Дневникът Тема 72 - Да отслабнем всички заедно!

  • 69 116
  • 751
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Записвам се за мотивация  Peace

# 241
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Добро утро! Копирам си поста от другата тема, в която пиша Crazy

Човек може да се зарази със салмонела, така е. Яйцата са ми домашни и правилно съхранени, ям не всеки ден сурово яйце и се надявам, че нищо няма да ми стане. Ако кажа на свекър ми как ям яйцата може и да не погледне с добро око/ветеринарен лекар е/, но пък, ако ми стане нещо свекърва ми е лекар, а аз работя в аптека, така, че няма да се затрия Mr. Green Да се чете с усмивка Hug

За днес отчитам 3 часа спорт-първо в 6.00 10 обиколки на стадиона, след това пеш до фитнеса около километър с гирите в ръка, във фитнеса рамо и корем и 25 минути интервално кардио.

Менюто май ви го писах: бекон пържен в собсвена мазнина+домат+1/2 авокадо. Довечера зелена салата и вратна пържола в Щастливеца Love

# 242
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 812
И аз така с обръча. Имаме обръч в къщи, опитвала съм и не мога. Като дете нямах  равна във въртенето за време Simple Smile
Обръча ти по мярка ли ти е?Ако ползваш детски едва ли ще ти се получат нещата.То и аз опитвах със на малката ама как да стане  номера,той си е по неин размер.Размера се определя,като сложиш обръча до теб,трябва да ти е до кръстта.Малката е 118см., а аз 176см.,е,как да стане номера със тази разлика??? Joy

# 243
  • Мнения: 5 508
70,8кг. в ПМС, с дрехи и преди да мина през 00 Crazy Доволна съм! Това официално значи, че съм с 10кг. по-малко от началото Mr. Green

Относно скачането на въже - аз скачам, но без такова (обаче си "ползвам" ръцете, както когато се скача с въже), защото нямам място за него в моята стая Simple Smile
За въртенето на обръч - отдавна искам да си взема един от онези с тежестите. Едно време имах уникално плосък корем и малка талия само заради часовете въртене на обръч с приятелки пред блока Mr. Green Добра идея ми дадохте.

Днес ще опитам да направя един по-зареждащ ден, защото последно време пак съм без апетит, а утре ще лунувам от обяд Peace Надявам се след това вече да падна под 70, макар че лунуванията ми последно време ми "отнемат" по едни 200-300гр. само Whistling
Довечера мисля да си направя и упражненията, които съм изоставила от доста време.
Днес определено се чувствам мотивирана Hug

Едит: eleaa, една идея по-добре съм от последните 20-тина дни, благодаря. В други теми не пиша, та "засечеш" ли ме да знаеш, че е адашката Laughing

# 244
  • Мнения: 15 944
Добро утро момичета  Hug

eleaa - благодаря за подкрепата  Hug И аз днес съм с мускулна треска и хем ме боли всичко, хем се чувствам тооолкова добре. Усещането наистина е много приятно  Heart Eyes

Галче - благодаря за съвета - и през ум не ми е минавало за фурми. Определено ще пробвам с тях при следващия сериозен напън за сладко  Grinning

siska79 - поздравления за спорта - много ти се радвам на силната мотивация. Аз толкова рано нямам сили да стана още  Rolling Eyes

Зизy - поздравления за страхотните резултати  bouquet. Лунуването ти препоръчвам да го правиш когато не си в ПМС, защото при него се изхвърля доста вода, а в ПМС почти не действа или ако действа, то резултатите са минимални и според мен не си заслужава  Peace

За обръча и въжето
- страхотни са за стягане и отслабване - особено обръча. Наистина е много добър за корема. Като се заговорихме за нещата от детството се сетих за скачането на ластик - пръстчетата. Трябва да ви кажа, че сега да ме викне някой веднага ще отида да скачам. Помня ги всичките хахахаха. Само дето не съм сигурна, че ще издържа на интензивността.

Аз вчера си направих Фит бола - днес ходя, като Робокоп, но се чувствам страхотно. Изкарах си почти целия ден на кафе с мляко, защото не ми се ядеше. Ядох два пъти х 1 плескавица със салата домати, краставици, чушки и малко настъргано сирене + 2 л. вода. Днес пак на кафе с мляко, много вода и месо със салата.

