На море в Турция - тема 44

  • 157 648
  • 787
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 32
Сърдечно благодаря, на bidapet и cska_kazanlak за информацията!

# 181
  • Мнения: 262
 "Здравейте!За тези които имат резервация за Ефталия Вилидж пак ще кажа......не се отказвайте,ако ви предложат срещу 30 евро да ви преместят в Ефталия Марин... "
Категорично подкрепям ,съвета на Никони. Връщам се днес  от там / Ефталия хотелите /и си заслужава напълно да дадете 30 евро повече,но ще бъдете на друго ниво в почивката си. Т.е. заслужава си 100 %

# 182
  • Мнения: 275
"Здравейте!За тези които имат резервация за Ефталия Вилидж пак ще кажа......не се отказвайте,ако ви предложат срещу 30 евро да ви преместят в Ефталия Марин... "
Категорично подкрепям ,съвета на Никони. Връщам се днес  от там / Ефталия хотелите /и си заслужава напълно да дадете 30 евро повече,но ще бъдете на друго ниво в почивката си. Т.е. заслужава си 100 %
Сега остава да се помолим да ни предложат  Praynig и ние да приемем Heart Eyes  та започнах тайно да го наглеждам Марин, но като коментари по-малко намирам и един такъв "изчистин" ми се струва - Вилиджа като екстериор повече ме грабва. А от Марин-а дали има директен излаз на Аквапарка /в смисъл да не трябва да се отиде до Вилидж и там по-надлеза/

# 183
  • Lovech
  • Мнения: 28
И трите хотела от веригата, без Сплаш, имат подземни тунелчета до плажа и Ефталия Айлънд

# 184
  • Мнения: 136
Миналата година (септември) бяхме във Вилидж и "направихме опит" да влезем в Марин - за да разгледаме и да видим там какво се предлага - никой не ни каза копче (нито в ресторанта, където вечеряхме, нито в лобито - където си поръчвахме питиета) - това като противовес на горните мнения. Не вярвам тази година да имат промяна в концепцията, но знае ли човек? Иначе, като разгледал и двата хотела - ако търсите пространство - резервирайте във Вилидж (по-голяма територия), ако търсите по-големия лукс (макар за мен да бе граничещ с кич) - тогава за предпочитане е Марин. Другото, което е в повече в Марин е, че минибарът всеки ден се зарежда с безалкохолни и бира, а във Вилидж - само с вода.

# 185
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Mariposa_Malva радвам се, че ви е харесал Тюрана. Аз се влюбих в него миналата година!  bouquet

Завърши и нашата почивка в Club Magic Life Jacaranda Imperial, Сиде.
Пътувахме с Турс клуб. Имаше малко объркване по пътя на отиване и се позабавихме, но към 11 часа бяхме в хотела. След 30-на минути ни настаниха. За наше учудване с моя приятел бяхме настанени в фамилна стая. Две огромни помещения с две големи легла, две тоалетки, два гардероба, два телевизора.... Стаите са хубави, чистички, всичко е ново. Имаше кана за приготвяне на чай / кафе, но бяха заредени при пристигане, след това никой не ни зареди с нищо...

Територията на хотела е огромна. Вътре е много лъскаво, бляскаво, луксозно. Отвън територията също е много красива. Heart Eyes
Плажа беше огромен. Отличен със син флаг, много хубав ситен пясък, малко преди водата имаше по някое и друго камъче, но нищо притеснително. Водата е плитка в началото и се влиза полегато, чак навътре става дълбоко.
Хотела беше пълен с немско и руско говорящи, българи бяхме само нашата група от автобуса. Последните дни хотела се понапълни доста, което веднага си пролича. Единия ден обикаляхме басейните в търсене на свободен шезлонг, но няма и няма….Място много, обаче шезлонги нямаше….
Две от вечерите след 10 часа валя, особено едната вечер беше страхотна буря, но на следващия ден, рано сутрин нямаше и помен от дъжда. Лошото време вечер, провали и някои от шоутата на амфитеатъра. Иначе през останалите дни, времето беше страхотно към 29 – 30 градуса, слънцето беше много силно.
За спортуващите има страхотна програма  - спининг, аква спининг, упражнение на батутчета, зумба, планинско колоездене, канго джъмпс и т.н.
Храната разбира се беше много и изобилна, а за баклавичките….без коментар. Но горе – долу всичките дни почти си беше една и съща. Вечерите в ресторанта бяха тематични – турска, рибна, италианска, далекоизточна и т.н. Последната вечер беше гала вечер с дрескод черно и бяло. Имаше страхотна и много красива заря. А-ла карт ресторантите бяха няколко, но резервацията за тях беше доста трудна…Все пак успяхме да посетим италианския и много ни хареса.

Общо взето мога да кажа, че беше най-хубавия хотел, в който сме почивали до момента.  bouquet Има няколко малки забележки, (сравнявам с Тuran Prince World в който бяхме миналата година), които може би досега не ги е имало и се дължат на по-трудния сезон тази година, но дано да ги поправят, защото хотела наистина си заслужава.
По време на пътуването имахме възможността да минем през Белек, тъй като оставяхме почиващи там и мога да кажа, че страшно много ми хареса….с тези хубави голф игрища….На връщане пък минахме през Лара. За късмет водач ни беше Иво Петров, който ни показа и разказа по малко за повечето хотели. А гледката беше уникална! Много красиви хотели, наистина райски. Но и цената им е райска.

