КРУИЗИ /тема 8/

  • 113 996
  • 745
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 391
Здравейте! Искам да помоля за мнение за този круиз:
https://crusit.bg/kruizi/pregled-na-kruiz/?hash=c9c70e1479bf5cff … 2d3ee4b5866dc6af0
Цената ми се струва доста добра за тази дестинация .

# 211
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Миналата година имаше по 250€ круиз в Дубай, там определено са евтини.

# 212
  • Мнения: 743
Здравейте! Искам да помоля за мнение за този круиз:
https://crusit.bg/kruizi/pregled-na-kruiz/?hash=c9c70e1479bf5cff … 2d3ee4b5866dc6af0
Цената ми се струва доста добра за тази дестинация .

Да, по 250Е бяха,но не такыв маршрут и не кораб 5*. Тоzi е с вкл. Доха и Бахрейн и кораба е супер. А и престоите не са кратки! На мен много ми харесва

# 213
  • София
  • Мнения: 735
Здравейте! Искам да помоля за мнение за този круиз:
https://crusit.bg/kruizi/pregled-na-kruiz/?hash=c9c70e1479bf5cff … 2d3ee4b5866dc6af0
Цената ми се струва доста добра за тази дестинация .

Да, по 250Е бяха,но не такыв маршрут и не кораб 5*. Тоzi е с вкл. Доха и Бахрейн и кораба е супер. А и престоите не са кратки! На мен много ми харесва

А за Катар не трябва ли виза? Или като е круиз е друга хавата?

# 214
  • София
  • Мнения: 3 774
Прекрасните разкази продължават,  DeltaAzimut  bouquet

Здравейте! Искам да помоля за мнение за този круиз:
https://crusit.bg/kruizi/pregled-na-kruiz/?hash=c9c70e1479bf5cff … 2d3ee4b5866dc6af0
Цената ми се струва доста добра за тази дестинация .
Да, по 250Е бяха,но не такыв маршрут и не кораб 5*. Тоzi е с вкл. Доха и Бахрейн и кораба е супер. А и престоите не са кратки! На мен много ми харесва

А за Катар не трябва ли виза? Или като е круиз е друга хавата?

От мен ДА за круиза.
Да, трябва да направим и разлика между предишните круизи и този. Доста по-добър.
Още повече, че подобен кораб за първи път ще спира в Катар.
Цената е с таксите, значи много добра.

Точно с тази цел Катар облекчава визовия режим от тази година специално за круизни пътници.
Според новата процедура, пътнически манифест, съдържащ паспортните данни на пътниците и екипажа ще бъде даван на имиграционните служители 48 часа преди пристигането на кораба в Катар. Това ще позволи на имиграционните служби да обработват цялата необходима информация за пасажерите  преди влизане на корабите в пристанището.
Този начин се използва успешно и в други райони по света.
Ще се получи както е на летището в Доха, транзитни визи.

Блед, благодаря ти за включването  Hug Точно този круиз гледам. От 19 август до 3 Септември 2017. Преглеждам ги на сайта на Контитранс М. Но цената е 1700Е. Ти как стигна до тези 1300Е? 2в1 според мен е компромис не само за фиордите, но и за Исландия, където имах мерак за седмица само организирана екскурзия. Но и така се надявам да си напълним душата Simple Smile

Компромиса ми харесва и съм твърдо ДА.

Цената беше в няколко сайта, ако трябва ще търся пак...
Например...



# 215
  • София
  • Мнения: 3 774
Венеция – Круиз Терминал Marittima
https://www.port.venice.it/en/cruises.html



Това начало и край на круизи е било и става още по-актуално след новите нискобюджетни полети на https://www.ryanair.com/gb/en/ от София до Тревизо.
Връзките между летището и Местре/Венеция може да видите ТУК  на 1 стр.
Както и да прочетете друга информация относно Венеция.

Трансфера от летището ще ви закара или до гарата в Местре или на Пиацале Рома във Венеция.
И двете точки са много удобни както за престоя ви, така и за круиза.
Най-добрият вариант е да резервирате хотел преди/след около пиацата или около гарата както на Венеция, така и на Местре.

