Бъдете внимателни с booking.com

  • 38 050
  • 344
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
booking.com играе комбина със собствениците на хотели и вили и в много от случаите вие сте излъган.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Няма защо да "бъдем внимателни" с нещо, което работи отлично. Wink Laughing

# 2
  • Мнения: 35 968
голословно, може би малко подробности биха ни осветлили за предположенията Ви?

# 3
  • Мнения: 14 490
booking.com играе комбина със собствениците на хотели и вили и в много от случаите вие сте излъган.

Какво значи комбина? Laughing

# 4
  • Мнения: 77
Не знам какво играе или не играе, но често в booking.com цените са по-високи отколкото на рецепция. Освен това лятото търсих стая за двама възрастни + две деца в точно определен хотел и в букинга ми излиза, че трябва да взема две стаи /няма друг начин/, а на място разбрахме, че има стаи , в които могат да се поставят и 4 легла и спокойно си изкарахме почивката с децата.

# 5
  • Мнения: 964
booking.com играе комбина със собствениците на хотели и вили и в много от случаите вие сте излъган.
Голословно твърдение без конкретни аргументи.

# 6
  • Мнения: 1 408
Не знам дали са комбина, но със сигурност имат взаимен интерес. Сайтът рекламира обектите, а собствениците си плащат за това. Което е напълно нормално. Друг е въпросът доколко резервацията през сайта дава някаква гаранция. Аз лично предпочитам директния контакт със собствениците и досега проблеми не съм имала.

# 7
  • Мнения: 964
Не знам какво играе или не играе, но често в booking.com цените са по-високи отколкото на рецепция. Освен това лятото търсих стая за двама възрастни + две деца в точно определен хотел и в букинга ми излиза, че трябва да взема две стаи /няма друг начин/, а на място разбрахме, че има стаи , в които могат да се поставят и 4 легла и спокойно си изкарахме почивката с децата.
Наличните стаи и легла се задават от мястото за настаняване, а не от booking.
Във вашия случая, от хотела явно не знаят как да работят със системата, така че да заложат възможните комбинации.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 122
Booking.com е посредник м/у собственика и клиента и е нормално и те да имат печалба от посредничеството и няма как да се очаква, че цената, която дава собственика ще я сложат и booking. Няма кой да седи и да предлага нещо без да печели от него.

# 9
  • Мнения: 1 408
Booking.com е посредник м/у собственика и клиента и е нормално и те да имат печалба от посредничеството и няма как да се очаква, че цената, която дава собственика ще я сложат и booking. Няма кой да седи и да предлага нещо без да печели от него.
И това не е точно така, доколкото знам. Преди броени дни бяхме на почивка в една къща за гости. Собственичката каза, че за всяка резервация си плаща на сайта. Така че, доколкото разбирам от нейните думи, би трябвало цените в сайта да са тези, които дават собствениците.

# 10
  • Мнения: 35 968
точно за това не са - аз също съм говорила със собственик на хотел
беше по повод на това, че ние още не бяхме напуснали хотела и от букинг вече си искаха комисиона

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Много пъти съм резервирала през Букинг, и в България, и в Гърция и никога не съм имала проблем. Понякога цените в букинг са по-ниски от тези на рецепция, понякога са по-високи. Всичко зависи от политиката на хотела. Каквито цени подаде хотела, такива дава и Букинг. Те не си слагат надценка, а вземат комисионна от хотела.
Иначе относно сигурност и коректност нямам никакви оплаквания, даже напротив. Случвало ми се е да не мога да използвам платена резервация (която по условие беше без право на анулация и промяна) да не мога да я ползвам по здравословни причини и ми я отмениха без глоба. Проявиха голямо разбиране в случая. Спокойно можеха да ме задължат с цялата сума.
А когато човек обвинява някого, особено пък като си прави труда да пусне специално тема по въпроса и редно да представи някакви аргументи, за да подкрепи твърденията си.

# 12
  • Мнения: 3 946
Booking не слага цените еднолично. Цената се определя от собственика на хотела. Както и наличността на стаите, възможностите за настаняване и т.н. Баща ми е регистрирал хотела си в букинг. За всяка резервация плаща комисионна. Сам определя каква цена да напише в букинг, както и колко свободни стаи да напише за определен период. Ако пожелае, може да предлага само една стая от 100, примерно. Затова и се получава често това със заетите стаи в букинг и свободни на рецепция Wink

# 13
  • Мнения: 4 711
Не съм имала проблем с тях. Дори съм взимала стаи по-евтино и с някакви изгодни оферти. Например миналата година стая в Китен, 5 нощувки със закуски за 150 лева някъде. После се оказа, че това са намалени цени, стаите били по-скъпи и т.н.

Или тази година един хотел в Лозенец ни беше на една цена през букинг (тайна оферта), на място видяхме, че стаята е с 5-10 лева по-скъпа на рецепция при същите условия. Но собственичката ни помоли ако пак решим да ходим, директно да се обадим в хотела, че през букинг било по-скъпо.

# 14
  • Мнения: 5 060
Никога не съм имала проблеми с букинг, дори са били изключителни професионалисти.
По-често техните цени са по-ниски от тези на рецепция, но не е задължително.
Всеки си избира сам чрез кого и как да направи резервация.

Общи условия

Активация на акаунт