Пукет, Тайланд /почивка 2016/

  • 14 822
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Здравейте Simple Smile Виждам , че има много стари и неактивни теми за Тайланд и Пукет . Дайте да раздвижим малко идеята . Със суприга ми планираме едномесечен престой в Пукет . Искам съвети от хора , които са били там . Разумно ли е да си наемем хотел за около 30 нощувки  ( в букинг има много оферти - от рода на 500 лв ) , и от там на място да купуваме допълнтелни екскурзии . Искам да обиколим всичко Бангог , Камбоджа , Сингапур , изобщо каквото може . Там има ли от къде да закупим такива екскурзии , на какви цени са горе-долу  и ще се оправим ли без гид ? С какво да се придвижваме в Пукет ? Изобщо приемам съвети всякакви .

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 11:55 от bubanka

# 1
  • Мнения: 284
Привет,

И аз в момента съм на тази вълна. Чета от старите теми и има много информация, която е актуална и към днешна дата. Ние ще ходим ноември като престоят ни е разделен на две - в Банкок и Пукет. Нямаме за съжаление толкова много време като вас, но на ваше място не бих резервирала 30 дни на едно и също място. Това е моят съвет  Simple Smile

Дано се раздвижи темата.

п.с. Атентати в Тайланд днес. Изключително неприятно!

# 2
  • Мнения: 139
Аз размислих за тези 30 нощувки , ще ме стегне шапката толкова много време . Реших първо кацаме в Бангок , там няколко нощувки 3-4 , от там отиваме до Камбоджа , пак се връщаме до Бангок и заминаваме за Пукет . Чудя се само с какво да пътуваме от Бангок до Пукет - с вътрешен полет или влак . Защо повечето ги е страх да пътуват с тези вътрешни полети  ? Екскурзията от Бангок до Камбоджа може ли да си я организираме сами или е по-лесно да си купим такава направо на място .Изобщо продават ли се примерно във фоайето на хотела в Бангок ?

# 3
  • Мнения: 678
Максминална виза за Българи не е ли 15 дни? Нещо такова ми се върти в главата, но може да не помня правилно. Или може да я подновиш като прекосиш границата?

# 4
  • Мнения: 284
Имайте предвид, че визите (доколкото аз съм запозната) важат за еднократно влизане в държавата. Т.е ако искате да отидете в Камбоджа или където и да е другаде, ще ви трябва нова входна виза. Т.е. ако желаете да посетите друга страна, оставете си я за десерт.
По повод полетите от Банкок до Пукет ние лично ще летим с Airbus A380 на тайландските авиолинии. Час и 20 мин полет с багаж ни струваше около 70-80лв. Simple Smile Мисля, че има над 10 полета дневно.
Иначе визата за Тайланд е за еднократен престой до 90 дни и струва 30 евро. Мисля, че имаше една за многократно влизане и струваше около 150 евро.

# 5
  • Мнения: 112
Пукет е остров и от Бангкок до Пукет се ходи със самолет. 800 километра е разстоянието. Екскурзии могат да се организират според мен на място. Не съм ходила в Тайланд, била съм в Бали, разучавала съм и съм чувала, че екскурзии могат да се организират и на място. В хотела, в който бяхме отседнали, имаше туристическо бюро за екскурзии.

# 6
  • Мнения: 112
Според мен първо приключете с Тайланд, след това с Камбоджа и най-накрая - Сингапур. Тайланд и Камбоджа са близко разположени, а Сингапур се пада по-долу. Освен това на 80 километра северно от Бангкок има готин град, който си заслужава според мен да се посети - Аютая. В Бангкок има също културни забележителности, а друга туристическа атракция е плаващият пазар. Щом ще ходите в Тайланд, според мен обезателно трябва да се возите на слон. Виждам, че сами ще си организирате пътуването, но препоръчвам да прочетете малко какви екскурзии предлагат агенциите. Би ви било от полза. в Камбоджа съм чувала за Ангкор ват. Другите им исторически забележителности не ги знам. Сингапур се намира по надолу. Аз съм ходила там с туристически цели и бях за две нощувки. Посетихме стандартните забележителности и по наша инициатива Зоологическата градина. Тя присъства в топ 10 на различни световни класации за зоологически градини и да ти кажа това беше едно от най-запомнящите се неща от престоя ми в Сингапур. До градината отидохме с такси. Там такситата са евтини, не са както в Европа. В градината лъвът не беше в клетка.  Grinning Мога още много да разказвам за този лъв.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Нещо, което лично аз бих посъветвала, е да си обмените пари в България. Аз гледам, каквото мога да си направя от България, защото на място не се знае  какво и как ще стане и колко ще е удобно, а като пристигнете, ще сте уморени. Имам предвид валута и допълнителни екскурзии. В България има и сингапурски долари, и тайландски батове. За камбоджански риел не зная. Като допълнителна валута може да вземете щатски долари. Дано съм била полезна и ако се сещаш за друго, питай.

# 7
  • Мнения: 421
Тук има инфо за визите: http://www.thaiconsulate.bg/l-bg/visa/p2-7-0.html
 Валидността е 3 месеца след издаването и за престой до 60 дни. 30 евро е стандартната туристическа виза. Става готова за ден-два. Лесно ги дават стига да предоставиш необходимите документи.  Peace

# 8
  • Мнения: 17
Здравейте,интересно ми е как ще летите до Пукет.Не намирам нищо изгодно (за моите виждания).Имам приятелка купила почивка от Германия за по-малко от 600 евро.Дали има как да им намеря накой техен чартър?

# 9
  • Мнения: 284
Ние ще летим с Катар. В Азия винаги летим с Катар. Прекрасни цени, много добро обслужване. Пускат редовно промоционални цени на билетите. Добро трансферно време и ново и удобно летище в Доха.

# 10
  • Мнения: 24
Ние също ще летим с QATAR, ще летим и с THAI, но за разлика от европейските компании тук онлайн CHECK-IN е възможен 48 или 24 часа преди полета, което ще рече че от Тайланд трудно ще имаме възможността да си принтираме бордните карти, та въпроса ми е дали, може да се покаже бордната карта от телефона или ще трябва на място да се чекираме?

# 11
  • Мнения: 678
Dilyana, в хотела може да помолите да ви ги направят един принт на бордните карти  Peace

# 12
  • Мнения: 284
Здравейте,

Ние се върнахме преди няколко дни от Тайланд. Летяхме с Катар и имахме вътрешен полет с Thai. Никъде не ни трябваше чек ин предварително. Нито за катарския полет, нито за вътрешния тайландски. Единственото, което си носим винаги, е копие на билета в нас, което даваме на чек ин на летище. Не се притеснявайте и се насладете спокойно на Тайланд. Чудна страна! =)

# 13
  • Мнения: 24
Много ви благодаря за отговорите, нямам търпение да заминем Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте предстой ми пътуване до пукет скоро. Искам да знам туристическа виза на летището ли се издава ?

Общи условия

Активация на акаунт