Връзката между двете гари е повече от удобна:
Местре – Венеция – Местре  влак
Време за пътуване 10 – 12 мин. в посока.
Билети от машини Trenitalia или на гише.
Цена 1,25 € в посока 2,50 две посоки.

Хотел в този диапазон ви дава идеална възможност за разглеждане на Венеция. Както и лесно стигане до терминалите.

Точно от Пиацале Рома тръгва новото съоръжение Venice People Mover.



Това е монорелсово влакче, което свързва пиацата с круизите и големия паркинг Tronchetto. Построено от DCC, както още няколко такива по света. Най-известното е в Лас Вегас, което пробвах скоро.

Обслужва се от http://www.actv.it/
Цената е € 1,50. Билета Важи 75 минути, включително автобусната мрежа на actv. Без посоките към летище Марко Поло. Взима се от автоматите на пиацата.
Интервал всеки 10 минути, време за пътуване 4-5 минути.
Лятно (април-октомври) 07: 00-23: 00 / 08: 00-22: 00 Празници
Зимно (ноември-март) 07: 00-23: 00 / 08: 30-21: 00 Празници
В цената на билета влиза багаж, размерите на който са 150 см. общо от трите измерения.
На места има носачи, които ще ви носят багажа за 10-15 евро ?

Ето Карта на Venice People Mover.



На пиацата има достатъчно табели, които да ви насочат към входа на влакчето в югозападния край. Още с влизането ще видите автоматите за билети. Приемат всичко монети, банкноти, карти…
Отивате на скенера за влизане, валидирате и вратата се отваря. Отивате на платформата и се качвате. За корабите слизате още на 1ва спирка, да не пропуснете, че отивате на паркинга.
Всичко е за минутки и после съвсем малко пеша до терминалите. Но тук все пак е важно къде ще е вашия кораб. Добре е да знаете предварително, въпреки че се виждат. Но някои са по-далеч.



На тази карта се вижда къде спират корабите, терминалите и червената линия със спирката на влакчето.
Ако сте разбрали къде ще спре кораба е ясно колко ще ходите пеша.
А в този линк ще намерите всичко необходимо за всички терминали като кликнете върху тях.
107 и 108 са ви най-близо до спирката.

Продължаваме с други възможности…
Ако пристигате от летище Венеция Aeroporto Marco Polo имате идеалната възможност от самолета направо на кораба или обратно.



Синята линия показва маршрута на http://www.alilaguna.it/en/linea-blu
Това е възможност, която спира вътре в терминала между корабите. Тази линия може да използвате и когато само спирате във Венеция, защото тя ще ви закара до Сан Марко и др.
Цени:
Cruise Terminal  - Venice  8 € / 7 € онлайн
Две посоки    15 € / 13 €
Airport  - Lido or Venice - Cruise Terminal 15 €/ 14 € …    27 € / 25 €

Третата възможност е от Пиацале Рома спирка P… Roma (S. Chiara) с вапорето № 2 отивате до спирка Tronchetto (Mercato) и после 700-800 метра пеша.

И последна възможност изцяло пеша от P… Roma, малко над километър, но неудобно с багаж.

За тези, които пристигат с кола…Погледнете паркингите на горната карта. Изключително удобни за всички кораби с цена около 10 евро на ден.
Възможни са резервации...

ТУК ГРАФИК на корабите...

Здравейте!
Скрит текст:
На 08.10.2016г.ми предстои първи 7-мо дневен круиз с начално пристанище Венеция.
Маршрутът ни е Венеция-Бари-Катаколон,Миконос,Пирея,Дубровник-Венеция.
Корабът е Магнифика на МSC.
Кацаме на 7.10.на летище Тревизо и отпътуваме на 16.10 обратно от там.
Избрали сме да нощуваме в х-л "Вила Роза".в близост до Пиацале Рома.
Предложете ми как да стигнем от летище Тревизо до хотела ,от хотела до круизния терминал Маритима.
На 15.10 пристигаме във Венеция.
За нощувка сме избрали хотел "Плаза" в Местре.
Предложете ми как да стигнем от круизния терминал Маритима до хотела и от хотела до  летище Тревизо.
Интересува ме мнението Ви за круизните екскурзии в Катаколон и Пирея,както и дали ще се справим сами ,ако предприемем самостоятелно разглеждане на забележителностите в другите пристанища.
Предварително благодаря.