Я да ви питам нещо - някоя от вас ходила ли е на  TRAMPOLINE POWER JUMP
Ето такова
https://www.youtube.com/watch?v=gnaOkgfvH_Y&index=4&list … qyNOXGkKhg19rajLE

Интересно ми изглежда, та се чудя дали да не го пробвам  Rolling Eyes

Ето и нещо забавно  Mr. Green

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 11:26 от Вяра - Н

# 245
  • Мнения: 4 350
Здравейте!
Каква сладка шоколадова тема се отворили...Аз за добро или зло-след домашния течен шоколад,повече не мога да погледна купешки..
Вяра - Н,поздравления за спорта.Заглеждах ги тези батути,но не съм ги посетила..
Зизy,супер за намалението! bouquet
siska79 ,възищавам ти се на желязността!Моето бронирано кафе е от кр.масло(обожавам кокос,но заради инфекциите не го понасям в кафето),канела,ванилия,желатин,разбити с "бжътката".
Свежина ,какво му е на мазния таратор?!Ще ти е по-засищащ и ако е със зехтин още по-добре.
Зетче,беше споделила за пробиотик за кис.мляко и кефир.Може ли пак да ги напишеш? Shocked bouquet
Успешна диет седмица! Heart Eyes

# 246
  • Мнения: 4 871
Записвам се при вас Simple Smile

# 247
  • Мнения: X
Чувствам се ужасно. Цял ден карах на вода и отводняващ препарст с цел да изкарам задържаната вода и тази вечер в 9;3 заседнахме на кръчма и ометох сама  700 гр сач свинско със зеленчуци (тикви, патладжани, домати, моркови,гъби,  лук) и салата 450 гр марули, краставици,  домати, пилешко филе,кашкавал,  Blush Rolling Eyes Embarassed

Емоционалното хранене при мен е болест, наистина не знам как да се справя.  Мога да не ям абсолютно нищо, нито даже вода да не пия цяла седмица, но почна ли да ям поглъщам Огромно количество храна.
Как да се справя с този проблем?!  #Crazy
На мен това не ми звучи като емоционално хранене, а хранене след дълго гладуване.
Няма как цял ден нищо да не ядеш, а после тялото да не се стреми да си навакса гладуването.
Емоционално хранене, поне според мен, е когато си се навечерял стабилно с пържола, зеленчуци и салата (например), а само половин час след това се чудиш с кое да си угодиш по-напред:шоколада с ядки/бисквитките с канела/апетитните праскови/голяма купа сладолед.    Laughing   И накрая омиташ всичко.Ей това е емоционално хранене.На мен ми се е случвало.Преди.

И малко мои (и не само) размисли по темата, породени от последните постове:
Скрит текст:
За да е успешна една диета, тя трябва да е приятна за следване.Да не натоварва, да не ограничава, да не създава усещане за лишение, а за удоволствие.
Масовите диети обещават бързо отслабване, но за да се случи изискват стриктни ограничения и тежки тренировки.За съжаление, резултатите от тези нечовешки режими почти никога не са трайни, защото и човек с невероятна воля трудно би издържал години наред строги ограничения в храната и натоварващи тренировки.Освен ако не е олимпийски спортист.    Simple Smile
Затова и диетите, създадени въз основа на калорийно ограничение, не действат.Не и в дългосрочен план.След седмици/месеци лишения гладът достига безкрайни висини, метаболизмът се забавя, човек се депресира, мотивацията спада и ефектът е налице-това е моментът, когато човек може да омете тон храна.А чувството за вина е ужасно....

И цитат:
"Ако сме на нискокалорийна диета и устояваме на потребността да ядем повече, количеството достъпни за тялото калории в кръвта ще продължи да спада (т.е., тялото отчита спад в енергията) и това ще накара мозъкът да изпадне в паника-разбираема реакция, като се имат предвид катастрофалните последици от дори кратко нарушаване на снабдяването на тялото с гориво.
След това частите на мозъка, които следят метаболизма, активират алармена система за спешни случаи:ставаме настървено гладни, не сме способни да се концентрираме върху нищо друго освен храна.В крайна сметка се поддаваме на глада.Ако този цикъл се повтаря често, метаболизмът направо заспива.И свалянето на кг спира."

"Когато поглъщаме по-малко калории, организмът става по-ефективен и започва да гори по-малко.А в същото време желанието за повече калории се увеличава.Тази комбинация от все по-засилващ се глад и все по-забавящ се метаболизъм е рецепта за провал.След няколко седмици/месеци на ограничения се уморяваме, изкушаваме се да изоставим всичко и се тръшваме на дивана с кутията сладолед.Ако все пак с инат и херкулесовски усилия успеем да се придържаме към диетата, скоростта на метаболизма ще продължи да спада, така че ще се наложи да ограничим калориите още по-драстично, за да продължи свалянето на тегло.Но докога?С колко минимум калории може да оцелява човешкото тяло и колко време?"

И последно, че много дълго стана:
"Вярвайте, че щом дадете на тялото си това, от което се нуждае, то ще ви даде онова, което искате вие!".



