На море в Турция - тема 45

  • 160 259
  • 779
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 422
jb66 палм уингс ефесус е хотела
мен само ме интересува как е плажа,само той беше с противоречиви отзиви


Това е единственото дето не ми хареса в тоя хотел. Много ситен пясък, примесен с нещо сребристо и при лек ветрец се вдига точно като пепел. Това нещо в морето като се разджурка и става боза. Но при тихо време е перфе. Доста навътре е плитко, няма грам камъни, няма водорасли, няма таралежи. Еми като е ветровито, хоп на басейните, на крачка са. Това да ти е проблема.

# 586
  • Мнения: 1 602
Здравейте от мен. Искам да питам за да съм сигурна. Аз и мм ще излизаме заедно с детето извън границата , но нямаме брак. Трябва ли на границата да представям нещо друго освен паспорта на детето?

# 587
  • София
  • Мнения: 9 517
Здравейте от мен. Искам да питам за да съм сигурна. Аз и мм ще излизаме заедно с детето извън границата , но нямаме брак. Трябва ли на границата да представям нещо друго освен паспорта на детето?
Предполагам, че твоята фамилия се различава от фамилията на детето. Ако е така, аз нося актовете за раждане на децата, заедно с копия. До сега не са ми ги искали, но винаги ги нося, за всеки случай.

# 588
  • София
  • Мнения: 192
И ние нямахме брак с мм, а и фамилията ни е различна. Само с паспорта на детето съм минавала. Никога не е имало проблем 👍

# 589
  • Мнения: 1 602
Мерси за бързите отговори. Може и аз за всеки случай да взема акта , но ние имаме 1 месец до тръгването та само дано не забравя хаха

# 590
  • Мнения: 194
Трябва да си разменим координати,че да се разберем кой кой е   Hug
Наистина трябва, въпреки че смятам че ще се намерим. Особено вие, при тая внушителна компания Laughing
Вие 20 човека само възръстни ли сте, без деца или заедно с тях?
Дано всичко да ни е ОК, да е спокойна обстановката за всички почиващи, независимо в кой курорт и на кое море!
Идано да не са понижили обслужването и предлагането заради отлива на туристи. При тази цена в Кефалука, имам известни съмнения. Когато бяхме 2009 единственото, което не ми хареса беше плажът, но разбрах че преди 3-4 години изцяло са реновирали частта около басейните и плажа, казаха ми че са го разширили, честно казано нямам идея как!?
Иначе има страхотна гледка, прекрасни залези и изгледът към морето е великолепен!
Поздрави на всички почиващи - настоящи, предстоящи и тези дето се върнаха, но ни четат!!

esstela преди да пишеш колко голяма група сте, си мислех, че като се видим българи ще се познаем Grinning  Май ще трябва наистина да се предварително да се разберем, кой кой е Grinning

# 591
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
jb66 палм уингс ефесус е хотела
мен само ме интересува как е плажа,само той беше с противоречиви отзиви


Това е единственото дето не ми хареса в тоя хотел. Много ситен пясък, примесен с нещо сребристо и при лек ветрец се вдига точно като пепел. Това нещо в морето като се разджурка и става боза. Но при тихо време е перфе. Доста навътре е плитко, няма грам камъни, няма водорасли, няма таралежи. Еми като е ветровито, хоп на басейните, на крачка са. Това да ти е проблема.
Отговорили са на  въпроса .
Аз само ще кажа ,че си изкарахме страхотно !
На плажа само се снимахме вечерта на залез стават уникални снимки !
Пясъка е ситен и бежав светъл на брега ,а към водата става сив .
Не сме се къпали ,но гледах навътре доста е плитко .
Весела почивка ви пожелавам !

# 592
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Маги,писах ти на лични,миличка  Wink

# 593
  • София
  • Мнения: 3 414
Здравейте предстои ни почивка в Кушадасъ.
Запланувала съм и пазаруване,бих искала да си купя зимни завивки,ще препоръчате ли магазин,търговия или пазар?

# 594
  • Мнения: 1 519
Бих ти препоръчала разходка до града, да отидеш до Сьоке там мисля ще намериш каквото ти трябва. И ако ви предложат разходка до фабрика за спално бельо да откажеш,високи цени и не добро качество.

