Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 82 811
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 30 191
Не, няма да стане. аз в тези пропорции правя тортата.
т.е. да си го направя според указанието и ще стане като на снимката?

# 736
  • Русе
  • Мнения: 5 222
На 0,5л мляко слагам 4 с. л. захар. Но можеш да пробваш с 3, зависи колко сладко обичате и докато е още горещо - да прибавиш още малко  Peace

.....

Мерси! Peace
Ще се водя от съвета ти 0,5л= 4 с.л. захар

На пакетчето пише 600мл мляко + 100мл, в които се разтваря пакетчето. Досега все така го правя, но се чудя, дали няма да стане гъсто за бисквитена торта? Да разредя ли малко или пък няма да се сгъсти достатъчно при изстиване. newsm78 Детето не обича много да се стегне крема, а да е по-отпуснато.

Нещо подобно.

Скрит текст:

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/08/blog-post_31.html

# 737
  • София
  • Мнения: 30 191
А, мерси! bouquet
Това пък е още по-лесно. Сега ще го покажа вкъщи и започвам. Peace

# 738
  • София
  • Мнения: 5 606
Не, няма да стане. аз в тези пропорции правя тортата.
т.е. да си го направя според указанието и ще стане като на снимката?
Да, аз така правя бисквитена торта в къщи и изглежда като на снимката. Последният път я направих с бишкоти, пораси лишсата на бисквити. Стана нещо страхотно просто!

# 739
  • София
  • Мнения: 30 191
Супер! Благодаря за съветите! Peace

# 740
  • Мнения: 13 004
Какво мислите за идеята да направя задушен, готов за консумация парз в буркани? Много обичаме с ориз или с месо и ще ми е удобно да имам винаги под ръка. Мисля да задуша с мазнина, да пълня горещо в буркани и да варя за капачка, колко 10 мин ли? Дали ще стане така?

# 741
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

Ева, сигурна ли си, че фондан си имала предвид? Да не би кувертюр? Фонданът е тази маса за покриване на торти, не е за готвене. Ако наистина е захарен фондан, няма да стане рецептата с него. Wink
Или си направи друг кекс само с какао, вместо с шоколад, ако не ти се ходи до магазина и после го залей със сиреновата смес. Wink Моето лично предпочитание е сладкиш Възглавнички на Лабрекс. Уникално вкусен е, обожаваме го. Пропорциите са абсолютно точни!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg19552204#msg19552204

# 742
  • гр. София
  • Мнения: 26
Момичета, правили ли сте такоси? Купих си, защото съм гледала по кулинарните предавания, много е изкушаващо, но не съм си избрала рецепта. Затоплят ли се предварително или после, след като се поръси с кашкавал или друго сирене?  newsm78

# 743
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Вкъщи когато сложим топла плънка в такосите, затоплям хлебчето на котлона диретно или на тиган, ако не ти си чисти керамичен котлон после, за да се запече лекичко. Преди навиването поръсваме с основната плънка, после с кашкавал. На нас са ни най-удобни за ядене, завити както се завиват дюнерите в Бг, не полуотворени.

# 744
  • гр. София
  • Мнения: 26
chrissy, благодаря за бързия отговор!
Проблемът ми е, че купих такоси от Лидл през мексиканската седмица, а те са готови сгънати на две и са доста твърдички. Трябва да се напълнят с избраната плънка /салата, някакво месце /пиле, бекон, свински късчета - всичко поизпържено/, сосче с боб, царевица или нещо друго/подобно на фахита/ и после се поръсва със сирена. Но самите такоси са твърди в кутия, сложени едно в друго, не могат да се навиват. Та въпросът е затоплят ли се и как? Продължавам с  newsm78 newsm78

# 745
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да, щом са твърди, трябва да ги затоплиш. Във фурната например, за да омекнат, или на МВ.
Няма как да направиш такоси ако са толкова твърди хлебчетата. Или поне няма да са такоси. Wink

На тези готовите комплекти няма ли на кутията инструкция? (не съм купувала никога готови, по-скъпи ми идват от това да сложа същите съставки сама и затова нз)
Аз бих затоплила хлебчето при всички случаи.

# 746
  • Мнения: 2 818

Ева, сигурна ли си, че фондан си имала предвид? Да не би кувертюр? Фонданът е тази маса за покриване на торти, не е за готвене. Ако наистина е захарен фондан, няма да стане рецептата с него. Wink
Или си направи друг кекс само с какао, вместо с шоколад, ако не ти се ходи до магазина и после го залей със сиреновата смес. Wink Моето лично предпочитание е сладкиш Възглавнички на Лабрекс. Уникално вкусен е, обожаваме го. Пропорциите са абсолютно точни!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg19552204#msg19552204


Така пише на опаковката, фондан. Иначе си е шоколад, нещо като млечен шоколад, но не съвсем. Благодаря, ще пробвам сладкиша на Лабрекс, много добре изглежда.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт