам за изследване доста неща.

# 70
  • Мнения: 7 640
Изследвах 6-те хормона срещу "скромните" 100 лв. Резултат- прогестерон на долната граница. Силно вероятно е кървенето ми да идва от там. Гинекологът ми изписа Дуфастон и утре го започвам. Противозачатъчните нямали траен ефект.
Така че който има кървене с неизяснен произход- най-добре да си изследва хормоните Peace
това и предполагах. Но и дуфастона има толкова ефект, колкото и контрацептивите, принципно Confused

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но и дуфастона има толкова ефект, колкото и контрацептивите, принципно Confused
Е, с това ме разби ooooh! Няма ли лечение това гадно кървене? Thinking

# 72
  • Мнения: 7 640
в смисъл, че трябва да го пиеш продъжително и редовно- допълва недостатъчното за организма ти количество.
Ти с таблетките кървеше ли?

# 73
  • Linz
  • Мнения: 11 619
в смисъл, че трябва да го пиеш продъжително и редовно- допълва недостатъчното за организма ти количество.
Ти с таблетките кървеше ли?
Само с едни определени противозачатъчни ми спираше кървенето и само докато ги пия. Интересно какво ми се объркаха хормоните на тия години newsm78 Добре, че не стана по-рано ooooh!

# 74
  • Мнения: 7 640
на твое място, ако не целя забременяване, бих предпочела да пия контрацептивите.
Но зависи от възрастта, пушачка ли си, разширени вени имаш ли и пр. Кои таблетки ти помагаха?

Общи условия

Активация на акаунт