# 595
  • Мнения: 69
Бих ти препоръчала разходка до града, да отидеш до Сьоке там мисля ще намериш каквото ти трябва. И ако ви предложат разходка до фабрика за спално бельо да откажеш,високи цени и не добро качество.
А Сьоке какво е? И къде се намира?

# 596
  • Мнения: 1 519
Съседно малко градче,не си спомням на колко км,но се стига много бързо. Ами като се слезе в центъра на Кушадасъ,малко по напред има спирка и от там тръгват малки автобусчета за Селчук,Ефес. Не се тревожи,като кажеш Сьоке те ще те разберат много добре и ще те настанят където трябва.

# 597
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Здравейте предстои ни почивка в Кушадасъ.
Запланувала съм и пазаруване,бих искала да си купя зимни завивки,ще препоръчате ли магазин,търговия или пазар?

Флора аутлет е до Kipa Alisveris Merkezi и до хотел Флора и е поне двойно по - голям от Novada Outlet Soke и има двойно повече магАзини и е двойно по близо.Хваща се долмуш за Давутлар(този който е за Палм Уингс и Ефесийте) или на коя да е спирка с долмуши да кажете Флора аутлет.

# 598
  • Мнения: 1 519
Аз два пъти ходих до там, абс.нищо не си купих, а се върнах с доволно количество покупки.

# 599
  • Мнения: 52
Здравейте.  Завърнахме се от нашата почивка за тази година. Хотела бе "Сунис Ефес Роял" в Йоздере. Пътувахме с "Дорис" и отново останахме доволни от организацията и пътуването. На отиване бяхме в нов автобус /произведен 2016/, а на връщане с по-стар, но пък удобен и с безплатен интернет. Водач на групата бе Габи - много отзивчиво и внимателно момиче, с което бе спокойно да се пътува. Комуникацията с "Дорис" бе с нашият агент Ива, на която вярвам и знам, че ще изпълни всяко наше желание и ще направи всичко възможно за това. Шофьорите и те бяха много отговорни и приветливи.Самия хотел е нещо изключително красиво и пищно. Трябва да спомена - първото си впечатление за него бе от една дама, на която чета коментарите с удоволствие / ndimitrova / . Хотела е изпълнен в стил "ориент", макар и с гръцки орнаменти. Не се усещат мащабите му, защото не е висок и с много раздвижена архитектура. Гостите бяха предимно турци от страната или от Германия, малко френско говорящи, англичани и около 15-на българи. Посрещаща агенция "Анеа" и Айдън - възпитан и умерен господин с много такт в комуникацията. Бяхме настанени в стая, за която бяхме заявили - гледка море. Стилно обзаведена, с голяма баня, богат минибар, сейф и кана и продукти за кафе и чай. Всичко бе перфектно. Цялата обстановка в комплекса е най-луксозната, в която сме почивали.  Посещавали сме само основния ресторант - храна в ИЗОБИЛИЕ /от всичко по много и не свършва никога/. Може да се храните и на снег-бара /до басейна с анимацията/ или на обяд на приземния етаж на ресторанта, или пък на място в което правят нещо като турски пици на пещ. Има бар на басейна, на който вечер има жива музика или караоке, бар на платформата на плажа /понякога там правят дискотека/, отделно и място за гюзлеме, царевица, чипс на шиш и сладолед. Вечерните шоу програми са в амфитеатъра и са много интересни, но местата за публиката са на равно място и не се вижда добре. Не сме ги посещавали. Плажа е с пясък и е достатъчно голям за всички и с най-удобните шезлонги, но е с камъни на влизане в морето /трябват аква обувки според мен/. Има платформа и единственото платено нещо - частни бунгала /семейни/.  Останалото е включено в олл-инклузива /вклч. вносен алкохол, за тия които го предпочитат/. Най-хубавото бе чудесното еспресо навсякъде и натуралния фреш от портокал за закуска. Останахме мнооого доволни и бихме се върнали там въпреки плажа. Препоръчвам на всеки , а решението е индивидуално.


Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 21:56 от pemi

Общи условия

Активация на акаунт