Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 82 770
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 108
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА ТЕЗИ, КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА - част 103
 

добре дошли в новата тема  bouquet

и старата тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=930755.msg33360029#msg33360029 , ако някой нещо е забравил там  Wink


# 1
  • Мнения: 2 313
Естествено, че тъща!  Joy

# 2
  • София
  • Мнения: 5 605
Естествено, че тъща!  Joy

hahaha
Благодаря за темата!
Пепчо, може ли да споделите по коя рецепта е направен кашкавала, за който говорите?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
 Пепчо  bouquetА може ли да споделиете за тази саламура от айрян - в какво съотношение млляко-вода се прави айряна?

# 4
  • Русе
  • Мнения: 5 207
Цитат
Джеронимо  22 авг 2016, 12:55 #735
 Преди време питах тк за домашен кашкавал, и благодарение на вас, трета партида привършваме.Smile
Пепчо- Hug
Сега си знам къде пак ще помогнат!
Докарахме си от Бг голяма кутия със сирене и понеже няма къде да я държим на студено, саламурата е ...както майка каза-цветясала. Каквото и да значи, за мен е развалена, мътна, но пък сиренето вътре е кораво. Има лош аромат, на някакъв химикал, като гума. Да го хвърлям ли, или може да го спася, че е бая сирене?

Бихте могли да сложите в хладилник за 24-36 часа сиренето с лош аромат в кисело или прясно мляко. Да го покрива от всички страни. Щом ПООМЕКНЕ /проба с лек натиск на пръстта/ се измива и слага в саламура от 1 л вода и 120 г сол. Сиренето трябва да стои под течността /саламурата/ като се съхранява.

# 5
  • Мнения: 2 313
Пепчо  bouquetА може ли да споделиете за тази саламура от айрян - в какво съотношение млляко-вода се прави айряна?
На една кофичка кисело мляко се слагат 2 кофички вода и 1 ч.л. сол.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата!  bouquet
Пепчо  bouquetА може ли да споделиете за тази саламура от айрян - в какво съотношение млляко-вода се прави айряна?
На една кофичка кисело мляко се слагат 2 кофички вода и 1 ч.л. сол.
Ще я опитам и аз тази саламура. Тъкмо имам сега да прибера едно сиренце в хладилника  chef

# 7
  • Мнения: 14 079
Пепчо, саламурата с айрян кога я ползваш? Когато си правиш ти сирене или закупеното го слагаш в нея? Ако е за закупено, може ли да е без сол? Аз слагам сиренето само във вода за да се обезсоли. Иска ми се да опитам и с айрян щом променя вкуса на сиренето.

# 8
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Довечера ще ми идват на гости приятелско семейство. Мъжът прекара инсулт миналия месец, но не тежък и се движи нормално, само малко проблеми с говора. Направо не знам какво да поднеса! Алкохол е ясно, че няма да предлагаме, но като храна освен салати кое е приемливо ястие?

# 9
  • Мнения: 14 079
Пилешко месо. Да е запечено на фурна или скара. Пилето да не е със сметана например, т.е. с по-малко мазнини да се готви. Не бива да се готви това:
Скрит текст:
Използване на някои храни може да предизвика втори инсулт.  Затова трябва да се въздържате от тях. Те включват:
•всички видове колбаси, бекон, месо на скара и риба;
•бисквити и мъфини;
•всички мазнини млечни продукти, сметана, кондензирано мляко;
•чипс;
•сладолед, сметана, шоколад, сладкиши;
•газирани и негазирани безалкохолни напитки, силно кафе, какао, силен чай.
 

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Пепчо  bouquetА може ли да споделиете за тази саламура от айрян - в какво съотношение млляко-вода се прави айряна?
На една кофичка кисело мляко се слагат 2 кофички вода и 1 ч.л. сол.

Много благодаря! bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря! bouquet

# 12
  • Мнения: 9 108
Пепчо, саламурата с айрян кога я ползваш? Когато си правиш ти сирене или закупеното го слагаш в нея? Ако е за закупено, може ли да е без сол? Аз слагам сиренето само във вода за да се обезсоли. Иска ми се да опитам и с айрян щом променя вкуса на сиренето.

и на домашно слагам, и на купено. слагам сол в саламурата, но не пречи да не сложиш, щом го ядете безсолно  Peace

 Eli_ivanova70, можеш да изпечеш зеленчуци - чушки, тиквички, патладжани и да им направиш доматен сос.  Можеш да изпечеш картофи с моркови и пъщърна - само със сол, подправки и масло, също са вкусни и като гарнитура, и за наяждане Simple Smile

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
едно време по планинските хижи имаше един много ароматен, тъмен чай.
кои билки се слагаха вътре? жълт кантарион и риган се сещам, но какво още?  newsm78

# 14
  • Мнения: 13 547
едно време по планинските хижи имаше един много ароматен, тъмен чай.
кои билки се слагаха вътре? жълт кантарион и риган се сещам, но какво още?  newsm78
+ мащерка?

Общи условия

Активация на акаунт