Хубава почивка на всички и много положителни емоции! Hug

# 186
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Здравейте!
Копирам си поста от фейса, за да може да помогна ако има колебаещи се и бързат да резервират:
Здравейте, група! Които следят, знаят,  че в момента съм в Kamelya Fulya - Side. Ще напиша досегашните ми впечатления Simple Smile, за да съм полезна още отсега Simple Smile. С една дума тук е чудесно Simple Smile
Стая и почистване - стаята е доста широка, красиво обзаведена. Безплатен сейф и ежедневно зареждане на бара. Много чиста, днес (втори ден) ни смениха два чаршафа, които оставихме и част от кърпите. Заредиха с козметика пак.
Интернет - много добра връзка. В стаята, на плажа и на басейна има. Слаба връзка в Аквапарка.
Хотел - поддържа се изключително чисто, любезен персонал. Голяма и красива територия. Около хотела на 50 м. има базар,  а пред хотела красива дълга крайбрежна алея. Засега сме стигнали по нея до Роуал ТаджМахал.
Храна - изобилна и вкусна. Риба (днес и раци имаше) , разнообразие от плодове, сладкиши (разделени са на няколко сектора - тортички и кремове, сладолед и турски сладкиши, локум), разни интересни, предполагам от турската кухня, ястия (патладжанът ми стана любим, как ли и под какви ли не форми го ядох Simple Smile), скара,  хлябове... На а-ла карт не сме ходили още..
Аквапарк - 6 пързалки с работно време (10.30-12, 13.30-15.30, 16-17.30), интересно е,  но не екстемно и опасно..
Анимация - вечерното шоу и двете вечери е забавно. На дневната само от гимнастиката впечстления - измори ни доста момичето Simple Smile
Плаж -  изключителен,  само хубав ситен пясък, плитко море, топла морска вода..
Почиващи - чува се немска, турска,  по-малко руска и румънска реч. Има доста бг. също. Днес явно дойдоха туристи,  защото е по-пълно от вчера.. Персоналът говори английски и руски. (с моите френски и испански не се котирам Simple Smile )
Ако ви интересува нещо, питайте!
Надявам се да съм полезна!
И последно,  но не по-важност, сърдечни благодарности на туроператора ни за избора на хотел и интересното пътуване до тук! 😃😃😃👍👍👍

П.С. 2 възрастни с дете на 10г. сме. Днес го оставихме в детския клуб (работи като детска градина). Едното от момичетата е българка та общуването е на бг. Доволен остана.
В хотела сега има много бг, голяма група лекари и фармацевти, доколкото разбрах..
Повече впечатления ще напиша след приключването на почивката, да не е така на парче..
Слънчеви поздтави от прекрасния Камелия Фулия и Сиде! 😃😃😃😃

# 187
  • Мнения: 303
Здравейте ,извинете за нахлуването в темата. От прочетеното разбрах ,че обсъждате повече хотелите , а мен ме интересува за таксата на магистралата прочетох в дадения линк по горе ,че цента е променена ние ще бъдем в Турция 4-5 дни . Ще бъдем и с куче някакви такси имали освен задължителният паспорт и ваксина срещу бяс от която трябва да са минали минимум 20 дни . За първи път ще посетим страната  средата на юли и ще съм благодарна за всякаква информация относно пътуването с личен автомобил  относно документи, ще бъдем и с детето  какви лекарства ми трябват относно чревни вируси и ако ми потрябват ,кои мога да купя без рецепта .

# 188
  • Мнения: 563
относно таксите за пътищата. Плаща се само магистралата, купувате си електронна винетка, която първоначално зареждате с 30 лири и 5 лири за самата пластика. На първа страница е супер описано как се попълват документите за самата винетка. Тя се купува или на вход от безмитният магазин или от всяка поща. Казват че ги има и на бензиностанции но не на всяка. за колата ви трябва само зелена карта и да е регистрирана на някой от пътуващите в нея в противен случаи пълномощно преведено на турски.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Може и някоя добра душа да ви попълни документите,аз не съм попълвала,тази работа свърши служителя,а допълнителното зареждане с парички,след като вече имате HGS стикера става почти навсякъде,примерно до всяка ptt-тяхната поща има такива външни автомати като банкомати.

# 190
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Относно таксите, наши познати се върнаха в неделя от Кушадасъ и на тях са им казали ,че ако излезнат от Турция преди седмия ден няма нужда да си купуват карта за магистралите.Това се отнасяло за коли с чужди регистрации.

# 191
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Относно таксите, наши познати се върнаха в неделя от Кушадасъ и на тях са им казали ,че ако излезнат от Турция преди седмия ден няма нужда да си купуват карта за магистралите.Това се отнасяло за коли с чужди регистрации.

 7 дни е гратисния период, в който можеш да платиш, а не безплатен период.
Дано не пътуват повече с този автомобил до Турция.  Peace

# 192
  • Мнения: 563
На следващото влизане на автомобила с този рег номер ще си им искат парите още на граница, че може и лихва да платят

# 193
  • Мнения: 303
Благодаря за отговорите, четох относно кучето ,че трябва да има и чип ,по принцип нашият не с чип имам мнение относно слагането на такъв . Наистина ли е задължителен и проверяват ли за това.

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
AIR благодарим ти много за това което сподели.Весело изкарване до края. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт