На море в Турция - тема 45

  • 160 260
  • 779
  •   1
Отговори
# 675
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
До Белек не сме ходили,нашия хотел беше доста отдаличен.Само през Кадрие минахме за малко.В Анталия съм обикаляла доста пъти,има 4-5 големи мола,но незная с какъв автобус се стига от Белек до Анталия.Пред всички хотели минават долмуши,а до колкото съм запозната Спайс е на около 1-2 км. от центъра на Белек,така,че ще можете да се разходите и пеша до там.Хубава почивка ви пожелавам.

# 676
  • Мнения: 2 787
Лора, Дзвер и останалите, много се радвам, че сте доволни!

Winterflame Hug, ние пътуваме в края на месеца, моля те като се върнете да споделиш впечатления от първа ръка. И мен ме интересува шопинга и транспорта, въобще ще се радвам на всякаква информация,
От сърце пожелавам весело изкарване, слънчева почивка и страхотни преживявания на всички, на които предстои почивка в Турция!

# 677
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Да споделя и аз впечатленията си от 12 дневната си почивка в Турция!Тъй като ни отмениха полета от Варна,решихме да пътуваме със собствен транспорт.Направихме си няколко междинни почивки с цел да поразгледаме и да увеличим дните на нашата почивка.
1 нощувка в Айвълък в хотел Айвълък Бийч.Хотела има нужда от освежаване,но има страхотна градина и красива гледка https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.1071 … 813386&type=3
2 нощувка Venus Suite Hotel Памуккале.Много хубаво хотелче с басейн,много гостоприемни.От хотела с микробус ни закараха до Памуккале,за втори път посещавам този страхотен природен феномен.Хотела е на 10 минути пеша до Памуккале. https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.1072 … 813386&type=3
3 нощувка във Фитие хотел Лидия Сити.Малко семейно хотелче,любезни стопани. Фитие ми хареса.
https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.1079 … 813386&type=3
4 нощувка Assos Берхамкале ASSOS Kayalar Terrace Butigue Hotel  - изключителен изглед има от този хотел.Заслужаваше изкачването по баирите.Времето беше доста ясно и се виждаше гръцкия остров Лесбос.Собственика на хотела каза че хотела е на 7 км от гръцките острови.
https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.1080 … 813386&type=3

И накрая основната ни цел
TITANIC DELUXE BELEK
Почивахме в хотела от 29.08-05.09.2016г.
Пътувахме със собствен транспорт.Пристигнахме в хотела около 16.00часа.На входа на хотела ни посрещна валето,оставихме си ключовете на колата,даде ни картонче срещу което можеш да си поискаш ключовете за колата.Поканиха ни в хотела и ни поднесоха студени напитки,за около половин час ни настаниха.
Стаята ни 2222 с изглед към уличките в хотела.За да не се виждат покривите на магазините е засято с райграс и дървета.Стаята достатъчно голяма,две отделни легла и един разтегателен диван.Мини бара зареден с продукти на Кока Кола,вода,бира Ефес,сок Капи,солети,шоколад Тоблерон.Има кана за чай и кафе.Всеки ден ни почистваха стаята.Банята беше заредена с хубава козметика.Халати,чехли и кантар също.
Хотела е много голям,изчистен като стил.Персонала много любезен.
Територията е много добре подредена.Много барове,на всеки се предлагаше марков алкохол,фрапета,айс кафе,топли ядки,кафе експресо и турско,айран, коктейли,лимонада.Отделно ако не ти се става минаваха момичета и момчета с ролери.
Сладкарница в която има страхотни торти,локум,соленки.Невероятно тирамису,чийз кейк и гараш торта.Най различни топли и студени напитки.Пъпа-ирланския бар там имаше най - много марков алкохол,там предимно се събираха да гледат мачове.Хюрем бар - чай и кафе.
Басейна е огромен,вътре има и малка рекичка.Един басейн за плуване с олимпийски размери.Три детски басейна,водни пързалки за малки и три пързалки за по-големи деца.Аква парка е 4 водни пързалки, много високи,едната от тях доста екстремна.В спа центъра има басейн с морска вода,който през зимата се отоплява,в него има и две джакузита.Много ми харесваше този басейн,защото е заобиколен от бананови палми.
Турска баня,парна баня,сауна,ледена стая,душ с тропическа буря,фитнес,голям вътрешен басейн, детски басейн.Басейни с различни температури 20градуса,25градуса и 30 градуса и един шоков леден басейн около 10градуса. Стаи за релакс. В спа центъра има и витамин бар.Предлагат фреш от ябълки и портокал,ледени плодове-моркови,краставици,ябълки.
Ресторанти-1 основен,разделен на 6 различни декорирани зали.3 външни снакс ресторанта.Поръчваш си от меню.Пици,пържоли,дюнер,супи,мантъ и много други.
Храната много обилна,страхотни плодове, много видове баклава,кремове,китайско,суши,няма да изброявам просто много.
До плажа се стига с корабче,не се чака за 5 минути си на плажа.Има бар и снакс ресторант.Разходихме се до плажа и пеша 2км.Минава се покрай голф игрището.Посетихме италиянски алакарт - биваше. Едното семейство бяха и на рибен,много хубав бил.Нея вечер валеше дъжд и дойдоха да ги вземат с голф количка.Всяка вечер ни пазеха маса на вън за 10 човека.Винаги имаше приготвени две бутилки студено бяло вино.
Анимацията беше хубава.Детската също.Батути,различни анимационни герои.Страхотен вътрешен и външен детски кът.Стаи с плейстейшън, кино,балет,рисуване,за по големите организираха и каране на велосипед.За мен това е най-хубавия хотел, който съм посетила до сега .Не съжалявам и за миг,че не отвори хотел Delphin Exclusive и не почивах в него.Много съм доволна.
https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.1073 … 813386&type=3
Пускам ви снимките си от личния си архив,предварително се извинявам, че на повечето снимки присъстваме.Опитах се толкова подробно да снимам хотела, за да може всеки да придобие представа за този рай.

