ЕЛП 54 - есенна, туршиена, суджучена съответствено

  • 30 876
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Нямаше ли нещо за написано с големи букви МИР по стените на тоалетните, ама не точно мир...нещо такова ми е останало на мен. И като напише Куркума МИР, не си представям точно мир.

# 706
  • Мнения: 3 784
В къщата на обесения за въже говориш!
 Joy Joy Joy
Точно днес и колежката ми препоръча джинджифил с мед и лимон - явно това ще е.
Купих си черен шоколад с чили. Много извратена работа - хем сладни, хем люти  Crazy Аз с лечебна цел де, в лютите чушки има витамин С, пък черния шоколад е добър при анемия. После може и чая с коняка да пробвам. А довечера трябва да прослушам и едно червено вино за кръвното и изобщо цял ден съм на лекарства  Laughing

Да предупредя - в новата тема съм предвидила годишни номинации. Това само да си мислите де, не да ги пишете сега.

Атти, да се оправяш бързо! И да си изпълняваш съвестно рецептурника. Ако правим номинации, аз ще си поддържам миналогодишните и по-миналогодишните - последователна съм в мислите и чувствата, знаете.  Laughing

Ло, ама как любимия ми коледен сетинг си уцелила, имаш шесто не, ами десето чувство.

Мидко, съжалявам за приятеля ти. Не съм те чела другаде, където сигурно си споделял, пожелавам много сила и на двама ви.  Hug

А сега, за МИР-а. Като всяко ЕЛП понятие, той е многопластов, многоконцептуален и метатекстов. Освен за синоним на популярни трибуквени думи, се използва и като синоним на процеса, осъществяван посредством обекта на трибуквените думи. Оттам и производните - мироопазване, нахлузване на синята каска и прочие.

Последна редакция: пт, 18 ное 2016, 23:24 от Априлска вълшебница

# 707
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
забравих приноса на чадото: мир за целия свят и кюфтета за вечеря   Blush

вълшебница си, не ами ВЪЛШЕБНИЦА Hug Hug Hug

в коя детска книжка децата щяха да напишат името на дете само с главни букви, за да почетат геройско дело, но докато решат кой да го напише (или как) детето почина?
децата от улица тряскаджийска? или улица консервна?

 ooooh! старост-нерадост  ooooh!

# 708
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Априлска вълшебница
Цитат
Мидко, съжалявам за приятеля ти. Не съм те чела другаде, където сигурно си споделял, пожелавам много сила и на двама ви.
Винаги внимателна, без да пропуснеш и най-малка подробност.Впечатли ме!Благодаря!
Е , определено се чувствам добре тук...приятели

# 709
  • София
  • Мнения: 5 656
забравих приноса на чадото: мир за целия свят и кюфтета за вечеря   Blush

вълшебница си, не ами ВЪЛШЕБНИЦА Hug Hug Hug

в коя детска книжка децата щяха да напишат името на дете само с главни букви, за да почетат геройско дело, но докато решат кой да го напише (или как) детето почина?
децата от улица тряскаджийска? или улица консервна?

 ooooh! старост-нерадост  ooooh!
Консервна не е детска книжка  Thinking

Фен съм на Мишока! И кюфтета за вечеря!  Hug

# 710
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Искам да дам и своята версия откъде се започна това цялото с мира и мироопазването.

Розето (къде си, момиче?) ни запозна с разказ на чвтор, чието име ми убягва. Та в разказа идеше реч за полския пазач Иван, който проверявал надлежо дали съселяните му милват булките си привечер. И като се уверял в това, се убеждавал, че това е то мирът... И оттам се тръгна. А историята с лошото д. е друга, макар и съдържателна.

Атти, мърдаш ли? Умори ли вируса с бачкане?


# 711
  • София
  • Мнения: 5 656
Мърдам, мърдам  Hug И тормозя вируса активно. Тези вечер му сервирах една шкембе-чорба със сичко, що си требе, да му бере гайлето. Имало ензими в шкембето, пък в чесъна имало алкалоиди, не го знам, да се оправя там, пък ако не му отърва, да се разкара, нямам време да се разправям с него повече. Днес предадох единия ужас, дето го подготвям, още 6 такива ме чакат в следващите 2 седмици. Силно подозирам, че и той изигра немалка роля в наплашването на бедния вирус.

Да припомня един сов-, соц- лозУнг - МИРУ МИР! Демек мир по целия свят. Ама то сега нищо не е като едно време, мирът тоже Mr. Green

# 712
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Като сме подкарали лозунгите - да цитирам Довлатов:

"«За её спиной я видел написанное мелом ругательство. Хула без адреса. Феномен чистого искусства..."

# 713
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Колкото и да е странно (или не е) и аз запомних разказа
на милорд. Но сега, като припомни, че всъщност тръгна
от разказа на Розето - трижди "да", това е то мирът  Laughing
А трибуквието е от после.  Mr. Green

# 714
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Мдаа, намираме се в този период, в който спомените се размиват, връзките между събитията избледняват и може да се започне да се коват митове.

Мит 1. Че ние елпите, за да запазим МИРА, бием всяко лошо д., колчем го видим.
Мит 2. МИРЪт е общо достояние
Мит 3. Миролюбивите хора са кротички
Мир 4....


Последна редакция: сб, 19 ное 2016, 15:19 от Куркума

# 715
  • Мнения: 3 784
Минавам да си сверя часовника: аз ли не съм в ред, че ми излизат сълзи на тази реклама, или действа така и на други? Пробвах 2 пъти с разлика от 30 минути, понеже помислих, че на първото гледане съм ревнала заради нещо друго. Цъ, нямаше разлика.

Последна редакция: сб, 19 ное 2016, 17:54 от Априлска вълшебница

# 716
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
от сезона е  Blush и аз се разревах

Скрит текст:
видях моите големи двама. същите маймунки бяха. и сега са така

# 717
  • София
  • Мнения: 5 656
Миролюбци, наминавам да ви инфомирам, че феноменът иночетене/инописане вирее и по други ширини, не само у елпско. Току-що в една друга тема нашата прекрасна Априлска вълшебница биде наречена Априлска вещица, при това без никакви задни мисли от страна на потребителката. И се замислих - в този форум има толкова много вещици, а вълшебниците на пръсти се броят.

# 718
  • Мнения: 3 784
Къдеее, къдеее, че не съм видяла.  smile3532 С тоя подпис хич не се учудвам. Пък и аз бях Вещица поне половин година.

# 719
  • София
  • Мнения: 5 656
В Селските изпълнения... вълшебна вещица такава  Laughing Hug

Общи условия

Активация на акаунт