Надявам се горното да ти помогне...

За Катаколон съм писала много пъти, ето част...

Скрит текст:
Катаколон е спирка, която се използва почти от всички круизи в този район.
Не помня вече колко пъти сме спирали там, а имаме и две посещения до Олимпия с кола, без кораби.
 
Хората живеещи в Катаколон разчитат изцяло на круизните кораби, клиентелата на магазини и заведения е само от туристи. Но все пак и там има какво да се види...
 
Katakolon Museum/ музей на старогръцките технологии/
храма Saint Nicholas Orthodox
главната Main street
и пристанището
Главната е магазин до магазин, заведение до заведение, пълни само с пасажери.
Много е приятно да седнеш срещу порта и лодките/има интернет в заведенията/ и да изкараш там, ако не ходиш до Олимпия/ако вече си бил, като нас/.
 
Можете да ползвате екскурзия от кораба, особено ако времето за престой е малко.

Адреса на Олимпия го търсете Archea Olimpia, Ilia, Greece, в противен случай трудно ще го намерите.
 
Разстоянието е около 35 км. Ако го организирате от кораба, предполагам екскурзията ще е от порядъка на 60-75 евро, като има няколко вида, които комбинират различни неща, но все се въртят около Олимпия.
Екскурзиите са около 4 часа с пътуването.
Сигурно ще имате избор с ресторант или не, като ще имате обяд с местен фолклор.
Ако си имате компания имате и други варианти. На порта ще ви очакват местни, които ще ви предлагат както коли под наем, така и да ви бъдат гид с транспорт.
Направете сметка, кое е ще ви е по-изгодно, ако сте повече хора.
 
В Олимпия, освен градчето с приятни заведения, много магазини както и хотели, трябва да видите:
 
Древна Олимпия/всичко/
Olympic Games Museum
Archaeological Museum of Olympia
Парк Олимпия
Hostels of Olympia
Това е минимум 3-4 часа.
 
Ако сте били в Олимпия, няма да оставате на порта, познавам целият район отлично, както посока Pyrgos...Kyllini , така и посока Кипарисия. Веднага ще измислим подходящ маршрут.
 
Олимпия е главната цел и засенчва всичко останало, а има още какво да се види.
Например, наблизо до Kastro е Chlemoutsi. Средновековен замък от времето на кръстоносците. Намира се на по-малко от час издигнат на хълм.
Много добре запазен и подценяван от туристите.
 
Посока Захаро - Кипарисия е езерото Kaiafas, малко повече колкото до Олимпия.
Много красиво, включително с минерални извори. С остров Света Катерина носещ името на църквата там.
Това е район на Захаро, за който легендите сочат като курорт на олимпийските богове.
Ако ви е интересно ще ви разкажа още легенди свързани с тези места.
 
Минерални води има в Kyllini с Термите там/бяха ги занемарили, дано вече не са/.
И за там има много история и легенди. Доста неща са разрушени от немската окупация.
 
Малко по-далеч, над Tholo е Храма Epikourios Apollo. Също подценяван, но много важен за Гърция. Също сериозна история.
 
Тук вече сме близо до Кипарисия, много красив град с много хотели и голям плаж.
С много забележителности, например Castle Kyparissia.
 
Над града, между живописни селца е Peristeria. Също много малко посещавано, а всъщност е много интересно, един от центровете на микенската цивилизация.
Това са едни излезли от земята/изкопани/ постройки като кошери на пчели/огромни/. Тук са открити множество ценности от онази епоха.
 
Наблизо е курортното селце Kalo Nero, хотелите и плажа към него.
Всъщност пропуснах плажовете, ако пък друго не ви се прави, наоколо има в изобилие, но дали ще е топло, дано….
 