# 678
  • Мнения: 315
Здравейте всички.Тъй като тази година сме много разочаровани от нашето черноморие, сме решили догодина да се насочим към Турция.Все още съм много неориентирана.Някъде в мненията ви прочетох, че за някои хотели ранните резервации за догодина са започнали.Може ли повече информация или линк към сайт?Ще се радвам и на различни съвети, може и на лични, за да не спамим в темата.Предварително ви благодаря и приятна почивка за тези, на които им предстои!

# 679
  • Мнения: 630
Здравейте, имам спешен въпрос.Видях че паспорта ми изтича средата на януари 2017,пътуваме с собствен превоз на 15.09.Трябва ли ми нов паспорт? Има 4 месеца срок още.

# 680
  • София
  • Мнения: 4 446
Не, не ти трябва. Обаждах се до Турското посолство, за да попитам дали трябва да си вадим нови паспорти, тъй като ще бъдем в Турция в началото на октомври, а нашите изтичат през март 2017. Дамата ми отговори, че за български граждани няма изискване за оставащ срок на валидност на международния паспорт.  Peace

# 681
  • Мнения: 630
Благодаря много,
Мислех да подам експресна поръчка.

# 682
  • Мнения: 539
Здравейте група! За първи път ще пътуваме за Анталия със собствен транспорт. Искам да попитам за да купим стикер за магисталата и моста големия талон на колата ли трябва да носим?

Ще препоръчате ли къде да направим застраховка за чужбина с асистанс?


Тъй като нашата кола е на дизел ще препоръчате ли от кои бензиностанций да зареждаме в Турция?

# 683
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Стикер си купувате с малкия талон и паспорта,ние си носим и големия талон,но не са ни го искали.Преди два дена се върнахме от Турция,зареждахме на бензиностанция Opet.Дизела е 3.80-3.85т.л.

# 684
  • Мнения: 2 666
За ранни записвания за догодина - 2017 не е ли още рано . Сезона още не е свършил на 2016 . Краят на ноември и декември ТА пускат цените за ранни записвания за 2017г. Самите хотели още не са наясно какво ще стане .. Ако тръгнат руските туристи ...много са факторите в бранша . Почакай , чети и питай. Харесай си курорт дотогава и си набележи хотели .

# 685
  • Мнения: 539
Стикер си купувате с малкия талон и паспорта,ние си носим и големия талон,но не са ни го искали.Преди два дена се върнахме от Турция,зареждахме на бензиностанция Opet.Дизела е 3.80-3.85т.л.


Благодаря Lora bouquet

# 686
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте,

Интересува ме има ли някой с актуални впечатления от шоуто с делфини в Адаланд, Кушадасъ ,дали си заслужава,както и цени ако може? Praynig

# 687
  • Мнения: 315
За ранни записвания за догодина - 2017 не е ли още рано . Сезона още не е свършил на 2016 . Краят на ноември и декември ТА пускат цените за ранни записвания за 2017г. Самите хотели още не са наясно какво ще стане .. Ако тръгнат руските туристи ...много са факторите в бранша . Почакай , чети и питай. Харесай си курорт дотогава и си набележи хотели .
Едно от момичетата тук беше писало, че има записвания за 2017 в определена верига хотели от сега с по-голям процент намаление, като после на ранните записвания процента е по-малък на намалението.Също и че в последствие ако цената падне надолу, на записалите се я коригират.Не мога да й намеря мнението тук, но ще го потърся отново.

# 688
  • Мнения: 7 605
За ранни записвания за догодина - 2017 не е ли още рано . Сезона още не е свършил на 2016 . Краят на ноември и декември ТА пускат цените за ранни записвания за 2017г. Самите хотели още не са наясно какво ще стане .. Ако тръгнат руските туристи ...много са факторите в бранша . Почакай , чети и питай. Харесай си курорт дотогава и си набележи хотели .
Едно от момичетата тук беше писало, че има записвания за 2017 в определена верига хотели от сега с по-голям процент намаление, като после на ранните записвания процента е по-малък на намалението.Също и че в последствие ако цената падне надолу, на записалите се я коригират.Не мога да й намеря мнението тук, но ще го потърся отново.

Аз бях, но и бях писала, че това важи за Германия  Peace

# 689
  • Мнения: 262
Здравейте, имам спешен въпрос.Видях че паспорта ми изтича средата на януари 2017,пътуваме с собствен превоз на 15.09.Трябва ли ми нов паспорт? Има 4 месеца срок още.
Категорично не трябва да го сменяте сега. След почивката Ви предприемете стъпки за подмяна на паспорта. Особенно ако искате посрещане на НГ в турски курорт.

Общи условия

Активация на акаунт