 

# 248
  • тук и там
  • Мнения: 11 770
Зизу,браво на теб!Не знам кое начало имаш предвид като период,но 10 килограма си е супер,супер постижение!Ако е от началото на предизвикателството,приза е за теб! Помня че беше около 80 килограма,а виж къде си сега!Браво! Hug
Сиска,за сaлмонела не знам-обаче като си представя само точещия се белтък и леко соленият вкус ,че и миризмата-и ми призлява направо.Сигурно ги разбиваш,иначе ми се струва доста гадно за преглъщане,въпреки евентуалните ползи от суровите яйца. Peace
Успешна седмица на всички и много минуси!Аз ще се включвам само ако имам напредък,останалото е ясно вече и за мен и за вас.Говоренето си е говорене,но както се казва"Когато цифрите говорят,и Боговете мълчат".При мен цифрите не са казали нищо ново  доста време ,все едно и също показват,та ще чакам да кажат нещо ново .Mr. Green

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 12:45 от Kaisia

# 249
  • Мнения: 5 508
Kaisia, благодря Hug
Най-тежкият ми период беше миналият септември, когато бях 85кг. (може би и малко нагоре дори) Sick Краят на октомври започнах от 80-82кг. като до февруари паднах на 74кг. От тогава до сега варирах между 73 и 75, но след последният стресов за мен момент тръгнах надолу и за 20 дни съм по-лека с 3-4кг.
За съжаление съм в доста стабилна депресия, която ми пречи да правя доста неща, но от друга страна кантара ми помага да се мотивирам Peace
Никога до сега не съм била на диета, режим или нещо по-ограничаващо (освен за по седмица в ученическите години, но и тогава не беше сериозно и нямаше резултат, разбира се). Никога не съм сваляла килограми и не съм била толкова постоянна (макар и с много прегрешения) в нещо, което правя за себе си, та съм доволна, че виждам някаква промяна, макар и бавна.
Та, така! Друго си е упоритостта и постоянството Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 11 761
Кайсия, дори и да няма промяна в цифрите не е излишно да пишеш, дори напротив. Вчера ядох нережимно, но сутринта като станах и видях колко нови коментари има в тази тема и това веднага ми избистри главата. На мен ти си ми пример за тренировките. Днес не само, че съм се режимна отново, а и тренировка направих.

Сигурна съм, че и за други хора побутването на темата с нови коментари, действа стимулиращо.

Зизу, браво за постигнатия резултат. Надявам се и аз до месец да отчета такъв резултат, поставям си го за цел.

# 251
  • Мнения: 5 508
Съгласна съм, че коментарите действат мотивиращо. Дори смятам, че за по-несериозните като нас двете е добре да има някой, който да ни се кара от време навреме Simple Smile

Кайсия, аз от няколко дни се каня да ти предложа нещо и все забравям ooooh!
Защо не смениш тренировките на Руми с нещо друго? В смисъл да забравиш за нея за месец, да речем, защото е много вероятно просто тялото ти да е свикнало с нейният начин на тренировка Thinking

# 252
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 812
Аз не се включвам често,но много ми е приятно да ви чета ,момичета!!!Споделяйте,дори и да сте нережимни,някакси,успокоява вътрешно.Аз заложих от 20 дни на монодиета,на два дни сменям храната.Добре ми се отразява.Сега съм в задържане ама не се отчайвам.Все ще мръдне надолу кантара. Simple Smile

# 253
  • тук и там
  • Мнения: 11 770
Зизу,и това съм мислила като вариант и съм го  планирала вече.Предстоят ми почивки,където ще ползвам наличните фитнес-зали във хотелите,горе-долу целият август ще отиде .А и тренировките си действат малко или много,ами храненето ми не е както трябваБлагодаря за предложението. HugОт септември пак със нея(харесвам тренировките и)-да изкарам и Фит 30 тогава и после ще я мисля за по-нататък:peace:

# 254
  • Мнения: 3 930
Здравейте,  прекрасни!
Зизу,  поздравления!  Сигурна съм,  че като паднеш под 70 ще се почувстваш още по-добре! Simple SmileВече се ориентирам с коя Зизу говоря-добре, че уточни:)
За емоционалното гладуване съм съгласна с Лов,  защото при мен го има. Ако се ядосам,  притесня или разтревожа,  посягам подред на първите неща,  които са ви под ръка-ядки, сладки и т. н.  А въобще не осъзнавам какво правя,  не съм гладна,  просто рефлекс- незнам как да го обясня.  
Галче,  обожавам фурми. Три фурми на ден са били напълно достатъчни на ден-без никакво друго сладко,обаче...Галче,  не съм правила йога,  но съм гледала как се прави... В пилатеса виждам някои близки елемевти,  а и се набляга постоянно правилното дишане и положението но тялото в "натурална" позиция. Ти какво ще кажеш? Заблуждавам ли се или имат сходни елементи?

Ивелина,  ти коя монодиета правиш?  20 дни не са ли много?

Последна редакция: пн, 11 юли 2016, 14:50 от eleaa

Общи условия

Активация на акаунт