Ако имаше опцията, която сега въвеждат Royal Caribbean, Adventures/престой на кораба на дадено място повече от ден/. Можеше с една кола под наем, от Kyllini да обиколите Закинтос или Кефалония, колкото времето позволява с преспиване на сушата. Но това са предположения…
Май се увлякох, не съм в тема за Гърция, а има още…
Но с круиз не става, нищо да знаете поне това…

За Пирея също...
Най-лесно е до порта спират Hop-On, Hop-Off Bus. Качваш се и обикаляш цял ден. Като можеш да се спазариш не за 20, а 10 евро. Пробвано вече от няколко човека.

Пирея  ...
Пирея 1

Ако има въпроси като се върна, че утре летим на цена колкото градския транспорт в София.
Затова и бързах да пусна поста...

# 216
  • София
  • Мнения: 735
Здравейте! Искам да помоля за мнение за този круиз:
https://crusit.bg/kruizi/pregled-na-kruiz/?hash=c9c70e1479bf5cff … 2d3ee4b5866dc6af0
Цената ми се струва доста добра за тази дестинация .


Искам да попитам нещо за този круиз - гледаме датата 7.01.2017г., но като почна да търся в чужди сайтове тази дата на отплаване, не ми излиза. Възможно ли е да има някаква грешка или не правя нещо като хората  Thinking резервирайки през българска фирма, достатъчно надеждно ли е? И как е по-добре да се процедира, да се букне по-обикновена каюта и евентуално да те ъпгрейднат, или направо да си запазиш каюта с балкон (цената излиза доста добре като за 2ма с дете).

Благодаря!

# 217
  • Мнения: 391
Благодаря за мненията! От доста време искам да посетя тези места и мисля  че определено ще бъде по-добре с круиз ,отколкото с обикновена екскурзия .

# 218
  • Мнения: 4 743
Здравейте момичета, отдавна не съм писала в темата, може би от последния ни круиз през пролетта. Така ми липсват круизите, кораба, забавленията, екскурзиите... Това е незабравимо изживяване... Даже си имам идея за следващия ни круиз... Толкова места искам да посетим, искам и децата да вземем с нас този път... Следя промоции, но ми се иска този път да вземем нещо на last minute... Сега се колебая дали да заложим на Коста или този път да разнообразим с друга круизна компания... Разбрах, че колкото и да са подобни, корабите все пак се различават доста... Различна е атмосферата, обслужването, храната и настроението като цяло... Различни са маршрутите, някои места просто те пленяват завинаги...  Heart Eyes
Пожелавам на тръгващите скоро едно весело и незабравимо приключение, защото круиза е наистина едно супер вълнуващо изживяване... Peace Hug

# 219
  • Мнения: 30
Здравейте!
Кога е Седмицата на Круизите?

# 220
  • Мнения: 33
Описанието за Венеция е незаменимо. Има неща, които въобще не ги зНаех. Мерси към.

# 221
  • Мнения: 1 054
Кога е най изгодно и на какви цени може да се купи круиз до канарските острови с тръгване  от Чивитавекия или Генуа?

# 222
  • sofia
  • Мнения: 4 296
domino25, аз съм купувала на едни разпрадажби през януари 27-29 от Круизбг или Контитранс, и пътувахме през април, но тръгването беше от Лас Палмас (от Милано се лети евтино до там) и ни върна колаба в Ла Специя.
9 дни за 250евро струваше круиза, Армония беше кораба!

# 223
  • Мнения: 1 054
domino25, аз съм купувала на едни разпрадажби през януари 27-29 от Круизбг или Контитранс, и пътувахме през април, но тръгването беше от Лас Палмас (от Милано се лети евтино до там) и ни върна колаба в Ла Специя.
9 дни за 250евро струваше круиза, Армония беше кораба!


Чудесна е тази цена, но няма вече май. Сега до там плава  Магнифика и то с тръгване от Генуа или Чевитавекия, иначе на Пулмантур има нещо такова, но те там цените са едни и после като си сметнеш и излиза двойно май? Оставам на връзка за цени...........

# 224
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ако ми попадне нещо ще пиша

Общи условия

Активация на акаунт